Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na benzinkach maju 3 miesta na "stlpe", asi aj na stojane, ale jednotkovu cenu za liter som na blocku veru prehliadal, staci mi hodit ockom na celkovu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
vicktor
Je bezne cenu tovaru stanovit na 4 desatinne miesta? Vsimol som si to prvykrat.
Na benzínkach si si nevšimol ?
Stotinky sa zaokrúhľujú smerom nahor...desatinky tiež.
Centík ku centíku, euro k euru.
Za rok sa toho nazbiera habadej.
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ?
http://ropa-online.cz/
0 3
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
jar88
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ?
http://ropa-online.cz/
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom, čomu ani za máčny mak nerozumie.
Pre jar88 - ropa sa predáva, predávala a bude predávať (ak to nezmenia) v US$/barrel - a USbarrel je 159 litrov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom....
Prejavil-neprejavil, trieska-netrieska...mne je jedno jak lanský sneh...
Len aby netvrdil, že to dal ako skúšku pozornosti.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ?
http://ropa-online.cz/
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Pritom predajca nieje plátca spotrebnej dane a zároveň tá daň nefrčí v režime DPH. To znamená, že nemá vratky. Predajca nemá záujem predať viac, ako sám nakúpil.
Kapito?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
buchač
jar88
Podstatou tých desatinných miest nieje zárobok, alebo zdieranie zákazníka, ale čisto účtovná záležitosť. Benzín a nafta sa kupuje v cenách za tonu, ale predáva v cenách za liter.
...a to vážne ?
Prečo sú potom iné ceny len na dve desatinné čísla. Účto-neúčto...mne je jedno.
-----------------------
...a to vážne ?
Cena za tonu ? ...a potom čo je barel ? Nejaká zvláštna odnož miery hmotnosti ?
http://ropa-online.cz/
Buchy - opäť sa prejavil - trieska o niečom, čomu ani za máčny mak nerozumie.
Pre jar88 - ropa sa predáva, predávala a bude predávať (ak to nezmenia) v US$/barrel - a USbarrel je 159 litrov.
Bavíme sa o benzíne a nafte a bavíme sa o predaji na čerpacích staniciach.
Tu sa nebavíme o tom, kto vytvoril islamský štát a kto za čo môže. Toto nieje geopolitika, tak netrep.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lubko6394
bettylou
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie.
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.
mne to je jedno, keď bude na to sám, tak si to nejak zariadi, mne on také hovadiny nie je povinný
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Dnes sa aj kosele peru a zehlia doma ako byzňis....zehli sa uz nie na h...ale fix za "kopu"...okna sa uctuju zvlast.....kto chce najde si
fuj, šľak by ma trafil, ale zase sú ľudia (ženy), ktorým to nevadí. prosím nezožerte ma, povedala som len svoj názor.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Katy a R
Dámy !
Pamätajte .... vrstva prachu na nábytku chráni drevo, ktoré je pod ňou.
'Dom sa stáva domovom, až keď môžete napísať „Ľúbim Ťa!“ prstom na nábytok. '
Trávila som každý víkend 8 hodín upratovaním, aby v prípade, že niekto príde na návštevu, bolo všetko perfektné.
Iba ale do tej doby, než som si jedného dňa uvedomila, že nikto nepríde, pretože všetci si niekde inde užívajú života.
TERAZ, keď ma niekto navštívi, nemusím vysvetľovať 'stav' svojho domova. Všetkých viac zaujíma počuť o tom, čo som robila, keď som doma neupratovala a užívala si život niekde inde.
Ak vám to ešte nedošlo, riaďte sa touto radou:
Život je príliš krátky. Užívajte si ho! Utierajte prach len ak naozaj musíte ....
nebolo by ale príjemnejšie nakresliť obrázok alebo napísať list, upiecť zákusok alebo tortu a olízať pritom lyžicu od krému alebo zasadiť kvetinu ? Uvedomujete si rozdiel medzi 'chcem' a 'musím'?
Utierajte prach len ak naozaj musíte, ale moc času vám neostáva. . . .
...
niežeby som dakedy upratovala 8 hodín, aj monka si pozriem - a nejdem nič dezinfikovať - to som len našla v starej pošte
tak raz za rok pred vianocami poutieram, keď sa mi bude chcieť. U nás sa veľmi nepráši.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
BXLmiami
:-) zakryje,ale te je jej jediná dobrý vlastnosť z môjho pohľadu.Ja ked pozerám tú reláciu že Nová záhrada,tak stále žasnem,načo mi bude ešte jedna obývačka so zamatovým trávnikom a presne ohraničenými hranicami kde čo môže kvitnúť,ved ak to tak chcú udržať musia sa bud zodrieť alebo najať záhradníka.
O tom že včely a čmeliaky takéto záhrady obchádzajú nemusím vravieť.Aj ked teda uznávam,že moja záhrada je extrém a drvivá väčšina by ju považovala za silne zanedbanú.Ale čo mám robiť ked milujem pupavy,žihľavu a práve som vyčítala,že Bršlica kozia noha je najlepšia na dnu a dá sa nakladať :-))
též mám takú, v porovnaní so susediacimi vyholenými golfovými trávnikmi je ako päsť na oko, ale si na čaj odtrhnem a hodím do čajníka čo práve potrebujem, alebo na čo mám chuť a kosí sa pre zajace a nie do odpadu
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
myslím,že broskva...mandla vyššia a trochu iné listy...
strýko štepí mandle do broskyňových semenáčov, dobre sa príjimajú, ale mandle sú veľmi citlivé na mráz, hlavne traja ľadoví dokážu zničiť celú úrodu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
bettylou
lubko6394
bettylou
Môj sa nesťažuje. Má 12, ale riad ešte v živote neumyl. Proste povie : Nie.
No pekne. A kedy očakávaš od neho kladné vyjadrenie ? V 20-tke ?
Moja reakcia bývala taká, že po stanovisku nie od decka nasledovalo moje nie ak niečo žiadalo decko a najmä vtedy ak mu na tom záležalo. Však máme demokraciu. Dieťa má práva a práva mám aj ja.
mne to je jedno, keď bude na to sám, tak si to nejak zariadi, mne on také hovadiny nie je povinný
Nie je povinný ? A Ty si povinná zabezpečiť mu miesto na hranie/spanie pripraviť raňajky obed a večeru, vyprať a vyžehliť prádlo, nejaké to vreckové, koníčky, dopravu... a vlastne všetko ? A on si dovolí jednoducho povedať nie ? A jesť mu chutilo, aspoň Ti to pochválil, alebo čakáš že Ti zaďakuje až keď bude veľký a múdry a príde Ťa navštíviť v Dome seniorov alebo hospici ?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá. (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorov...f-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tento graf (3 roky) je ale zaujímavejší.
Na začiatku je cena 650€/tonu v strede je 250€/tona a teraz na konci je 390€ za tonu. Samozrejme že bez spotrebnej dane a DPH.
http://www.kurzy.cz/komodity/motorov...USD&unit=&lg=1
Postrehol si v tom období nejaké podstatné výkyvy v cenách na stojanoch čerpacích staníc? Samozrejme, že výrobcovia a dovozcovia stále platili jednu a tú istú spotrebnú daň a DPH.
-------------------------------------
Tak že mudrovať o nejakej "babka k babce" nemá pre nich nijaký význam. Oni idú v iných záujmoch. určite nie v centoch na jedno zaokrúhlenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
jar88
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá. (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorov...f-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
jar88
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá. (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorov...f-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl
Ty si akože preskočil prvý odstavec?
Inak väčšinou si to výrobca (napríklad OMW, Slovnaft, Shell) vozia sami a samotnú čerpaciu stanicu obsluhuje iba nájomca. A tak tam fungujú ich dohodnuté podmienky. Jasné, že vždy sa vzájomne dohodnú tak, aby žiadnemu z nich nevznikalo žiadne riziko daňových únikov. Hlavne na spotrebnej dani.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Mne už na túto tému (Babka k babce, budú kapce) pre dnešok stačilo.
Už si to tu môžete mlátiť aj sami. Slamu snáď zvládnete.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
buchač
jar88
Problém je v tom, že výrobca benzínu a nafty predáva v tonách, spotrebnú daň platí na tisíc litrov a predajca ju predáva v litroch.
Očuj Ty kapito...
Nuž mi včul vysvetli, ako obsluha kamióna - cisterny odčerpá určité množstvo (v tonách, kilách) z nej do tých tankovacích zásobníkov ?
To nosí zo sebou prenosnú váhu ? Lebo váhu som ešte na žiadnej čerpačke nepostrehol.

