Zavrieť

Porady

macka sa (asi) nestara o male

Ahojte, prisla k nam porodit macka, ktoru som prikrmoval, taka polodomaca uz, v pivnici som nasiel 4 male, ale jedno uz zdochlo, dalsie sa skoro vobec nehybe a tie ostatne dve su ako tak zive, nedava im jest, alebo kde je problem? su to jej prve urcite, jest jej davam, neviem, co by som mohol urobit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak sa ti podari,chod s macacou rodinkou k veterinarovi,on bude vediet poradit.
    V lekarni,aj u veterinara sa predava specialne mliecko pre maciatka, s tym treba dokrmovat malicke,spociatku kazde cca 3-4 hodiny.
    Po napapani zlahka pomasirovat brusko.Nedavat obycajne,kravske mlieko, to im moze uskodit!

    Urob cickam nejaky pohodlny pelech,malicke prikladaj castejsie k matke,k bradavkam,nech si na ne zvyka.Aj u malickych sa rozvija saci reflex,postupne si zvyknu...
    Ak je "prvorodicka",tak je asi mlada, neskusena,oplasena...snaz sa ju udrzat v klude,radsej ju par dni nepustaj von,aby neutiekla od malych celkom.Jej materinske city voci mladym sa mozu prejavit aj po par dnoch.
    Jedlo a vodu jej nechaj blizko pri pelechu,aby bola co najviac pri malickych
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    shimiak no dve uz zdochli, este zostali dve, stara stale chodi za mnou a mnauci, neviem, co chce.... zdalo sami, ze jedno teraz bolo na nej prisate a ona je pri nich stale, tak neviem, ci tie dve nebohe neboli chore, ze ich nechala.... to nieje nasa macka, ja k veterinarovi nepojdem, len nejak pomoct jej by som chcel, hadam si s tymi co zostali poradi
    arizona Tazko radit takto na dialku...mozno cicka nema dostatok mlieka,alebo je oplasena, ze sa este nevie o male postarat. Co jej davas jest?Skus jej uvarit trochu nejakeho vyvaru s kuskom kuracieho masa,alebo nejaku kvalitnejsiu konzervu / nie z hypermarketu/, to by mohlo pomoct k tvorbe mliecka.Alebo oslov nejaky utulok v okrese, oni mozno pomozu a poradia.Pripadne vybavia nejakeho veterinara,ktory spolupracuje s utulkami a osetruje za minimalne ceny. Teraz,ked su chladnejsie noci,mozes im do peliesku prihodit hoci aj plastovu flasku s teplou vodou,aby mali teplejsie.Alebo horucou,ale zabal ju,aby sa cicky nepopalili. Malicke to ohreje a pomoze prezit,ak si mama cica nevie s nimi este poradit
    shimiak chcel som dnes volat veterinara, bohuzial, z dvoch jedno zomrelo a to posledne niekam odniesla, neviem vobec kam, ale v peliesku nebolo ....
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    to, či malé cicajú zistíš tak, že sa kukneš matke pod brucho, či má "oslintané" bradavky, ak nie, tak ich matka ani nepripustila k sebe

    no mohlo sa stať, že matka nemá mlieko - pomôže veterinár

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    môže sa to stať u mačky, ktorá sa okotila prvýkrát, jednoducho nevie, čo má robiť, ale štyri mačiatka sú dosť veľa pre mačičku, ktorá je "bez gazdu" - nemala pravidelnú potravu, žila vždy v obozretnosti v strese, pravdepodobne nemala ani trvalejší úkryt, to všetko môže mať vplyv na to, že ich odmieta, prikrmovať malé mačiatka je ťažké a treba to robiť pravidelne, riešenia sú dve - od veterinára zabezpečiť mlieko, alebo nájsť v okolí útulok, kde sa takýmito voľne žijúcimi mačičkami zaoberajú a dať ich do útulku, oni potom hľadajú domov pre mačiatka a mačky sterilizujú

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    pravdepodobne nemajú šancu na prežitie, tak inštinkt mačke vraví, aby ich opustila. Veľa s tým nenarobíš.
    vicktor Minuskari, vsak ich ich vezmite k sebe.
    Ak tak neucinite, chapem to ako vas suhlas s mojim nazorom.

    macka sa (asi) nestara o male

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.