Zavrieť

Porady

Narok 2 dni volna na pohreb pri umrti matky

Ahoj, riešiim tu otázku, aký majú pri umrtí matky nárok na voľno obe jej deti. Sú zamestnani u nás vo firme a obaja si chcú uplatniť 1 deň na účasť na pohrebe, plus 1 deň na obstaranie pohrebu. Majú obaja nárok na dva dni voľna?
Naposledy upravil kopretinka : 25.04.17 at 08:57
vicktor Snad takto: Narok na 2 dni volna PRE dve deti na matkin pohreb - aha, kopretinka to medzitym upravila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na obstaranie má nárok len jeden. Takže 1 má 2 dni, druhý 1 deň.
    Vyberám z §141 odst. 2.
    d) úmrtie rodinného príslušníka
    1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
    2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
    3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klankosti Znenie poznám, oni ale trvajú na tom, že obstarávali pohreb obaja a že nie je nikde napísané, že to musí robiť len jeden člen rodiny.
    Tweety A majú potvrdenie obaja? Ak to znenie poznáš, potom poznáš aj ďalší odst.3, kde je uvedené, že mu môžete poskytnúť voľno....pozri aj ten
    kopretinka keby pracovalo každé dieťa v inej firme,tak si uplatnia nárok obe.Či ako sa bude rozhodovať a dokazovať,kto má nárok?
    kopretinka Tweety,pohreb je riadny zaberák na nervy,prečo hneď obviňuješ? Ja si to ani nechcem predstaviť,že by som to mala vybavovať..a sama..
    willma Teraz som tým prechádzala, ale ja som musela brať dovolenku, lebo nebol priamy príbuzný - je to na nervy a veľakrát je človek rád, že tam nie je sám. Takže z ľudského hľadiska túto situáciu riešim čo najcitlivejšie - vybavovali obe deti tak sa nad tým viac nepozastavujem - aj bez toho je to rana, ktorá sa bude hojiť ešte dlho.
    Tweety to áno, pohreb neriešim, ja som to zobrala všeobecne.
    ivka70 Potvrdenie o obstaravani pohrebu ma miestny urad vydat len jedno.
    willma Ivi potvrdenie vydáva pohrebná služba
    ivka70 ako kde ale nie je podstatne, kto ho vydava, podstatne je, ze moze vydat len jedno na jeden pohreb. Ak vyda viac, ide o rovnake zneuzitie ako ked lekar vyda potvrdenie o navsteve, ktora nebola.
    Kazdopadne zamestnavatel moze zaplatit prekazku v praci na strane zamestnanca aj navyse, ak to ma definovane v internych predpisoch.
    vicktor A u nas, ze preco si sa vratil do roboty po 3 dnoch, kludne si mohol cerpat volno od pondelka az do piatka...
      zbaliť
    kopretinka 25.04.17 08:59 priradil do Porady
    kopretinka 25.04.17 08:56 odstránil(a) z Porady

    Narok 2 dni volna na pohreb pri umrti matky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.