Zavrieť

Porady

je povinnosť ešte zaslať vyhlásenie na obchodný register, že bola schválená závierka?

S.r.o. podala na daňový úrad už schválenú účtovnú závierku. Podľa zákona o OR par.9 ods. 6 konateľ pri ukladaní závierky do zbierky listín zaslať vyhlásenie. T.j. je potrebné ešte zaslať na obchodný register osobitne toto vyhlásenie, že bola schválená závierka za rok 2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._datumu_UZ.pdf
    UPOZORNENIE
    Ak účtovná jednotka v lehote podľa § 23a ods. 3 zákona o účtovníctve ukladá do RÚZ už schválenú účtovnú závierku, oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky do RÚZ neukladá.

    https://podpora.financnasprava.sk/13...z%C3%A1vierky-
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikola245 nie oznámenie, ale vyhlásenie konateľa, že bola schválená
    avalik FInancna sprava nema kompetencie sa vyjadrovat k zakonu o obchodnom registri - gestorim je Ministerstvo spravodlivosti ... oznamenie o datume schvalenia UZ nie je vyhlasenie podla par. 9 ods. 6 zakona o obchodnom registri
    Žabinka áno, ja som písala o oznámení o schválení.. aj tak si ale myslím, že keď je zaznačené v závierke že táto je schválená, netreba nič viac nikomu posielať a ani oznamovať a ani vyhlasovať.. veď to z toho jednoznačne vyplýva..
    betka122 netreba nič posielať, ja som sa
    pozrela do OR a už tam je aj tohtoročná účtovná závierka hoci ju ešte nemáme schválenú, ani minulého roku som to neposielala a je tam účtovná závierka aj oznámenie o schválení.
    avalik Ved robte ako chcete, ten paragraf je stale platny, ziadny iny neuvadza, ze ak poslete schvalenu UZ alebo oznamenie o schvaleni, tak vyhlasenie uz nemusite posielat.
      zbaliť

    je povinnosť ešte zaslať vyhlásenie na obchodný register, že bola schválená závierka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.