Zavrieť

Porady

O aký druh kožušiny ide?

Vedeli by ste určiť alebo aspoň tipnúť, o aký druh kožušiny ide na fotke? Myslela som, že o perzián, ale iní tvrdia, že nie. Je to 100% pravá kožušina.
Naposledy upravil mandyla : 26.04.17 at 13:53
kož1.jpg  
kož2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Budem aj ja mimo temy....tiez mam doma kozuch...mama mi dala...fajna jugoslavia...je super co to som si v nom odstala vonku...ked aj tu v ba bola fakt zima ....
    Kozuchy vadia.....boticky na nožky...ale isto kozenne..vsak?!aj opasky....kozenne bundy..tiez....kozenne sedacky..auto v kozi..tak?.....
    Ci sa to vyraba...zabijeme na papu a potom z toho topanocky....a ine...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Tak mna sa tieto nalezitosti netykaju. Ja maso nejem,nenosim ani kozene topanky,bundy, kupujem si v Cechach ci v GB topanky pre veganov, auto nemam v kozi. Kazdy ma na vyber. Skor mi pride, ze taki ako som ja su odsudzovani. Preco? ze mi vadi to, ako sa tyraju zvierata? Netyram ani ludi, ani zvierata. Kazdy ma na vyber.
    Ja osobne nechapem takych, ako napr. moderatorka Smotanky, ze sa vystavuje, ako ochranuje zvierata, foti sa v utulku.... a na molo vybehne v kozuchu. Co na to povedat....
    buchač alaya1 (Dnes 22:40) Tak mna sa tieto nalezitosti netykaju. Ja maso nejem,nenosim ani kozene topanky,bundy, kupujem si v Cechach ci v GB topanky pre veganov, auto nemam v kozi. Kazdy ma na vyber. Skor mi pride, ze taki ako som ja su odsudzovani. Preco? ze mi vadi to, ako sa tyraju zvierata? Netyram ani ludi, ani zvierata. Kazdy ma na vyber.
    Ja osobne nechapem takych, ako napr. moderatorka Smotanky, ze sa vystavuje, ako ochranuje zvierata, foti sa v utulku.... a na molo vybehne v kozuchu. Co na to povedat....
    ===================
    Ktoré auto ?
    Lebo pokiaľ viem, tak RR sa vyrába LEN v koži...
    ...a motorka značky Honda nemá náhodou kožené sedadlo ?

    Ale ja Ťa neodsudzujem a ani nezávidím.
    Kožené topánky nosím, lebo sú najkvalitnejšie...a ja si svoje nohy hýčkam.
    Kožené bundy nosím, lebo zima je svyňa...už som zažil, mal omrzliny.
    Aj mne vadí týranie zvierat...ale ešte viac mi vadí týranie ľudí - zamestnancov.
    Ale najviac mi vadí, ak niekto povýši zviera - svojho miláčika - vec nad človeka...

    Moderátorku Smotánky nerieš....tá nebola nikdy normálna...a pochybujem, že sa to zmení.
    alaya1 Buchac, jasne, kazdy ma na vyber.....ja nevlastnim nic, co si napisal a tiez mi vadia veci, ktore pises o ludoch. Moj pes je stale pes. Ale tiez ho netyram, nebijem. Mam ho rada.

    P.S. motorka Yamaha
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ide o ciernu kozusinu.

    Prepac, ale podla tejto fotky neviem ci niekto uhadne. Nemas v dosahu kozusnika alebo cistiaren kozusin? Tam by vedeli.
    Nie je tam ziadna nasivka?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Dobrá odpoveď . Buď je to umelina, alebo prírodná z nejakého chlpatého zvieraťa..... A ostatné povie odborník.... ale fotka odborníkom nie je....

