Zavrieť

Porady

Zmena zamestnávateľa a dovolenka

Končím s prácou v štátnej službe k termínu 28. v mesiaci a hneď 29. nastupujem u druhého zamestnávateľa. Bolo mi povedané, že kvôli tomu, že neodpracujem celý mesiac, tak prídem za ten mesiac o dovolenku. Je to v poriadku? Ja odpracujem celý mesiac, 28 dní u jedného zamestnávateľa a 3 dni u nasledujúceho. Termín zmeny zamestnávateľa je ústupok z mojej strany, aby si zamestnávateľ mohol nájsť zamestnanca ešte podľa starej legislatívy, čiže zmena dátumu zmeny nie je možná.
Takto prídem o 2 dni dovolenky za rok, napriek tomu, že celý ten mesiac odpracujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohužiaľ, je to tak ako píšeš. Ani u jedného zamestnávateľa neodpracujes celý mesiac, preto o 1/12 ročného nároku na dovolenku prídeš.
    monok Ok, ďakujem za odpoveď. Je to síce nelogické, ale čo už.
    ivka70 Ono je nie je nelogicke, je to praveze uplne logicke, pretoze by sa velmi tazko definovalo, kto ma kedy vyplacat dovolenku, ak skonci PP uprostred mesiaca (napr. ci podla kalendarnych dni, podla pracovnych dni ci podla coho ....co v pripaderovnosti a pod.
    Nech ti ten ustupok zamestnavatel vynahradi na osobnom ohodnoteni.
    Preto je lepsdie menit PP ku koncu mesiaca.

    Zmena zamestnávateľa a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.