Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ked pridem tu, tak pocko na nic, ked odchadzam tak taketo .

snad prejdeme bez problemov.
Naposledy upravil alaya1 : 17.07.17 at 22:09
hr.jpg  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
No samozrejme, že nie. U tých, čo už boli - nie je čo už brať.....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
Reku - Opakovanie = matka múdrosti? Niektorým ani to opakovanie múdrosti nepridá (viď ogabaní dôchodcovia..... furt to opakujú do aleluja a aj tak sa nachytajú....).
Ale nie tí istí
No samozrejme, že nie. U tých, čo už boli - nie je čo už brať.....
tí darcovia už zmúdreli.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tuším sa Rapid life riešil aj na Porade https://ekonomika.sme.sk/c/20606260/...-bankrotu.html
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
- e-shop z pred€urovej doby? Zastal im čas?
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
misoft
vicktor
Na stranke jedneho e-shopu (nepisem ktoreho lebo ma aktivisti zmazu) som nasiel prima spravu o doprave zadarmo:
"U vybraných produktov a objednávok nad 10.000 Sk vr. DPH, máte vždy dopravu ZADARMO !!!"
- e-shop z pred€urovej doby? Zastal im čas?
nie je jediný, občas sa nestíham čudovať
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak to sú ešte celkom dobrí..... horšie by bolo, keby tam ceny boli v Kčs....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Prečo v mestách treba chrániť každý strom ako oko v hlave
Ing. Michal Kravčík CSc. - Za štát pre občanov·18. júl 2017
V letných horúčavách si radšej posedíme v prostredí stromov, ako priamo na úpeku Slnka. Je to preto, lebo strom vytvára nie len príjemný tieň, ale zároveň aj príjemný chládok. Preto teplota v prostredí stromu môže byť aj o 10 stupňov nižšia, tak ako je to zdokumentované termovíznou kamerou na obrázku v záhlaví. Prečo to tak je? Nuž jednoducho preto, lebo cez strom sa vyparuje voda do atmosféry a to je vlastne klimatizačné zariadenie. Je nehlučné, využíva len slnečnú energiu a navyše pohlcuje prach.
Transpirujúce rastliny, najmä stromy sú teda perfektnými klimatizačnými systémami planéty Zem. Predstavme si väčší, samostatne stojaci strom s priemerom koruny 10 m. Na priemet koruny stromu s plochou 80 m2 dopadne za deň napríklad 450 kWh slnečnej energie (4 - 6 kWh/1 m2). Časť slnečnej energie sa odrazí, časť sa spotrebuje na ohrev pôdy a časť sa premení na teplo.
Ak je takýto strom dobre zásobený vodou, vyparí (transpiruje) za deň 400 l vody. Na premenu vody z kvapalného skupenstva na vodnú paru sa spotrebuje 280 kWh slnečnej energie a navyše ta spotrebovaná energia na výpare je transportovaná do vyšších vrstiev atmosféry, kde pri kondenzácii vodných pár sa uvoľňuje. Toto množstvo energie predstavuje rozdiel medzi tieňom stromu a tieňom slnečníka s rovnakým priemerom. V priebehu slnečného dňa takýto strom chladí výkonom 20 - 30 kW, čo je výkon porovnateľný s viac než 10 klimatizačnými jednotkami.
Strom je pritom „poháňaný" iba slnečnou energiou, je z recyklovateľných materiálov, vyžaduje si minimálnu údržbu a výdaj vodnej pary regulujú milióny prieduchov, ktoré reagujú na teplotu a vlhkosť v okolí. Podstatné je, že slnečná energia viazaná vo vodnej pare sa prenáša ďalej a uvoľňuje sa až pri jej kondenzácii na chladných miestach. Takto sa vyrovnávajú teploty v čase a priestore - na rozdiel od chladničky alebo klimatizačného zariadenia, ktoré uvoľňujú teplo do najbližšieho okolia. V porovnaní s chladničkou alebo klimatizačným zariadením strom pracuje úplne nehlučne, naopak, hluk a prach pohlcuje a viaže CO2.
Podmienkou dobre fungujúceho klimatizačného zariadenia je však dostatok vody v koreňovej zóne stromu. Ak je vody menej, klimatizačné zariadenie znižuje svoju výkonnosť. Strom živorí a snaží sa aspoň prežiť. Preto časť listov opadáva. Živoriace stromy v mestách sú tie, okolo ktorých je nepriepustný asfalt alebo iný nepriepustný materiál s obohnanými obrubníkmi, aby nedajbože ani kvapka dažďovej vody nestiekla zo spevnenej plochy ku stromu. Preto akékoľvek betónovanie parkov a budovanie obrubníkov okolo stromov je zločinom na vlastnom životnom prostredí. Priekopníkom tejto nekultúry na Slovensku je mesto Košice, ktoré pod pláštikom revitalizácie mestských parkov zväčšilo plochy nepriepustných zón, údajne preto, lebo ľudia radšej behajú a cvičia na betóne ako na tráve.
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terka - v tom texte autor zabudol na jeden dôležitý fakt: a to, že okrem spomínaného taký strom ako "odpad" vylučuje to, čo my pre život bezvýhradne potrebujeme - KYSLÍK!
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nuž brala by som to, ale nie v každom článku ten kyslík musí byť spomenutý, toto je odborník, ktorý prednáša po celom svete, je zameraný hlavne na kolobeh vody a vplyv otepľovania, dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, každému odporúčam si niečo nájsť na internete od neho, veľmi zaujímavé články
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
......................... dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, ...................
Ako ktoré, ako ktoré. Dokonca aj ako ktorí ľudia.... ktorí vo veľkom vyrubujú v mestách (a to sa netýka len stromov, ktoré ohrozujú okolie) len preto, aby tam bolo "pekné" námestie, vykladané žulovými platňami a v lete sa tam človek uvarí a teplota je oproti okoliu niekedy aj o 5°C vyššia....
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pridávam ešte jeden jeho článok
https://kravcik.blog.sme.sk/c/224267/Osud-vody.html
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Moja banka ustupuje od GRID karty - poslali síce oznámenie, dnes dokonca aj telefonicky ma upozornili. A pýtali sa - prečo uprednostňujem GRID kartu pri IB?
Ja na to - A) tú kartu používam doma; B) je to rýchlejšie vyhľadať v karte tie číselká, ako čakať na SMS v telefóne; C) telefón môže byť vybitý, stratený odcudzený a k SMS sa nedostanem.
A keď nemám SMS, tak do IB nevstúpim a potom som nútený pochodovať na pobočku, aby som náhodou niečo realizoval, alebo zmenil v IB.
Je to - podľa nich - bezpečnejšie, ale podľa mňa nie.
Keďže GRID kartu nenosím vonku - nemá sa nikto ako dostať k tým kódom.
A len na okraj... za tie roky, čo používam GRID kartu, som si v hlave zafixoval jednotlivé kódy - tie mi z hlavy nik neukradne, telefón môže hocikto.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft

