Zavrieť

Porady

Daňový bonus zamestnanca

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s uplatneným daňovým bonusom. Zamestnancovi som za mesiac 04/2017 uplatnila DB na 2 deti. Teraz ako zamestnávateľ sa moja odvodová povinnosť - preddavky na daň zníži o sumu 42,82,-Eur? Čiže daňovému úradu uhradím nižšiu čiastku o uvedenú sumu?
A v Prehľade za 04/2017 II. časť mám aké riadky vypísať?

Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu...1x mám zamestnanca s uplatňovaným daňového bonusu....
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Mzdy robíš ručne alebo cez mzdový SW?
s.Lenka Ručne si robím mzdy, mám len 1 zamestnanca + 2 dohodárov...
pavol54 si plátca DPH? ak áno tak ťa to bude navigovať na tlačive finančnej správy
kn-alka aj ked nie je platcom DPH, môže si na tlačive fin.správy vyplniť hlásenie
s.Lenka Potrebujem vedieť, či mám zaplatiť preddavky na daň za 04/2017 zníženú o sumu DB 42,82,- ďakujem
kn-alka áno, zníženú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Za mesiac 4,
    časť I r 0 hrubé mzdy, r 1 súčet preddavkov na daň, r 4 spravidla = r 1, r 5 mínus 42,84(ak je daň menšia ako bonus tak len výška dane ), r 7 =r 4 - r 5,
    časť II r A 42,84, r B 42,84 (ak je daň nižšia tak len sumu vo výške dane R 1) C ROZDIEL ak je bonus vyšší ako daň z R1
    prehľad za mesiac 6 bude iný
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    s.Lenka Aký iný bude prehľad za mesiac 06? V časti I. do riadku 8 uvádzam sumu takú istú ako v riadku 1 čiže sumu zrazených preddavkov na daň?
    pavol54 v časti II vyhodnocuješ aj kvartál
    s.Lenka Aha, v poriadku ďakujem. Potrebujem ešte vedieť akú sumu preddavkom mám odviesť.
    pavol54 Moja zlatá Ak som chcel niečo vedieť tak som si musel a, naštudovať b, zaplatiť mihálovho draka. A výplatné pásky alebo mzdové listy ti nemám viesť? potom ti poradím aká je suma preddavkov. tam to je
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    I.časť
    0 - hrubá mzda
    1- preddavok dane
    4-z r.1
    5-daňový bonus - maximálne do výšky riadku 4
    7- rozdiel 4-5 - túto sumu uhradíš

    II časť
    A bonus vyplatený zamestnancom
    B suma z riadku 5
    C rozdiel A-B
    pavol54 Však som to napísal, ale pýta sa na výšku preddavku
    kn-alka však som jej to tam napísala - túto sumu uhradíš

    Daňový bonus zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.