P.S.:
Na účtovanie Ti zvysoka kladiem boba a bobeka...
A čo s tým má spoločné obsluha kamióna? Veď ona to iba prevezme, prepraví a odovzdá. (Ako zásielku špecifikovanú v dodacom liste.)
To znamená, že pristaví na váhu a nechá sa odvážiť (prázdny). Následne mu natankujú plnú cisternu (samozrejme že s prietokovým meradlom) a znova ho odvážia (naplnený). Takže majú orientačné množstvo v decimetroch kubických (litroch) a k tomu aj presnú hmotnosť.
Jasné, že sa účtuje tonáž

http://www.kurzy.cz/komodity/motorov...f-vyvoje-ceny/

(prepočítaná na tisíce litrov) a k nim sa pripočítava spotrebná daň a následne aj DPH.
Nafta sa neobchoduje, ako ropa v bareloch a dokonca aj tá ropa sa prepočítava na tonáž. Lebo ropa nemá jednotnú špecifickú hmotnosť. Je to rôznorodá zmes uhlovodíkov, síry a iných nerastných látok. Tým je daná "jej kvalita" a samozrejme aj konkrétna cena za konkrétnu dodávku.
Kapíto?
Tovar sa predáva podľa dodacích listov podľa jednotiek ISO a preberajúci si má právo overiť na ciachovaných meradlách (dodávateľa či odberateľa) množstvo skutočne odobraného tovaru. že by prepravca nosil sebou nájazdové váhy ? nevidel som, ale výdajné zariadenia na k litre som videl
Ty si akože preskočil prvý odstavec?
Inak väčšinou si to výrobca (napríklad OMW, Slovnaft, Shell) vozia sami a samotnú čerpaciu stanicu obsluhuje iba nájomca. A tak tam fungujú ich dohodnuté podmienky. Jasné, že vždy sa vzájomne dohodnú tak, aby žiadnemu z nich nevznikalo žiadne riziko daňových únikov. Hlavne na spotrebnej dani.
Aj tak si dokázal že ničomu nerozumieš, Tovar (jeho množstvo) sa odovzdáva NA ZÁKLADE MERATEĽNÝCH JEDNOTIEK, nie na dobré slovo a vyúčtovanie sa vykonáva podľa rozdielu v množstve tiež by som rád tankoval tak ako si predstavuješ aby pri preberaní nebolo meradlo ale len moje slovo o množstve povedané pumpárovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať