Zavrieť

Porady

Nenastúpenie do práce a odchod do zahraničia

Prosím o radu...máme zamestnanca, ktorý od pondelka 12.06. neprišiel do práce, a ako sme sa dozvedeli, tak odišiel do zahraničia. Takže dňom 12.06. mu dám na sociálku prerušenie-kod 3 a na zdravotnú kód 2Y?

Ostalo mu 15 dní dovolenky - môžem kráiť za 1deňA 2dniD?

Kedy mu mám dať ukončenie (urobime okamžité skončenie PP - poslem mu to poštou do vlastných rúk) dňom 21.06.2017 ked vyčerpám dovolenku alebo môžem skorej a čakať až ked mi príde doručenka?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, nahlasite mu absenciu v poistovniach, a mozete mu kratit dovolenku za rok 2017 za kazdy den absencie 2 dni.
    Dovolenku za rok 2016 kvoli absencii v roku 2017 kratit nemozete.
    Tu budete musiet preplatit pri skonceni PP.
    Ak chces kratit celu dovolenku, nemozes mu ukoncit PP skor, nez bude mat potrebny pocet dni absencie na skratenie dovolenky mohol poverit niekoho na preberanie zasielok aj do vlastnych ruk a ten by mohol vypoved prebrat okamzite.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maxinka Ďakujem..dovolenku za rok 2016 už nemá-to je dovolenka iba na rok 2017.
    To mi vychádza od 12.06.do 20.06. - 14 dní krátenie dovolenky a 1 deň mu preplatím.Ukončenie PP môžem dať teda dátumom 21.06.2017?
    ivka70 To ma aky rocny narok na dovolenku, ak mu za 5 mesiacov vyjde 15 dni? Za jun uz narok nevznikne, ak PP skonci pred jeho koncom.
    Maxinka Jaj...ďakujem za upozornenie...20 dní by mal na celý rok to znamená za 5 mes. má nárok na 8 dní...kedže 5 dní má už vyčerpaných tak ostáva iba 3 dni...tak?
    Takže mi vychádza čo? Že mu dovolenku budem krátiť o 1 deň a tým pádom mi vychádza od zajtra ukončenie PP?
      zbaliť

    Nenastúpenie do práce a odchod do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.