Zavrieť

Porady

Výpočet denného vymeriavacieho základu na nemocenské

Poradí mi prosím niekto ako si vypočítam DVZ na nemocenské počas druhej PN ak by:
prvá PN trvala od 10.1.2017 do 30.6.2017, hrubá mzda za január 2017 by bola 300 Euro,
od 1.7. -31.12.2017 zamestnanie s mesačnou hrubou mzdou 1000 Euro,
druhá PN by trvala od 1.1.-28.2.2018?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Odkedy trvá pracovný pomer?
miko5 PP trvá od 2013, momentálne som PN. Hrubá mzda je vymyslená pre jednoduchosť výpočtu. V zákonoch sa nevyznám, preto chcem vedieť na tomto príklade ako sa to počíta, ak by som maródoval aj v 2018. Ďakujem.
veronikasad To riešiš príklad do skoly?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keďže nepoznáme potrebné údaje, nevieme o aký PP vlastne ide??
    - DVZ vypočítaš podľa § 55 zák 461/2003, RO - to je § 54 a prípadne ešte § 57 pozri (ak prichádza do úvahy?)
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dvz 2018 = súčet mesačných VZ za rok 2017/(365-pocet kal.dni PN za rok 2017)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miko5 Super, ďakujem. DVZ by podľa toho vzorca bol 6300/193=32,6425?
    Keby bola druhá PN až v druhej polovici 2018, tiež by sa DVZ počítal z mesačných VZ za rok 2017?
    ivka70 ano, cely rok 2018 je vz rovnaky v tomto pripade, ak ide stale o jeden PP
    miko5 Ďakujem.
    miko5 Ešte by som sa chcel spýtať, ak by druhá PN bola ešte v roku 2017, napr. od1.9. do 31.10.2017, ktoré obdobie by bolo rozhodujúcim obdobím pre výpočet DVZ na nemocenské počas tej druhej PN? Aký by bol vzorec na výpočet? Ďakujem.
    veronikasad Vzorec sa nemení, len do neho dosadis príjmy a prip.dni PN za rok 2016. VZ bude rovnaký ako pri prvej PN v roku 2017.
    miko5 Veľmi pekne ďakujem.
      zbaliť

    Výpočet denného vymeriavacieho základu na nemocenské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.