Zavrieť

Porady

Šteniatko veľa spí, málo papa.

Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zdravím poraďáci,
mnohí ste skúsení psíčkari. Síce psíka som mala, no za psíčkara sa nepovažujem.
No a teraz mám doma malé šteniatko. Krásny kríženec bígla, ale ... Ked som ho brala od majiteľa, tak driemkalo ( bolo teplo )... ako majiteľ spomínal, že menej papa oproti ostatným ( ale veľkostne boli rovnaké, dokonca jedno bolo ešte menšie ) tak som to za problém nepovažovala.
Ale po pár hodinách čo ho mám sa tri krát nachlípalo vody, raz mlieka z rožkom, pretože granule ani nechcelo tak som mu dala teplé mlieko z rožkom ako spomínal majiteľ, dva krát sa vyčúralo a nič len spí. Asi tri krát zakňučalo, ale nič iné.
Čo som predtým sa stretla so šteniatkami, boli živáni všetko hrýzli, i uši by objedli a toto nič, len spí a spí a spí.
Netušíte čím to je?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no určite to nebude nič dobré.šteniatka sa nekŕmia rožkami a mliekom,preboha! To je čo za množiteľa???
2 3
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prečo hneď množiteľ? To že neustriehol čistokrvnú fenku s papiermi, ked sa hárala neznamená že je množiteľ. Či to mal tie nevinné stvorenia pomlátiť alebo rovno utopiť?
Mal srdce a nechal ich žiť a nepredáva ale rozdáva. Tak ťa poprosím svoje odsudzujúce komenty si nechaj pre seba. Ja chcem radu ako pomôcť šteniatku, a nie blbé keci. A ak je raz naučené na mlieko, tak ho nenechám skapať od hladu, ked granulky nechcelo.
8 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nie,nemal ich pomlátiť,ale krmiť malé štenco rožkami?? Samozrejme,že je naučené na rožky,keď mu to dával a nedal mu nič iné.Zdravé štenco sa vrhne na akúkoľvek potravu.Ak nechce jesť,tak z toho nič dobré nebude.Aké je to staré?
2 2
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Má 6t., a majiteľ fenky je bežný človek, a jak na dedine štencom i psom sa dáva čo príde pod ruku, Nebudem ho za to teraz odsudzovať.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

aaaaach bože,čo príde pod ruku.......
6týždńové má byť ešte u mamy.............
bolo odčervené??
bežný človek?? ja som bežný človek,ale nedávam psovi,čo mi príde pod ruku!!
4 4
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
Xanti
Zdravím poraďáci,
mnohí ste skúsení psíčkari. Síce psíka som mala, no za psíčkara sa nepovažujem.
No a teraz mám doma malé šteniatko. Krásny kríženec bígla, ale ... Ked som ho brala od majiteľa, tak driemkalo ( bolo teplo )... ako majiteľ spomínal, že menej papa oproti ostatným ( ale veľkostne boli rovnaké, dokonca jedno bolo ešte menšie ) tak som to za problém nepovažovala.
Ale po pár hodinách čo ho mám sa tri krát nachlípalo vody, raz mlieka z rožkom, pretože granule ani nechcelo tak som mu dala teplé mlieko z rožkom ako spomínal majiteľ, dva krát sa vyčúralo a nič len spí. Asi tri krát zakňučalo, ale nič iné.
Čo som predtým sa stretla so šteniatkami, boli živáni všetko hrýzli, i uši by objedli a toto nič, len spí a spí a spí.
Netušíte čím to je?
A zverolekar co na to hovori ?
Ten jeliman, co Ti da 6 tyzdnove steniatko, krmene rozkami a mliekom si nezasluzi odsudzovat, to je pravda. On si zasluzi rylom medzi lopatky
1 5
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
kopretinka
aaaaach bože,čo príde pod ruku.......
6týždńové má byť ešte u mamy.............
bolo odčervené??
bežný človek?? ja som bežný človek,ale nedávam psovi,čo mi príde pod ruku!!
niektori si mylia psov s drticmi odpadu, ci prasatami
1 5
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kopretinka
no čo som mala psa pred rokmi ten si vzal všetko čo mu prišlo pod ňufák, nehanbil sa ujedať... a áno bolo odčervené, no tak matka už odvrhovala, a čo ja viem tak po 6t sa môže vziať, min. rok som sa starala dočasne o šteňa 6t a bolo úplne iné, živé ( paskuda je to dodnes, a vyžere aj vedro pomyjí - neurčené jemu ak na neho nedajú pozor - doslova je to vysávač, i mne po dvore behal a vyžieral ovocie padnuté na zemi)

taiko,
len pred pár hodinami som prišla domov s ním, veterinára som plánovala zajtra, kedže tuším by sa patrilo ho dať zaočkovať proti psinke, a tiež som myslela na odčervenie .. takže veterinár ešte nič ..
a čo sa týka tých prasiat , ako píšem vyššie niektoré sú pažravé psy.. a vezmú si samé ak človek neustriehne...
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Xanti
kopretinka
no čo som mala psa pred rokmi ten si vzal všetko čo mu prišlo pod ňufák, nehanbil sa ujedať... a áno bolo odčervené, no tak matka už odvrhovala, a čo ja viem tak po 6t sa môže vziať, min. rok som sa starala dočasne o šteňa 6t a bolo úplne iné, živé ( paskuda je to dodnes, a vyžere aj vedro pomyjí - neurčené jemu ak na neho nedajú pozor )

taiko,
len pred pár hodinami som prišla domov s ním, veterinára som plánovala zajtra, kedže tuším by sa patrilo ho dať zaočkovať proti psinke, a tiež som myslela na odčervenie .. takže veterinár ešte nič ..
jaj no chvalabohu, ze s nim ides k zverolekarovi. Len bud u neho uprimna, aby steniatko prezilo
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
8 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nech ho veterinár riadne prezrie,malé štence síce veľa spia,ale keď nespia,tak papajú,cikajú a kakajú a hrajú sa,čiže sú aktívne,to tvoje moc aktívne nevyzerá.Treba mu dávať kvalitnú stravu,tvaroh,žltko,mäsko....mlieko môže byť,ale zahustené nesladené,rozmiešať s troškou vody.Veterinár určite bude mať nejaké konzervy........
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Xanti
A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ved ja viem aké štence bývajú, ako lezú do postele a toto sa postaví do kútika a tam čučí.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Xanti
A prečo by som nemala byť úprimná?

Ináč až lutujem, že som takú tému založila. Že som sa niečo opýtala, lebo vy odsudzujete ludí čo aspon dávajú čosi nažrať tým zvieratám.
Ja som videla psíkov čo žrali odpadky , mikrotenové sáčky lebo im voňali za dobrotami, a tieto boli vdačné aj za kúsok rožka ...
ja neodsudzujem ludi co " daju aspon cosi nazrat zvieratam ". Mne je smutno z chovatela, co neustrazi cistokvne zviera a potom krmi steniatka rozkami a dava ich 6 yzdnove prec laikom, co nemaju potuchy, co steniatka papaju
a nelutuj, ze si zalozila temu. Mozno zachranis tomu steniatlu zivot.
1 2
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Hm... myslíš, že netuším čím sa krmia zvieratá? Že toto je prvé šteňa v mojom živote? Mysli si i nadalej, ja som chcela radu ako pomôcť tomu zvieratku, pretože také chovanie nepoznám a nestretla som sa sním.
Ale ty by si si iste s tým poradil, lavou zadnou ne?

Vidím čítam tvoje rady, či skôr odsudzujúce komenty.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Xanti
a čo sa týka tých prasiat , ako píšem vyššie niektoré sú pažravé psy.. a vezmú si samé ak človek neustriehne...
podla mna sa dobre a spravne ziveny pes pomyji nedotkne. Teda pokial v nich nebude plavat bravcova hlava
0 3
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Xanti
Hm... myslíš, že netuším čím sa krmia zvieratá? Že toto je prvé šteňa v mojom živote? Mysli si i nadalej, ja som chcela radu ako pomôcť tomu zvieratku, pretože také chovanie nepoznám a nestretla som sa sním.
Ale ty by si si iste s tým poradil, lavou zadnou ne?

