Zavrieť

Porady

Invalidny dochodok

Je mi 39,mam odpracovaných desat rokov,4 roky som žila na Slovensku,vratila som sa do Čech v Septembre,od tej doby som pracovala na DPČ a nejaky mesiac na DPP,teraz som na urade prace 2 mesiace,mam socialnu fobiu uz od detstva,potom to bolo dobre,ale teraz sa to zhorsilo po zazitkoch sikany v robote a tvrdej drine.Nemam dostudovanu maturitu,ktoru som studovala nedavno dialkovou formou,je to zopar rokov,kvoli socialnej fobii a celkovej vycerpanosti nemozem robit prace,ktore su na rychlost a bez maturity nemozem robit nieco v pohode,chcem zazadat o dochodok,tuto poruchu som nikde oficialne nepovedala ziadnemu psychiatrovi,ale uz som sa objednala do jednej ordinacie.Ma nárok na dochodok,ked sa vratim na Slovensko a poziadam o dochodok tam a predlozim odpracovane roky-10 a nieco naviac,4 nedorobene skoly,2 dialkovo,5 mesiacov na UP pri poberani davok,mam na Slovensku priatela,v Čechach rodicov,na Slovensku som nepracovala ani jeden den,nemam deti,niesom vdana.Mam narok na dochodok az ked budem chodit k psychiatrovi alespon rok?Mam poziadat na Slovensku alebo radsej v Cechach?Kde mam sancu,len chcem napisat,ze by som sa rada vratila k priatelovi.Dakujem
kopretinka psychiatrovi žiadnu poruchu nehovoríš,psychiater je od toho,aby ťa vyšetril a zdiagnostikoval.Ako si si sama mohla určiť,akú máš diagnózu...........aj keď psychiatri sú tiež kadejakí......predpíšu lieky a viac sa nestarajú,človek si musí pomôcť sám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Toto je definícia ID: Účelom invalidného dôchodku je zabezpečiť poistencovi príjem v prípade poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť v dôsledku dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu poistenca.
    Čiže v prvom rade musí ísť o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav - a to musíš len cez lekárov. samozrejme, že keď pôjdeš k lekárovi - tak tam uvedieš všetko - a on ťa vyšetrí, posúdi .... a hádam aj poradí, že čo a ako ... a či vôbec prichádza do úvahy ID. prípadne si pozri prílohu zák 461/2003 - tam máš zoznam diagnóz a aj % poklesu schopnosti pracovať.
    No a až potom prichádzajú na rad odrobené roky - viď http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#70
    v podstate požiadať môžeš hocikedy - len teda treba aj doložiť dôvody - aby vôbec komisia na SP mohla posúdiť.
    kopretinka 11.05.17 22:50 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.