Zavrieť

Porady

Materské z dvoch zamestnaní

Zamestnankyňa požiadala o materské u zamestnávateľa (podmienky spĺňa). Lekár vystavil žiadosť o materské 8 týždňov pred dňom pôrodu (má zdravotné problémy). Žiadosť o materské si uplatňuje aj u druhého zamestnávateľa (podmienky spĺňa).
Na SP jej povedali, že u druhého zamestnávateľa si môže uplatniť žiadosť o materské až 6 týždňov pred termínom pôrodu, nemôže 8. Na otázku "prečo" jej odpovedali" lebo sa nedá". Ja chcem vedieť prečo sa to nedá, v zákone som nič také nenašla, že by si nemohla uplatňovať materské u dvoch zamestnávateľov naraz 8 týždňov pred termínom pôrodu.
Ďakujem
ivka70 dopis ako trvaju obe zamestnania ...
silganmp obe trvajú 4 roky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak by šlo v tom druhom poistení o nárok na materské z ochrannej lehoty - tak v tom prípade by to bolo tak, ako ti tvrdia na SP.
    ak nie - tak si to podľa mňa môžeš uplatniť - je to na tebe . správne vyplň tlačivo a pošli poštou (doporučene)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    silganmp Aj ja si to myslím, že si môže uplatniť materské naraz, nikde nevidím dôvod prečo nie. Tlačivo je správne vyplnené, zmena v SP nahlásená (u oboch zamestnávateľov), tak kde je problém ?! Ďakujem za odpoveď
    Katy a R aj dve žiadosti o materské? (z obidvoch poistení?)
    silganmp áno, jedna zaslaná doporučenou poštou, druhá donesená osobne
      zbaliť

    Materské z dvoch zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.