    A možno je to myší kožíšek...
    mandyla Nášivka tam nie je, je to staré a šité na mieru.
    vicktor mandyla, material bol z akeho zdroja?
    Nikto v rodine nepamata?
    korela Pôsobí ako perzián, možno s ďalšími všívanými kúskami, bude to najskôr z mláďaťa. Pravý perzián je iba s hustými kučierkami.
    .
    poloperzián
    Polokarakul – kůže nebo kožešina z kříženců hrubovlnných a karakulských ovcí. Má méně ušlechtilé svitky. Používá se stejně jako perzián.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    podľa obrázka by som aj ja povedala,že perzián..aj keď ten by mal byť všade krátky a tam sú aj dlhšie chlpy,aspoň sa mi teda zdá,že aj dlhšie....perzián je z novonarodených ovečiek

    https://www.sbazar.cz/hamacek52/deta...an-cerne-barvy

    https://www.google.sk/search?q=perzi...w=1280&bih=671
    Naposledy upravil kopretinka : 26.04.17 at 14:44
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Z nenarodených.
    kopretinka dlho som si to tiež myslela,raz mi to otec povedal,že vlastne sa zabíjajú kotné ovečky kvôli tomu.....ale potom som našla na nete info,že pár dní po narodení ich zabíjajú...3-8 dní
    korela Už som zistila aj ja, za našich čias sa považoval perzián z nenarodených, dobou už z narodených, menej brutálne, hlavne kvôli vyvolávaniu pôrodu.
    Terezia13 toto som vôbec nevedela.....
    alaya1 Vidis Terezka a to je pre niektorychmilovnikov kozuchov uplne normalne....
      zbaliť

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Podľa môjho názoru je to pravá kožušina, ale nie je to perzián, ten je celý zkučaverený. Toto je plášť z perziánových nožičiek.
    Na priblíženie ceny spomeniem napr. v minulosti stál velúrový kožuch (slovenský) cca 2.000 Kčs, zo zajaca cca 1.000 Kčs, bizam 5-6.000 Kčs....kožuch z perziánových nožičiek v tej dobe mal cenu cca 11.000 Kčs. Teda patril medzi drahé kožuchy.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač No schválne...čo je to minulosť ???
    afrikánka Minulosť je to, keď si bol mladý, pekný a nehundral si
    Tweety Ja tomu dávam tak 25 rokov naspäť.
    afrikánka 25....to je málo, vtedy už buchač bol uhundraný, štekal ako havino
    To je tak 40 rokov naspäť....viem dobre, lebo sa vtedy kupoval pre....no pre mňa nie, ja som bola vtedy ešte mladunká na taký kožuch
    buchač Pýtal som sa preto, lebo :

    1. Mám niečo podobné http://www.air-shop.cz/images/storie...10450009-3.jpg
    Pred rokmi stála 3.600 Kčs
    2. Mám slovenský kožuch...10.000 Kčs.
    3. Manželke som kúpil bizama...26.000 Kčs.

    Preto, preto som sa pýtal na roky minulé...


    P.S.:
    afrikánka...a nepodsexuvaj zbytočne...si s tým už trápna.
    Tweety Ja mám po mamke veľmi zachovalý perzián, taký brčkavý, tak som išla po tom, kedy ho asi rodičia kupovali, a vyšlo mi asi tak dozadu, pripúšťam do 30
    afrikánka buchač.....Aleee, nedohaduj sa so mnou....uviedla som ceny cca z roku 1975. Je pravda, že boli slovenské kožuchy z dovozu-Juhoslávia a tie stáli cca 4-5000 Kčs. Ale Trutnov a Kara šili lacnejšie.
    Ty si manželke kupoval kožuch v takej cene asi v 90-tich rokoch...Tak sa tu neoháňaj, že podsexúvam...nemáš pravdu...ale si ju nemieniš priznať
      zbaliť
    mandyla Chcela som ho predať a preto som ho chcela popísať presnejšie. Už je predaný, za 20€, kúpil ho istý folklorista.

    O aký druh kožušiny ide?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.