Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti a rodičovská dovolenka

V júni mi končí RD. Pred nástupom na MD som mala 1 pracovný pomer. Počas RD som uzatvorila 2 pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, ale po 10 mesiacoch som prerušila PP z dôvodu čerpania RD . Takže počas RD som mala 2 pracovné pomery. Bude sa mi dávka v nezamestnanosti počítať z 2 PP. Z 2 PP mi má byť preplatená ešte dovolenka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na vznik nároku je potrebné mať v posledných 3 rokoch pred zaradením do evidencie aspoň 730 dní poistenia v nezamestnanosti.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    saminka6 Veď to mam lebo RD sa rata. Ci? Len ak mám ešte zvyšnú dovolenku, tak z čoho sa mi bude rátať dávka?
    ivka70 RD pocas trvania PP ano.
    Tweety Ak PP, trval, tak áno. Píšeš,že si ho prerušila, tak ako? Llebo PP sa prerušiť nedá.
    saminka6 Prerušila z dôvodu čerpania RD
    Tweety prerušilo sa len platenie do SP, ZP, nie PP, ten sa prerušiť nedá, len ukončiť. To, že si odišla na M a RD neznamená, že sa PP preruší, ten trvá aj naďalej, samozrejme, za predpokladu, že nebol na dobu určitú a skončil počas M a RD, alebo bol skončený z iného dôvodu.
    saminka6 Ok tak som prerušilo platenie do SP a ZP. PP trvá stále
    Tweety potom nárok na podporu vznikne Spočítaj si trvanie PP v posledných 3 rokoch. Ale to by si mala mať v ZL.
    saminka6 Z obidvoch mam viac ako 730 dni. Ale dávka sa bude počítať z preplatenej dovolenky, alebo z predchadzajúceho príjmu
    Tweety Z celého príjmu, resp. z VZ za 730 dní poistného v nezamestnanosti
    saminka6 Ale tých 730 dní platenie poistného je 0, keďže som na RD viac ako 2 roky
    Tweety Nastúpila si do práce a čerpala D?
    saminka6 Až v júni ju budem mat preplatenú. Takže predpokladám že dávka sa mi bude počítať z toho
    Tweety a nastúpiš?
      zbaliť

    Podpora v nezamestnanosti a rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.