Zavrieť

Porady

Povinnosti matky pri nástupe otca na materskú dovolenku.

Dobrý deň.
Chcela by som sa informovať ohľadom mojich povinností, keďže manžel nastupuje na materskú dovolenku. Ja som stale zamestnaná. Viem, ze musim ukoncit poberanie rodičovského príspevku a platiť si zdravotné poistenie. Ale ako je to vo vztahu k môjmu zamestnavatelovi? Manžel ide na materskú ale bude pracovať na novú zmluvu. S dcérou teda ostanem doma ja. Musím dať v práci výpoveď alebo o tomto informovať zamestnávateľa? Na kazdom úrade nám povedali niečo iné a teraz nevieme ako postupovať v mojom pripade.
Za odpoveď vopred ďakujem.
Mila123 koľko máte detí do 6. rokov veku?
katka.kom Len toto jedno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Poberanie RP nesuvisi s cerpanim RD v zamestnani.
    To, ze nebudes poberatelom RP nemusis zamestnavatelovi oznamovat a stale mozes cerpat RD, tak ako si o nu poziadala, az do 3 rokov veku dietata.

    Musis si len zabezpecit platenie zdravotného poistenia.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka.kom Ďakujem za odpoveď. A ešte jedna otázka. Tym ma strasila pani na urade práce. Moze mi v tomto období dat zamestnávateľ výpoveď??? Ďakujem
    Katy a R všetko o výpovedi nájdeš v ZP - klik na lištu "zákony" sama sa presvedčíš (netreba hocičomu uveriť)
    ivka70 Pokial sa nerusi zamestnavatel, si na RD pred vypovedou chranena. Opat to nesuvisi s tym, ci mas alebo nemas narok na RP.
    Pani na UP je "informovana"
    katka.kom Veľmi pekne ďakujem za odpovede
    katka.kom Dobrý večer. Prosím viete mi ešte poradiť ako je to so sociálnou poisťovňou? Kto v tomto čase bude za mňa platiť? Nechcem aby mi vznikli nejake nedoplatky. Vopred ďakujem za odpovede.
    ivka70 Poistenia v SP nie su povinne, nebude platit nikto, ak sa neprihlasis ako dobrovolne poistena osoba.
    katka.kom Dobrý deň. Prosím viete mi ešte poradiť ohľadom zdravotnej poisťovne? Včera som tam bola.chcela som si vybaviť to platenie ale povedali mi, ze ked som vedena ako zamestnanec tak si to nemôžem platiť sama. Prosím, neviete ako to je? Ďakujem
      zbaliť

    Povinnosti matky pri nástupe otca na materskú dovolenku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.