Zavrieť

Porady

Oznámenie o použití z Daňového úradu

Čítam si to oznámenie o použití stále dokola, ale nechápem to...
skúsite mi to niekto vysvetliť prosím? Týka sa to roka 2016, oznámenie bolo napísané 04. 08. 2016

Daňový úrad Vám v zmysle §79 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov oznamuje, že:

časť preplatku vo výške 18,04 EUR, ktorý vznikol na dani z príjmov právnickej osoby dňa 01. 07. 2016 vo výške 401,24EUR za zdaňovacie obdobie rok 2015 sa použije na čiastočnú úhradu splatného preddavku na daň z príjmov zo závislej činnosti vo výške 18,04EUR za zdaňovacie obdobie máj 2016 splatného 06.07.2016,

časť preplatku vo výške 1280EUR, ktorý vznikol na dani z príjmov právnickej osoby dňa 30. 06. 2016 vo výške 2500EUR za zdaňovacie obdobie rok 2016 sa použije na čiastočnú úhradu splatného preddavku na daň z príjmov právnickej osoby vo výške 1280EUR za zdaňovacie obdobie 1. štvrťrok 2016 splatného 31. 03. 2016
Nika1492 Dobrý deň, prosím Vás ako ste to zaúčtovali ? Ja mám podobný prípad a neviem ako to zaúčtovať cez ID.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Časť preplatku na dani z príjmov PO sa použije na preddavok dane zo ZČ.
    2. Časť preplatku na dani z príjmov PO sa použije na preddavok dane z PO:
    vlčica2 ale aký preplatok na dani z príjmov? tomu nechápem! preplatok na dani z príjmov za rok 2015 budiš, hoci neviem, ako by sme k nemu prišli, ale ako môžem mať 04. 08. 2016 preplatok na dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie 2016???? alebo ja som to vôbec nepochopila? ale absolútne to nechápem a som z toho zúfalá :-(
    Kája. Pri úhrade preddavkov si asi použila zlé v.s. a oni po novom musia všetko oznámiť.

    Oznámenie o použití z Daňového úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.