Zavrieť

Porady

Ako je možné ukončiť zmluvu o prenájme časti bytu podľa 663

Rada by som sa spýtala ako je možné ukončiť prenájom časti bytu? V zmluve je spomenuté "vzajomnou písomnou dohodou" alebo pri porušení zmluvy (ta porušená nebola). Je teda možné ukončiť tuto zmluvu zaslaním informačného emailu nájomcovi? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Prečo mailom.....? Nemáš na poštovné? Takéto sa väčšinou robí na papieri.....
rorie Ďakujem za odpoveď. Pýtala som sa ci je možné ukončiť zmluvu zaslaním emailu (z právneho hľadiska), nikde som nepísala ze to idem ukončiť ja takže nerozumiem tomuto nezmyselnemu komentáru?
misoft Z právneho hľadiska.... možno.... ale! Príde mu e-mail - spadne do SPAMu v jeho schránker - on vymaže a je po e-maili. A potom povie "Ja som nič nedostal...".
Takže je nezmyselný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ten mail sa môže považovať za návrh na "vzájomnú dohodu" .
    Na dohodu predsa treba súhlas obidvoch strán .

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájom veci uzavretý podľa § 663 OZ možno skončiť podľa § 676 a 677 - uplynutím dohodnutej doby, dohodou alebo výpoveďou (pri nehnuteľnosti je výpovedná lehota 3 mesiace).

    Písomná forma dohody a výpovede je zákonom predpísaná len pri nájme bytu (§ 710) uzavretom podľa § 685. Ak je však zmluva písomná a je aj zmluvne dohodnutá písomná forma dohody, má byť aj výpoveď písomná (§ 40 ods. 2).

    Podľa § 40 ods. 4 OZ Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila.
    Email sa považuje za písomnú formu. Informačný email sa považuje za návrh dohody alebo za podanie výpovede (začiatok výpovednej lehoty).
    rorie Dakujem za odpoved. Plati teda prioritne 3 mesacna vypovedna zmluvu, aj ak je v zmluve uvedena 2 mesacna? Dakujem
    Mária27 Potom platí zmluva - pozri OZ
    § 678
    Ustanovenia o výpovednej dobe, vyprataní a odovzdaní platia iba vtedy, ak zmluva alebo osobitné predpisy neustanovujú inak.

    Tu je zákon, prečítaj si všetko okolo týchto paragrafov https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20160701

    Ako je možné ukončiť zmluvu o prenájme časti bytu podľa 663

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.