Zavrieť

Porady

Predsedníčka SVB a materské

Pekný deň prajem milí Draci - Poraďáci,
chcem sa vás prosím popýtať a poprosiť o radu. Predsedníčka SVB prihlásená v SP ako zamestnanec s pravidelným príjmom od 01.01.2017 za funkciu predsedu, platiaca všetky odvody a daň z tohto príjmu (okrem toho má svoj príjem zo svojho hlavného zamestnania), čaká prírastok do rodiny. Predpokladaný deň pôrodu je 26.9.2017, čiže deň nástupu na materskú je 15.8.17 (pri 6 t.).
Nemám žiadne znalosti zo mzdovej problematiky a preto sa chcem opýtať aké povinnosti musí SVB splniť (resp. ja ako účtovník SVB), resp. na čo sa má ona pripraviť, aby nedošlo k problémom s vyplácaním materskej či postihom voči SVB.
Materská sa jej bude vypočítavať automaticky aj z príjmu, ktorý má z SVB?
Môže ona z titulu funkcie naďalej poberať tento príjem popri materskej (a odvádzať z neho plné odvody)? Alebo sa musí tejto funkcie vzdať a ďalej nevykonávať činnosť pre SVB, alebo môže vykonávať ale bez príjmu?
Bolo by riešením odhlásiť ju zo SP ako zamestnanec s pravidelným príjmom (k akému dňu) a uzatvoriť dohodu o prac. činnosti (alebo lepšie DVP?) a mohla by tak ďalej „robiť“ predsedníčku? Nemuseli by sa tak konať voľby nového predsedu (nikto to v dome totiž nechcel a ani nechce robiť).
Čo v prípade, že by bola nútená ísť na PN? Netuším ako sa PN prakticky vypočítava. 1-3 dni (25%) a 4-10 dní (55%) z VZ a potom platí SP. To je všetko čo viem.
Poprípade poprosím na upozornenie ďalších možných úskalí s touto témou súvisiacich. Chcem sa vopred pripraviť a vyvarovať najmä zbytočnému poškodeniu samotnej predsedníčky, (ktorá za prípadné moje kixy určite nemôže) a mať všetky veci v poriadku čo sa týka poisťovní . Je to pre mňa veľmi ťažká téma a je žiaľ rozsiahla, tak mi prosím odpustite, ak sa blbo pýtam a opýtam. Verím však, že sa niekto nájde, ujme sa ma a pomôže mi tieto náročné úlohy vysvetliť a úspešne vykonať. Veľmi, veľmi pekne vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    "Predsedníčka SVB prihlásená v SP ako zamestnanec"
    Predsedníčka SVB nie je predsedníčka, ale z-c ?
    Niektoré veci o SVB pozri v zakladateľskej listine

    Predsedníčka SVB a materské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.