Zavrieť

Porady

Nákup zariadenia diskového pola v hodnote 1534,47 € je TZ PC siete?

Nakúpili sme diskové pole-výkonný úložný systém pre potreby zálohovania údajov v hodnote 1534,47€. Mám považovať tento systém ako TZ počítačovej siete alebo ho zaradiť do drobného majetku? Vopred Vám ďakujem za skorú odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
misoft Podľa mňa je to TZ siete, nakoľko diskové pole bude zapojené v počítačovej sieti ako veľkokapacitné úložisko. Ja by som to za drobný majetok nepovažoval - je to komponent celku.
Dita08 Ďakujem za Vašu odpoveď.
misoft Upozorňujem: je to môj názor a pohľad na vec ako laika.... po stránke technickej....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak to chces zaradit ako TZ, nic ti nebrani. Skor ako TZ servera, kde bude napojene /siet mozete mat aj v cene budovy a tam by to nebolo dobre miesat takuto vec s kratkou zivotnostou/. Mozes to ale povazovat aj za TZ do 1700 eur a zakon ti to umoznuje dat do nakladov za podmienky, ze v danom roku cele tz k tej "veci" neprekroci 1700 eur. Teda do nakladov a k 31.12. preverit vsetky tz k danej veci a nasledne bud ponechat na 548 alebo "vynat" a preuctovat na 022.
    Bezproblemov sa to ale da zuctovat na 501 a aj obhajit. Zalezi, ako to firme viac vyhovuje...
    Dita08 Ďakujem za odpoveď. PC sieť mame evidovanú samostatne.

    Nákup zariadenia diskového pola v hodnote 1534,47 € je TZ PC siete?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.