Zavrieť

Porady

Aká je dĺžka výpovednej doby?

Ako je to s výpovednou dobou pri podaní výpovede zo strany zamestnanca. Teda či platí 1 mesačná alebo 2 mesačná výpovedná doba v prípade ak mal vo firme .............. a. s. zmluvu na dobu určitú od 1.septembra 2015 do 31.augusta.2016 potom mal ďalšiu zmluvu pre .............. a. s. tiež na dobu určitú od 1. septembra 2016 do 31. augusta 2017, ale medzitým vytvorila firma ............... a. s. dcérsku spoločnosť .................. s.r.o., kde firma ................... a. s. figuruje ako spoločník. Zamestnanec podpísal novú pracovnú zmluvu už pre dcérsku spoločnosť ................ s.r.o. na dobu neurčitú od 1. marca 2017. bez skúšobnej doby a výpovednou lehotou podľa zákona. Doteraz sa mi podarilo zistiť iba toľko, že dcérska spoločnosť je samostatný právny subjekt a nemôže použiť ani len referencie svojej materskej spoločnosti. Ale čo sa týka pracovných zmlúv som nenašla ani nezistila nič.

Potrebovala by som vedieť, či ak bola pracovná zmluva v marci podpísaná už na dcérsku sročku či sa to počíta ako pracovný pomer do 1 roka, kde platí výpovedná lehota 1 mesiac, alebo či môže zamestnávateľ spočítať aj predchádzajúce pracovné zmluvy na dobu určitú aj keď boli pre firmu ........... a.s. a nie pre firmu ................. s.r.o. a žiadať od neho 2 mesačnú výpovednú lehotu.

Zamestnanec má možnosť nastúpiť do nového lepšie plateného zamestnania, ale vo firme, kde pracuje ho už druhý týždeň naťahujú a nevie, či skončenie pracovného dohodou bude možné, lebo sa stále vykrúcajú. Aj keď mu jeho vedúci radil, aby podal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou, tak nie je isté, či mu to vedenie schváli a podpíše.

Ak by mu skončenie pracovného pomeru dohodou nepodpísali, ale stihol by podať klasickú výpoveď do 31. mája 2017 a skúšobná lehota by bola 1 mesiac, tak by mohol od 1. júla nastúpiť do novej práce. Ale ak by platila až dvojmesačná výpovedná lehota ako sa mu vo firme vyhrážajú, tak by už v novej práci, na neho tak dlho nečakali.

Keďže na podanie riadnej výpovede mu zostávajú už len dva dni, tak by som Vás chcela veľmi pekne poprosiť o odpoveď, aby som to pre manžela stihla pripraviť a aby to najneskôr 31.5. podal na personálnom.

Za rady vopred veľmi pekne ďakujem a želám pekný zvyšok dňa.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Aku výpovednú dobu má dohodnutú v pracovnej zmluve?
veronikasad Ak bola PZ podpísaná v marci t.r., nie je ešte v skúšobnej dobe?
Katy a R - má bez skúšobnej doby ..
Baďa 3 V otázke som som písala, že zmluva bola uzavretá bez skúšobnej doby a výpovedná doba podľa zákona. Ja potrebujem vedieť, či môžu spočítať dobu kedy bol zamestnaný na dobu určitú v materskej akciovke s dobou keď bol zamestnaný v dcérskej sročke. Ale je to všetko podrobne rozpísané v otázke.
veronikasad Akým spôsobom bol ukončený pracovný pomer v druhej firme? Dôvod ukončenia prác.pomeru, odstupné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mal by mať v zmluve uvedené, že či sa jedná, alebo nejedná o prevzatie zamestnanca - a všetky tie náležitosti. (§27).
    možno naozaj ide u úplne novú zmluvu? - s novým zamestnávateľom - v tom prípade ten 1 mesiac.
    Ale aj keď by nie - nezvládne (s pomocou nejakej zvyšnej dovolenky) súčasne obidva PP ?
    Baďa 3 O prevzatie zamestnanca podľa paragrafu 27 nemôže ísť, lebo akciovka - materská spoločnosť, kde pracoval pred tým nezanikla, ale funguje ďalej. Bola iba uzatvorená nová zmluva na dcérsku sročku.

    Aká je dĺžka výpovednej doby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.