Vidím čítam tvoje rady, či skôr odsudzujúce komenty.
Prepac, ale ak davas steniatku rozky s mliekom, tak si naozaj dovolim tvrdit, ze nievies, cim sa steniatka krmia.
Ja Ta neodsudzujem, len mi je luto toho uboheho tvora bozieho.
0 4
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

taiko
Prepac, ale ak davas steniatku rozky s mliekom, tak si naozaj dovolim tvrdit, ze nievies, cim sa steniatka krmia.
Ja Ta neodsudzujem, len mi je luto toho uboheho tvora bozieho.
A čo ho nechám skapať od hladu ked štenacie granulky nechce? to si nečítal už že?
Neboj za týždeň ho naučím na stravu ako má papať, pekne šteňaciu a nebudem panikariť kde splaším mlieko a rožok, na rýchlo večer.

A odpusti ale si idiot.
3 4
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

gabika, dúfam že to dobre dopadne so šteniatkom.. veterinár ti isto dobre poradí.. naša keď prišla ku nám domov, tiež nechcela jesť, viac spala, ale to bolo myslím zo stresu, zo strachu z nového prostredia, z nových ľudí.. len občas sa napila, aj to nasilu, keď som si namočla prsty do vody a dala som ho olizovať, a granule pekne po jednom, ale nechcela.. postupne sa ale osmelila.. no granule bol dlhší problém, nechutili jej.. no potom hlad zvíťazil.. tiež prišla z dediny, síce podstatne staršia, takže tam jedla kadečo.. treba postupne skúšať, možno granulky namáčať spočiatku, aby neboli tvrdé.. myslela som že či nie je spavé šteniatko po očkovaní, môže sa tak prejaviť.. ale písala si že nebolo očkované.. tak držim palce šteniatku, aby to zvládlo, a nech mu je dobre u teba..
10 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Xanti, 6 tyzdnove steniatko je iba male babatko, predcasne odtrhnute od matky a od surodencov.Skoda, ze ho byvaly majitel nenechal este par tyzdnov s nimi,vela by sa od nich este naucilo a osmelilo sa.

Ja si myslim,ze je este oplasene z noveho prostredia,potrebuje cas si zvyknut. Aj povahy a temperament psikov,tak ako aj u nas ,ludi su rozne. Niektore su temperamentne od narodenia, niektore su kludnejsie,hlavne fenky. Asi aj ten tvoj bude kludas :-)

Co sa tyka stravy, tak ja by som skusila prejst na nejaku masovu konzervu pre steniatka. Na granule asi nie je este zvyknute, tie sa nauci papat postupne,ako mu zosilneju zubky.

My sme naseho terajsieho psika priniesli, ked mal asi 2 roky.Bol to najdenec v lese, takze o povodnom majitelovi, ci zvykoch psika sme nevedeli absolutne nic. Kupili sme kvalitne masove konzervy a granule,ale psikovi nechutilo nic.
Jedine,co zjedla bolo "ludske jedlo", takze asi bol nauceny jedavat zbytky z kuchyne. Trvalo asi pol roka,ako si postupne zvykal aj na psie jedlo. Na masove konzervy si zvykla rychlejsie,ale granule odmietala. Tak sme jej formou hry ,davali po jednej do ust.Spociatku ich hltala cele, nevedela, co s nimi, posupne si zvykla ich aj rozhryzt a neskor zjedla aj sama z misky. Ale trvalo to dlho,aj ked uz bola dospely psik.
Verim, ze tvoj havko si tiez postupne zvykne,ked sa osmeli a zvykne na nove prostredie. Drzim vam palceky :-)
12 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať