Zavrieť

Porady

Omylom odoslane udaje na nespravny mail

Dobry den, dnes som odosielal prefoteny obcianaky a vodicsky preukaz mailom a zadal som zlu adresu. Mail bol doruceny, lebo adresa exsituje. Mam obavu zo zneuzitia udajov, lebo neviem ku akej osobe sa to dostalo. Co robit v tomto pripade? Zrusim OP aj vodicak a vyziadat novy?
kopretinka no to bol teda nápad....v živote to odo mňa nikto nechcel....na čo to si toto potreboval?
Juventus.10 posielal som to sestre, no doslo ku preklepu, zial taka mailova adresa existuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nech ti ten mail pošlú naspäť........
    ivka70 ako to pomoze?
    marleau ako vtip

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Urob to, čo radi kolega Misoft. S tým rozdielom, že prídeš nahlásiť stratu dokladov. Všetko to bude s minimálnymi poplatkami. Nemusíš rozvádzať, ako sa strata udiala. Ze si ich vlastne niekomu daroval.
    Nemajú dôvod "nevyhoviet". Je to relatívne normálna vec. Nik nič nedramatizuje.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - v tomto prípade - odchod na políciu, oddelenie osobných dokladov a vybaviť si výmenu OP (ale zacvakáš), potom na DI a to isté s VP (taktiež si zacvakáš).
    Pokiaľ by sa pýtali, prečo - tak im to vysvetli, čo sa stalo a že máš obavy o zneužitie tvojich údajov a okopírovaných dokladov.
    Ak vyhovejú (budeš šťastný ako blcha v kožuchu, ale lacnejší o pár desiatok €) - pôvodné doklady stratia platnosť, polícia ich dá na zoznam neplatných dokladov (kam by mali pristupovať všetci, ktorí vyžadujú pri právnych úkonoch kontrolu totožnosti), aby zistili, že sú mimo obeh.

    Ale aby som pravdu napísal - posielať oskenované osobné údaje, doklady - najväčšia hlúposť. A pokiaľ je to nutné - niektoré časti sa dajú tzv. rozmazať, vymazať.
    Juventus.10 Ano spravim to tak ako radite. Co uz, radsej zaplatim za nove doklady ako sa babrat s problemami ktore mozu vzniknut. Dakujem
    Oliwa No, len OP a vodičák je minimum v prípade, ak si študent a nemáš vlastný účet, telefón /zmluvu na seba/, či bývanie... V opačnom prípade nezabudnúť na banky, mobilného operátora, zamestnávateľa, poisťovne - minimálne zdravotnú, sociálnu, poistenie auta, plynárov, elektrikárov, vodárov, atď...

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Hmmm, aj mne syn posielal foto dokladov do zahranicia, ked som mu tu mal volaco vybavit.
    Seriozna institucia nepouzije foto na spisanie dlznej zmluvy, mozno nejaki smejdi...
    Co konkretne hrozi?

    A ja synovi zasa udaje o mojej kreditke ked tam v cudzine potreboval zaplatit vacsiu sumu. Po castiach - telefon, mail, sms.

    Omylom odoslane udaje na nespravny mail

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.