Zavrieť

Porady

Retazenie firiem - 1 jednatel - 1 druh podnikania - 10 firiem

Sorry za ten nadpis neviem ako to dat do 1 vety. Zaujala ma jedna vec, o čo ide podnikatelovi, ktory ponuka určitu službu ale tu neponuka jednou s.r.o ale má hned niekolko ( 01 až 09 meno ostava ). Každy z tej sro urobí určity obrat +- 40tisíc € a dost.......nema vedenych žiadnych zamestnancov aj ked má ??? Ako, ide o neplatenie daní alebo iny mne neznami dovod? vdaka
Naposledy upravil Dav : 18.04.17 at 16:55
8 komentárov     zbaliť
duves Niečo si od tej firmy kupil? Alebo si jej niečo dodal a nezaplatili?
veronikasad V akej oblasti podniká? Zrejme sa chce vyhnúť povinnej registrácii platiteľa DPH.
Jurašek ano nie je platitelom dph, vravím nič ine ma nenapada, dovod zakladat nové nové a rušit staršie len k tomu neplatit dan. Nechcem byt konkrétny robia tu - poskytuju ju len 2 firmy a obe uplne rovnakym sposobom podnikaju, nemam žiadne znalosti o fungovaní firiem a podnikani na SK, len sa mi zda tento sposob divny, to ludom na DU niečo také nedrgne do očí? Ale predpodladam že je to legal, ale či je to aj slušné - vyhodne pre štat, to pochybujem
veronikasad Je to legálne podnikanie, vzhľadom na daňové licencie právnických osôb už nie moc vyhodne
veronikasad Ide o služby alebo predaj tovaru?
Jurašek skor službu - tv a internet.
Žabinka a o čo vlastne ide, trápi ťa to, či len zaujíma.. alebo šípiš dáku černotu a chceš to riešiť.. lebo som si tvoju otázku prečítala už asi 3x, a o čo ti vlastne ide, som nezistila..
Jurašek .......chcel som si prečítat všeobecne podmienky a ono ich tam bolo 9...1 jednatel - 9 sro rovnakeho mena - 9 bankovych učtov a 9 všeobecnych podmienok - KOCURKOVO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    Alebo len chce vyuzit ak to v nejakej lokalite nevyjde dat likvidovat firmu ci neajky poydrav z uradov, napr. poistenie proti 50000 pokute uz stoji za tú námahu. Napr. maly poskytovalie internetu/kablovky, (vo vacsom sa to robi nehnutolnastami, projektmi pri ich financovani dlhopismi na kazdy prd samostatna srocka).

