Zavrieť

Porady

Možem si vopred nachystat hadicu na plyn, ako je to s pripojením na plyn

Dobrý deň

Chcem sa opýtať ako to vlastne je s pripojením na plyn.
Potrebujem projekt na pripojenie hlavného plynovodu ktorý je na ulici až po hranicu pozemku kde bude umiestnená plynová skrinka?
Tak isto potrebujem projekt od plynomeru až po rodinný dom?

Ide o to že rekonštruujem rodinný dom v ktorom bol kedysi plyn ale nakoľko sa dom rozdelil a moja časť ostala bez plynu. Musím teda si dotiahnuť nové odberné miesto + nové dopojenie do domu.

Teraz ide mi o to že tento rok idem tahat vodu + kanalizaciu + by som chcel nachystat plyn a tiež ho natiahnut. ale nechcem sa ešte pripojiť na plyn to až na budúci rok. Ide mi o to či si tam už môžem nachysta tu hadicu na plyn na mojom pozemku je to cca 45 až 50 metrov.
a ked sa budem pripojovat na plyn tak sa len pripoji na tu hadicu čo už by bola tam nachystana. Urobila by sa tlakova skuska a ešte bude treba niečo okolo toho?

Aká hadica na plyn by bola vhodná? 1/2 alebo 3/4 colová? V dome planujem kuriť plynom + ohrev vody+ variť...

Za odpoveď vopred ďakujem
Naposledy upravil Dav : 08.06.17 at 19:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ty nesmieš zo zákona robiť žiadne plynové vedenia to musia robiť len firmy s oprávnením a pred zapojením musíš mať nainštalovaný aspoň jeden spotrebič aby ti mohli spraviť tlakovú skúšku. Tlakovú skúšku ti spraví len na odkryté potrubie. Bez dokladu o tlakovej skúške ti plynárenská firma nespojí rozvodovú sústavu s hodinami.

    Možem si vopred nachystat hadicu na plyn, ako je to s pripojením na plyn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.