Zavrieť

Porady

Stavebne povolenie

Je mozne vybavit dodatocne stavebne povolenie na zumpu ak majitel drzi pozemok len v uzivacom prave 40rokov a plati zan dane,no nie je jeho majitel?Lepsie povedane nema na pozemok list vlastnictva len uzivacie pravo.
Naposledy upravil elena7656 : 27.04.17 at 20:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Uzivacie pravo ako take neexistuje, kazdy pozemok ma vlastníka t.j. pouzite napr. portal http://mapka.gku.sk/mapovyportal/ a v lavom dolnom rohu po najazde mysov si v menu zaskrtnite zobrazenie v casti Kataster - Mapa urceneho operatu (zelena) tkz. E-Kn parcely.

    Pomocou toho najdete vlastníka. Toho oslovite a usporiadate si tak tuto zumpu. Ak tam bude neznamy vlastnik, toho zastupuje Slovensky pozemkovy fond http://www.pozfond.sk/sk/informacny-...mne-stavebne-v
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elena7656 Vlastnici su tam viaceri..po vecsine uz neziju a je to stale na nich a nie na ich potomkov.Jeden sa mi moze s toho podpisat co este stale zije ale ti ostatni uz nie.Ale aj tak je tam napisany ako spravca slovensky pozemkovy fond.Tak teda neviem ako dalej postupovat...?
    Ondrej Kozlovsky to znamena, ze musite najst dedicov ak ich nepoznate, nasledne to oni prededia a potom to mozete odkupit. Je to narocny proces, ale bez toho to nepojde.
    elena7656 Nebude stacit ked mi to podpise vacsinovy vlastnik?Co ked to nebudu chciet prededit teda investovat do toho.Je to pozemok o vymere 112m2 a je tam 10 podielnikov a este aj slovensky pozemkovy fond.
    ivka70 Musite sa s nimi dohodnut, ze poplatky a pod zaplatite vy, aj vybavite, aby oni nemali ziadne problemy s vybavovanim.
    elena7656 Ale ja nemozem za nich prededovat neprededene.To radsej nehame vsetko tak dalsich 40 rokov lebo ta investicia by bola asi dost privysoka pre mna za taky kustik zeme
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.