Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň,
prosím Vás zamestnanci dali v aprili vypoved, moze byt vo vypovedi napisané ze skoncia po vypovednej lehote a posledny den v praci budu 1.6.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK svoje výpovede aj v apríli doručili, ich PP skončí po uplynutí VD, ktorá začala plynúť 1.5.. Ak je VD najmenej dvojmesačná, PP končí posledným dňom VD, t.j. 30.6.. Ak je jednomesačná, potom je posledný deň 31.5. a nie 1.6..
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PetraBar Presne tak som to aj ja pochopila, len museli ostat o den dlhsie a teraz neviem ci treba zmenit vypoved alebo ako to riesit.... Nevedeli by ste mi poradit?
    Tweety Prečo museli? PP skončil, pracovali už nelegálne.
    PetraBar Bolo mi to oznamene sefom ze este den museli dorobit ... Odhlaseni boli k 1.6. len ta vypoved mi robi nervy neviem ako to vyriesit aby to bolo OK
    ivka70 Korektne by bolo podpisat dohodu o skonceni PP k 1.6. a vypoved zrusit.
    Tweety Súhlasím.
    PetraBar To napadlo aj mna len tym padom by bol nárok na odstupne...
    veronikasad Preco? Výpoveď dával zamestnanec alebo zamestnávateľ?
    Tweety V tomto prípade by nárok na odstupné nevznikol. Odkiaľ máš, že by vznikol? Pozri §76 ZP.
    PetraBar Vypoved dal zamestnanec. Podla akeho paragrafu by som mohla dat ukoncenie PP s tym ze by nebol narok na odstupne? Ved narok na odstupne je vzdy pri ukonceni pomeru pri dohode, nie?
    Tweety NIe, to sa mýliš, veď pozri ten §. Teraz už len stornovať výpovede a skončiť PP Dohodou podľa §60 ZP. Skončenie PP výpoveďou zo strany zamestnanca alebo dohodou je bez nároku na odstupné.
    PetraBar pardon zle som pozrela idem este raz
    PetraBar Takze staci napisat ukoncenie PP dohodou podla paragrafu 60 ku dnu 1.6. a bude to ok? Mam tam aj pisat nejake odôvodnenie??
    Moc Vam dakujem za pomoc!!
    Tweety NIe, netreba žiadne zdôvodnenie. Treba len podpisy oboch strán.
    PetraBar Este raz vam moc dakujem za ochotu a vas cas.
    Pekny vikend prajem )
    Tweety Rada som pomohla.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.