Zavrieť

Porady

Vrátenie položky - treba účtovať?

Ahojte, ak cez ERP vratime tovar, lebo zakaznik, si zmyslel, ze to nechce alebo ze chce nieco ine, uvotbíme vratenie tovaru, treba to aj nejako uctovat? alebo len mat prilozene v dennej uzavierke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    samozrejme..
    veď to ide aj do KV - D.1. – údaje sumárnej výške z dokladov z ERP (vrátane opráv základu dane) u platiteľa, ktorý je povinný evidovať tržby ERP
    otázka 4.
    Kde uvedie platiteľ v kontrolnom výkaze doklad z ERP – tzv. storno dokladu z ERP pri vrátení tovaru, ktorý bol predaný v hotovosti prostredníctvom ERP?
    Platiteľ uvedie tento doklad o oprave základu dane v časti D.1. kontrolného výkazu.
    a zaúčtuješ ten istý bloček, ako zjednod.doklad, ale mínusom.. ,
    samozrejme v závislosti od účt.programu..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ja sa pytam preto, pretože ked sme urobili dennu uzavierku, tak bolo o to storno denna trzba ponizena, tak som si myslele, ze je to v tej dennej uzavierke, ze to staci, neviem, ci sa chapeme
    Žabinka aha, účtuješ na základe uzávierky.. ale aj keď účtuješ na základe dennej uzávierky, ako vrátiš účtovne tovar na sklad?
    cinky16 na sklad nám ho pripísalo naspäť, čiže sklad by mal sedieť, len teraz či si mám to vrátenie len založiť alebo treba účtovať do D1? ako ste písali vyššie?
      zbaliť

    Vrátenie položky - treba účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.