Zavrieť

Porady

Kúpila som byt ale majiteľka tam naďalej býva

Kúpila som jednoizbový byt, dohodli sme sa , že ešte do konca októbra tam bude bývať. Ale bola aj dohoda, že tam necháva práčku, sporák a že chladničku si berie. A už ked sme podpisovali zmluvu na úver tak už bola zmena, že si všetko berie aj práčku, aj chladničku aj sporák. Takže sme sa dosť pochytili kvôli tomu, že taká dohoda nebola. Teraz som robila nájomnú zmluvu kde ona bude ako nájomca v mojom byte a bude platiť minimálnu sumu za nájom =50 €. Chcem počuť aj iný názor čo si myslíte o tom .
4 komentárov     zbaliť
Mária27 plus energie
Jarka 1 plus údržba spoločných priestorov podľa rozpisu služieb, ak si neplatia v dome niekoho, kto za nich upratuje
vicktor Chces iny nazor? Akasi blbost
Podla nadpisu som cakal ze ako ju vypudit z bytu a ty chces poradit ze ci 50 eur mesacne za najom je dobry kseft???
Pochytili ste sa pre chladnicku, ale to ze nemas byt k dispozicii ta nevytaca?
ivka70 Otazka je, kde je ten byt, ci 50 eur je adekvatne aspon priblizne trhovej cene prenajmu takychto jednoizbovych bytov v danom meste alebo ci ste to, ze bude v byte este pol roka byvat, zohladnili v nizsej cene nehnutelnosti ......
inak , to sa priamo dava do kupno-predajnej zmluvy, za akych podmienok tam este bude byvata a kedy sa vystahuje ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked kupujes byt,tak kuchynska linka a sporak sa berie ako sucast bytu,mali by tam zostat.
    Ked si to pani napriek dohode chce vziat /plus ine veci/, ty si navys najom,aby si si na tie veci nasporila, lebo ich budes musiet kupit.

    Hlavne si napis kvalitnu zmluvu,kde mate vsetko jednoznacne napisane,ako ste sa dohodli,lebo pani nejako moc spekuluje.

    Dolezite je napisat presny datum, do kedy musi pani opustit byt,ako si ho preberies,v akom stave,co vsetko tam musi zostat a pod./prip.si porob foto/
    Tiez si nezabudni do zmluvy dat stavy energii a uviest tam pisomne, ze za ake obdobie plati energie a ostatne sluzby este pani,od kedy budes platit ty.

    Tiez tam uved, ze za obdobie OD-DO vsetky preplatky,aj nedoplatky plati predosly majitel.Stavy meracov si taktiez daj podpisat aj pri skonceni najmu aby si mala dokaz,keby v buducnosti boli nejake problemy pri prehlasovani a nahlasovani stavov meracov.
    Nezabudni,ze niektore poplatky sa platia mesiac vopred,niektore za dany mesiac ...

    Nepises kde byvas,ale prenajat niekomu byt na pol roka za 50 euri na mesiac sa mi zda dost malo...ale tomu si uz rozumies ty...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keď sa pýtaš na názor, tak ja by som nikdy nenechal v mojom kúpenom byte bývať predchádzajúcu majiteľku. Nerobí to dobrotu, sama vidíš že napriek dohode chce mať navrch. Ty si jej za byt peniaze dala, tak nech si ide hľadať podnájom inde, však má peniaze. Ty môžeš prenajať tvoj byt za obvyklú cenu aká je v okolí.

    Kúpila som byt ale majiteľka tam naďalej býva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.