Moja banka ustupuje od GRID karty - poslali síce oznámenie, dnes dokonca aj telefonicky ma upozornili. A pýtali sa - prečo uprednostňujem GRID kartu pri IB?
Ja na to - A) tú kartu používam doma; B) je to rýchlejšie vyhľadať v karte tie číselká, ako čakať na SMS v telefóne; C) telefón môže byť vybitý, stratený odcudzený a k SMS sa nedostanem.
A keď nemám SMS, tak do IB nevstúpim a potom som nútený pochodovať na pobočku, aby som náhodou niečo realizoval, alebo zmenil v IB.
Je to - podľa nich - bezpečnejšie, ale podľa mňa nie.
Keďže GRID kartu nenosím vonku - nemá sa nikto ako dostať k tým kódom.
A len na okraj... za tie roky, čo používam GRID kartu, som si v hlave zafixoval jednotlivé kódy - tie mi z hlavy nik neukradne, telefón môže hocikto.
teba občas nenavštívi dr. Alzheimer? ja s ním spávam.....
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
nuž brala by som to, ale nie v každom článku ten kyslík musí byť spomenutý, toto je odborník, ktorý prednáša po celom svete, je zameraný hlavne na kolobeh vody a vplyv otepľovania, dnes každé dieťa vie, že rastliny produkujú kyslík, každému odporúčam si niečo nájsť na internete od neho, veľmi zaujímavé články
Pozriem si ho.

Pľúca planéty. Klčovanie Amazónskeho pralesa
"Ešte v roku 1960 bol prales väčšinou nedotknutý a pôvodný. ..., "Medzi rokmi 1970 a 2000 bolo vyrúbané celkom 16,4% celkovej plochy pralesa, čo činí každoročnú stratu 20 200 km2. Od roku 2002 sa plocha chráneného územia strojnásobila, celkovo sa ochraňuje asi 1 mil. km2, zatiaľ čo ťažba dreva a odlesňovania poklesla o 60%.
V roku 2005 boli mnohé časti amazonského pralesa zasiahnuté obrovskými suchami, najhoršími za posledných 100 rokov. Podľa niektorých odborníkov je prales schopný prežiť maximálne trojročné sucho, dlhšie by mohlo mať nezvratné dôsledky. Prales by sa mohol dostať až do bodu, odkiaľ už nebude návratu a hrozí premena v savanu alebo dokonca púšť. To by katastrofálne zasiahlo celú planétu." ... wiki
.
Údajne na zväčšenie plochy Sahary mal vplyv Čínsky múr.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/...eta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

korela
Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/...eta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
pod tujami bývajú aj hroby.....večný odpočinok
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
korela
Súčasťou liečebnej kúry podľa Dr. Budwig je aj cvičenie a pobyt na čerstvom vzduchu. Veľkú úlohu hrá aj liečivá sila slnka. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, ktoré doslova priťahuje fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivej sily slnka do tela. Ideálny je pobyt v tieni, napríklad pod stromom, pretože vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom zvyšuje liečivú silu slnka.

https://www.paula.sk/strava-doplnky/...eta-dr-budwig/
.
Naši starí rodičia mávali v záhradách aspoň jeden košatý strom, pod ktorým si mohli v lete oddýchnuť.

Pod tuje sa môže postaviť akurát gypsový trpaslík.
pod tujami bývajú aj hroby.....večný odpočinok
Ja som myslela na výsadbu dnešných záhrad. Kým dýchame, ešte žijeme.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať