Zavrieť

Porady

príspevok na podnikanie z ÚP + živnosť + 1/2 pracovný úväzok

Dobrý deň, rozmýšľam o požiadaní o príspevku na podnikanie z ÚP. Zároveň však chcem od leta pracovať na 1/2 prac.úväzok a živnosť vykonávať popri tomto zamestnaní.
Je možné čerpať príspevok a zároveň byť živnostníkom aj zamestnancom?
Ďakujem
kn-alka a si momentálne vedená na úrade práce? lebo príspevok dostane len ten, kto je vedení na úrade
VeZe Áno, som - viac ako 3M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Najprv si musíš vybaviť ten príspevok, lebo len čo sa zamestnáš na 1/2 prac.úväzok, z evidencie ťa vyradia a nemôžeš žiadať o príspevok.

    Po vybavení a uznaní príspevku si aj tak musíš založiť živnosť, potom už môžeš byť aj zamestnaná.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    niko.presov Tiez si myslim, ze je to tak, ako pises. Ja mam napr. Cranene pracovisko ako TZP osoba a chcel som poziadat o pracovneho asistenta, nie zamestnanca, ale podla obc.zakonnika, na ktoreho mam narok, ale ten cerpal prispevok §49- tak mi povedali, ze ten nemoze byt aj pracovny asistent aj mat dotaciu, ale v zakone to nikde uvedene nie je, ze to nie je mozne.
    VeZe Ďakujem a áno, tento postup poznám. Ide mi o to, či na neho budem mať nárok aj po tom, ako sa zamestnám na 1/2 úväzok, ale v živnosti budem stále pokračovať...Nerada by som sa dostala do bodu, že ho bude UP žiadať naspäť.
    veronikasad Ak sa zamestnas az potom ako ti schvália dotaciu,nic vracať nebudeš. Začiatok podnikania musí byť skôr ako pracovný pomer.
    VeZe Ďakujem!
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž - ja (ako pesimista) sa obávam, že ak chceš od leta pracovať - tak dovtedy ten príspevok nevybavíš. ono to veru nie je - raz dva ... a ešte v lete! - takže choď riešiť hne´d zajtra!
    Ak by sa ti predsa podarilo - tak s UPSVaR uzavrieš dohodu ... a tam budeš mať všetky podmienky, ktoré musíš dodržať - a presne budeš tam mať definované, že za akých okolností treba dotáciu, resp jej pomernú časť vrátiť.
    Ak dodržíš podmienky - a živnosť bude trvať ako má - tak nič netreba vracať

    príspevok na podnikanie z ÚP + živnosť + 1/2 pracovný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.