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nie je to legalne a podla dnesnej legislativy DU nema problem to kvaifikovat ako obchadzanie zakona s cielom vyhnut sa plateniu DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurašek .....vravím nerozumiem tomu vobec, pravidlam a limitom ako kedy odkedy platit neplatit dph. Len potom sa pri takomto štyle podnikania netreba divit že sa nam tu potom 25ročny ,, dphečkari,, vyškieraju z limuzín ....no
    jslancik Ty tomu nerozumieš.. . Tebou opisani 25 roční DPHckari nemajú XYz firiem neplatcov DPH. Na DPH sa podvádza inak...
    Jurašek písal som o ,,štyle,, podnikania celkovo,že su zakony nastavené ,,asi,, tak že nie je problém odrbavat štat, samozrejme ne-platitel DPH si tažko požiada o vratenie DPH, aj ked tu uz človek nikdy nevie čoho sa ešte dočká.
      zbaliť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Mne to jasné je. Viac firiem má nato aby sa nestal platiteľom DPH, lebo potom by musel o DPH zvýšiť svoje ceny. Takže do každej firmy naberie len toľko zákazníkov aby bol pod limitom a ak na firmu píše 40 000 tak v každej bojuje o 8 000 a to zato to stojí.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurašek ...takže myslíš že tak ide aj o to nezvyšit cenu,že by mohol stratit zakaznikov? To dph mu zaplatia ludia on to len odvedie, alebo je tam fakt limit ze do cca 40litrov ak firma ma obrat nemusí sa hlasit ako platca dph? A preto človek objedna sluzbu podpíše zmluvu z firmov XY 01 a pri aj malej zmene uz podpíše dodatok s XY 06...
    kn-alka áno, tak. Ak má odberateľov občanov, nie firmy, tak sa viac oplatí nebyť platcom DPH, ak však prekročí limit a musí sa registrovať na platcu, musí navýšiť ceny o tú DPH a môže tým stratiť odberateľov.
    Jurašek no ale zase za tu namahu zakladat nové a nové a rušit staré musí aj niečo mat nie?Za z cca 40litrov vo finale zaplatí len 480 dan z príjmu a hotovka.
    lubko6394 Však rozmýšľaj ľudia zaplatia a on len odvedie. Lenže ak chce zachovať ekonomiku firmy tak by ľuďom musel zvýšiť cenu o tú DPH, takže napr. z 5 na 6 Eur mesačne a 1 Euro by poslal štátu. A nie každý zákazník by bol happy aby platil viac, takže kšeft by sa mu znížil. Keby si použil gúgla ako pred chvíľou ja zistil by si, že ročný limit na registráciu je 47.790 Eur. Či je to v poriadku to neriešim z dôvodu že platím Skylink a ten tiež účtuje bez dane po presťahovaní do holandska a tam sa jedná o iné bubáky ako 10 x 40 000 Eur. Ak by sa tým platiteľom stal a musel by účtovať + 20% tak by stratil rovnosť pozícií na trhu s TV.
    kn-alka lubko, máš tam preklep - limit je 49790€
    Jurašek lubko6394....ale ja sa nehadam prečitaj si moj príspevok hore, odvod dph mi je jasny - zaplatí ju zakazník, ja som len dal podotázku, nie uz len o dph ale celkovo dane odvody ako mu to tam zahra, mat 10firiem kazda po 40litrov alebo mat 1firmu a obrat 400tisíc....ale to zase ideme zbytočne do hlbky otázka uz asi bola zodpovedana
    Dáša_ a čo myslíš, že je lepšie, takáto firma alebo firma, čo sa kvôli dph presťahuje do holandska?
    Jurašek no stále viac a viac mám pocit že to pre štát vo finále znamena to isté - ostane ODRBANY, čo ty myslíš?
    Dáša_ z tých domácich firiem má daň z príjmu. z tej zahraničnej?.......
    lubko6394 Odrbaný ? Ten som ja. Navždy zadara skončilo, platím Serpo min. 3,69 aj na RTVS 4,64. Keď Serpo začalo ako ma obránil štát ? A ja sa teraz mám starať či by nebolo vhodné ešte priplatiť DPH ? Však mohli sami prenajať družicu a vysielať všetky programy pre platiteľov RTVS zadara. Takto sa vysiela tuším zo 4 družíc základný balík a na to sa vyzbierame cez Serpá a iné stále poplatky. Čo v tomto spravil štát aby sme my nekrvácali zbytočne ? Keď sa vyberie menej na DPH tak sa menej DPH rozkradne... Možno. A zas to má v rukách štát. Tak nech sa stará.
    Jurašek Ako sorry nechcem byt zly ale to ste si všetci fakt mysleli ze Vam to niekto skutočne dá navždy zadarmo len preto že Vam to slubil v REKLAME? Skylink je podvod riadeny štátom, 2 finančné skupiny maju rozdelene Slovensko, si najdi kto vlastni/vlastnil Skylink , kto stoji za Towercom. Finančna skupina si napíše navrh zákona a tych 150 šašov uz ma len zdvyhnut ruku nič viac. Od začiatku to bol projekt pripraveny ludi odrbat.....masivna reklama Zadarmo navždy - nalakat 1,5mil ludi skasnut prachy za inštalaciu satelitne komplety za kartu - další krok vymena karty - další krok vymena set-o-boxu - další krok predaj ,,naoko,, predaj do holandska - další krok poplatky - další krok odstavenie českych konkurentov z trhu ( si najdi kto vlastní tv hnoj najdi si kto podal navrh na sud ktory o tom rozhodol, markiza naoko odišla z pozemneho vysielania takze človek stratil šancu - svoje právo sa rozhodnut a zrušit skylink ( samozrejme ostalo mu právo žit zivot a nestravit ho čumenim na odpad čo sk televizie ponukaju ). Takže záver každemu kto tu nejaky ten piatok žije muselo byt jasné ze je to len na chvílu to ,,navzdy zadarmo,, a ten nemože byt prekvapeny a na záver k tomu poplatku RTVS....komunizmus na Slovensku skončí ked zburaju tu haraburku v Mlynskej Doline.
    lubko6394 No, a si doma. Začal si s podvodníkom čo špekuluje s 10 x 8 000 Eur aby nestál viac ako Skylink a teraz si krásne zdôvodnil kto to Skylinku umožnil aby k takémuto kroku dotlačil slovenského podnikateľa, ktorý tu musí aspoň zaplatiť daň zo zisku.
      zbaliť

    Retazenie firiem - 1 jednatel - 1 druh podnikania - 10 firiem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.