Zavrieť

Porady

Otvorenie viac súborov naraz vo Windowse 10

Prešla som z Win 7 na Win 10 pred dvomi dňami. Vo Win 7 som bola zvyknutá otvárať si dokumenty cez priezkumník tým, že som si vybrala všetky v priečinku, ktoré som chcela otvoriť a klikla som na "otvoriť" v ponuke a otvorilo mi všetky naraz. Teraz keď to urobím rovnako tak mi otvorí len jeden z vybraných dokumentov. Neviete mi poradiť ako otvoriť viac dokumentov naraz?
3 komentárov     zbaliť
ivka70 ake dokumenty? nerobi ti to skor nastavenie MS Office a tam otvaranie dokumentov? lebo toto s win10 nesuvisi
Wood Star docx. Zistila som, že mi to robí iba pri dokumentoch vytvorených na starom PC, aj keď neviem prečo. Office na starom bol 2013 a teraz mám 2016. Dokumenty čo som vytvorila v posledných dvoch dňoch ide otvoriť aj naraz.
ivka70 To je nastavenim Wordu, on ich otvori vsetky, ale vsetky v jednom okne a ty zjavne chces pre kazdy zvlast okno .... skus si dat vo Worde po otvoreni viac suborov Zobrazit a Usporiadat vsetky .... uvidus, ze su otvorene
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A tie dokumenty - koncovky (extension) s aké? Podľa potreby patričnú koncovku asociovať s určitým programom.
    Takže na určitý súbor dokumentu klik PTM - z pop-up menu vybrať voľbu "Otvoriť v programe" - nižšie vybrať "Predvolený program" - vyhľadať v zozname ponúkaných, alebo vyhľadať (ak sa nenachádza) cestu k nemu a označiť tento program (napr. Word). A od tejto doby sa budú (napr. *.doc) otvárať vždy vo Worde - a malp by fungovať i množtevné otvorenie viacerých súborov.

    Tebe to robilo preto, lebo súbor nebol asociovaný a W10 vybrali podľa koncovky (extension) práve ten najvhodnejší a najpotrebnejší program - ale len raz.
    Wood Star Toto sa nastavilo samé, keď sa nainštaloval office. Ide o dokumenty docx a je nastavený predvolený program na otváranie word.

    Otvorenie viac súborov naraz vo Windowse 10

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.