Zavrieť

Porady

Nevyhnutnosť získania povolenia?

Na našom webe umiestnia paralympionici svoju kampaň (ich vlastnú neziskovú organizáciu), na ktorú môžu prispieť ich fanúšikovia cez náš web sumou 9 až 20€. Na konci mesiaca sa vyžrebuje 1 vítaz (náhodne), ktorý vyhrá spoločný tréning z paralympionikom.

Vítaz dostane od nás Letenku zadarmo.

Z vyzbieranej sumy si necháme určité %, a zostatok pošleme na účet ich neziskovej organizácie, ktoré majú sídlo v UK a v USA.

Firma je založená na SK (s.r.o.), avšak klienti budú zo zahraničia, preto sa chcem spýtať či takáto činnosť sa berie ako TOMBOLA a je potrebné udelenie povolenia/ licencia, alebo sa to berie ako Voľná živnosť.

(Na web umiestnia svoju kampaň, fanúšik prispeje sumou od 9 do 20€, ktorá bude prevedená na náš účet, následne na konci mesiaca sa náhodne vyžrebuje vítaz, ktorý vyhrá spoločný tréning. Po tomto žrebovaní je prevedená suma na účet neziskovej organizácie v zahraničí.)

Dakujem.
Naposledy upravil terezamaria : 19.05.17 at 08:53 Dôvod: vrátenie textu otázky
4 komentárov     zbaliť
Dáša_ trochu mimo témy, ale celkom by ma zaujímalo, koľko sa vlastne z 20€ ostane skutočne pre potreby paroplympionikov. A koľko zhltnú súťaže, provízie, letenky, ceny, reklama.....
buchač Dáši, vôbec nie mimo témy.

Mňa by ešte aj zaujímalo, že o akých paraolympionikov sa jedná. Lebo ak som dobre pochopil, tak love skončia niekde v USA a UK...teda, ak vôbec tam skončia.

Vraj sa jedná o tombolu...hm, tombola je síce nejaká hra s určitým (zväčša) dobrým úmyslom.
Ale keď ja som Ti takýýý skeptik...dast ist hrúzen...
Ja vidím v takýchto akciách na 99,99% (zväčša) určitý nedobrý úmysel (čítaj odrb, ojesex).
tomi_73 z každej sumy nám ostane 10%.
vicktor Pises "neziskova organizacia" a potom "SK sro" = ziskova pravnicka osoba.
Kto je autorom myslienky?
Nepoznam jedineho US paralympika, iba zopar nasich z TV. Tym by som este prispel, ale preco do zahranicia? Preco zo zbierky urcenych na dobrocinnost chcete platit letenku (aj pobyt?) pre nejakeho stastlivca (vopred vybrany zaujemca?).
Do tomboly sa vyherne predmety davaju bez vidiny zisku, snad len zviditelnenia sa, ale pises "nechame si %".
Je to divne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Zda sa ze z charity zislo...
    Americki paralympici ostanu bez prostriedkov...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Predpokladám, že Slovenský paralympijsky zväz o ničom nevie..
    Zrejme ide k akúsi aktivitu jednotlivcov plus vychcálka, čo chce na tom zarobiť.
    Celé to smrdí.
    Naposledy upravil profesional : 18.05.17 at 05:31
    tomi_73 Je tam jasne napísané, že to budú zahraničný ˇšportovciˇ tak prosím neodbiehajte od témy, a taktiež mi príde absorudné ma obvinovať, ked ani neviete viac informácii o našom nadačnom projekte...
    profesional Nadačný projekt vyzerá úplne inak. Už len paralympionici z USA budú odkázaní na to, aby im zo Slovenska niekto posielal 20 Eur, z čoho väčšina pôjde na "tombolu".. A iba mimochodom, áno, potrebuješ povolenie. Tým, že nejde o podporu slovenského paralympijského zväzu, budeš potrebovať licenciu Ministerstva financií SR. Som zvedavý, ako im spadnú sánky, alebo či dostanú záchvat smiechu, keď uvidia, ako ideš "tombolou" podporovať paralympionikov v USA.

    Nevyhnutnosť získania povolenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.