Zavrieť

Porady

Najomna zmluva ako daňový doklad???

Dobry den, chystam sa podnikat (otvorenie s.r.o.) a moj prenajimatel priestoru mi povedal, ze najomnu zmluvu si mozem dat do nakladov. Ako si ju mozem dat do nakladov ,ked mi nevystavi fakturu ani ziaden iny doklad??? Prosím ako to je? Este ma zaujima, ze ak budem viest podvojne uctovnictvo musi to byt zauctovane kazdy mesiac (vsetky pohyby) alebo ako pri SZCO staci raz rocne? Dakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si spoločnosť, musíš viesť PÚ. Ak nájomná zmluva obsahuje všetky náležitosti faktúry, môže ju zaúčtovať . Účtovať je potrebné priebežne počas celého obdobia.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Môžeš zaúčtovať nájomné cez interný doklad, úhradu interného dokladu normálne cez hotovosť, prípadne banku.

    Účtovanie si dohodneš s účtovníčkou, ako by to Vám obom vyhovovalo.

    P.S.: ak teraz otváraš živnosť, najprv si nájdi účtovníčku, ktorá ti práve takéto veci vysvetlí
    Naposledy upravil kn-alka : 19.04.17 at 08:49

    Ericek2701 je offline (nepripojený) Ericek2701

    Ericek2701
    Účtovanie nájomného na základe naj.zmluvy ide cez interný doklad, nemusí byť faktúra. Ja účtujem 518/325, každý mesiac.
    Adiks Faktúra, prípadne splátkový kalendár musí byť. Výnimkou je prenájom občanovi, nepodnikateľovi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si od prenajímateľa splátkový kalendár so všetkými náležitosťami daňového dokladu.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Tweety, myslím, že sa v tomto mýliš. Nájomná zmluva nie je (s výnimkou prenájmu občanovi, nepodnikateľovi, kedy nie je povinnosť vystaviť faktúru) faktúrou, ona len ustanovuje či sa nájomné bude platiť na základe vystavenej faktúry alebo na základe splátkového kalendára, pričom splátkový kalendár je faktúrou, len ak obsahuje všetky náležitosti faktúry podľa zákona o dani z pridanej hodnoty.

    Najomna zmluva ako daňový doklad???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.