Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
sa robia väčšie sedačky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Toto daj prečítať obyčajnému človeku, ktorý nevie, čo znamená placebo a uvidíš reakciu...
Hmmm... to ako ten Záhorák, čo predával jadérka z jabuek - kilo po 5€.
Turista sa pýta, prečo tak draho.
Záhorák - Lebo zlepšujú rozum.
Turista kúpil, pochrúmal, potom sa tresol po čele a vraví: Ja debil, šak za 5€ som mohol mať 5 kilo jabĺk....
A Záhorák.... No vidíš - už to funguje.....
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Vyzerá to, že sa dožijeme migrácie internetbankingu TB do štandardného prostredia:
https://ekonomika.sme.sk/c/20613290/...t-banking.html
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Veľmi ma "potešila" nedotknuteľná, slušne vychovaná mládež. Štekal Puntík. Vyjdem na ulicu a tam 3 chalani a hrali sa s odtrhnutou časťou zábradlia, ktoré nám slúžilo minimálne 15 rokov, aby sme sa ako starší ľudia v čase námrazy pohodlne dostali z cesty ku bráne. Telefonovala som potom s kamarátkou a hovorila som jej o tom. Vraj chodí partia 4 dobrovoľcov a stvárajú rôzne neprístojnosti po dedine. Poškodzujú napr. pouličné osvetlenia a podobne. Bola som sa potom pozrieť lepšie na to naše zábradlie a pripadá mi to akoby pílkou odrezané tesne pri téčku, do ktorého to bolo našrobované. Tak mám o zábavu postarané. Tiež sme ako decká robili somariny, ale voči starším občanom takéto neprístojnosti sme si nedovolili. Boli by nás doma aspoň vyhrešili, keď už by nám nedali aj po facke. Zlatá naša terajšia nedotknuteľná mládež.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nás by to boli nechali osobne pod dozorom opraviť, jedno že nemáš 15 či 16....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

babka - ježibabka
Veľmi ma "potešila" nedotknuteľná, slušne vychovaná mládež. Štekal Puntík. Vyjdem na ulicu a tam 3 chalani a hrali sa s odtrhnutou časťou zábradlia, ktoré nám slúžilo minimálne 15 rokov, aby sme sa ako starší ľudia v čase námrazy pohodlne dostali z cesty ku bráne. Telefonovala som potom s kamarátkou a hovorila som jej o tom. Vraj chodí partia 4 dobrovoľcov a stvárajú rôzne neprístojnosti po dedine. Poškodzujú napr. pouličné osvetlenia a podobne. Bola som sa potom pozrieť lepšie na to naše zábradlie a pripadá mi to akoby pílkou odrezané tesne pri téčku, do ktorého to bolo našrobované. Tak mám o zábavu postarané. Tiež sme ako decká robili somariny, ale voči starším občanom takéto neprístojnosti sme si nedovolili. Boli by nás doma aspoň vyhrešili, keď už by nám nedali aj po facke. Zlatá naša terajšia nedotknuteľná mládež.
Ako si ich videla, mohla si sa hneď bez slova vrátiť dnu a zavolať policajtov. Ja by som to riešila takto hneď na mieste. Aspoň si o.i. mohla dúfať, že to niekto opraví, a neostane to na tvojich synoch. Ak ich nikto nezastaví, tak si budú po obci robiť, čo budú chcieť. Kto ich má umravniť?
Ak neišlo o partiu, od ktorej by hrozilo, že ti vybijú okná, všakže. Taký odhad asi máš. Koľko mali rokov?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo-splnilo ocakavanie....burza starozitnosti hrad cerveny kamen....uplna parada...starych rarohov-pokladov do alelujá...odporucam kazdemu...chalupari a ini starinari si dojdu na svoje vsetko mozne aj nemozne a vela vela....ja iba keramicku formu pre mna na chleba...inak kolac
DSC_0332.JPG  
DSC_0331.JPG  
1/1
12 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ďalekoo
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Lujzi, krásna forma, v nej budeš asi piecť, je forma vypaľovaná pri vysokých teplotách?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka
Lujzi, krásna forma, v nej budeš asi piecť, je forma vypaľovaná pri vysokých teplotách?
Vyzera ze ano...ale ratam aj..ze neprezije je v peci palena..teda sa mi zda..nozicky ciste-bez glazury...cize bola v peci...palena na viac ako 250...mohla by prezit....uvidime......formy mali vselijake....
Bola otazka kolko stala..15...dal za 12...za 10 nechcel....ci malo vela neviem pacila sa mi...a tam ja polozim dalsi kupi....chlap tak...nieco v ruke..vahal polozil druhy hned kupil.. veci ktore sa neopakuju....
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lui - tá forma vydrží. Je to klasická keramická glazovaná vypaľovaná forma. Tu http://referaty.atlas.sk/ostatne/nez...35617/?print=1
Teda 2x vypaľovaná 800-1500 °C (keby bola ešte zdobená - bolo by ešte jedno vypaľovanie).
A 12€ - supéééér cena!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski viem,ze by mala...ale vies..nikdy nevies..ci nie je niekde natuknuta...
Viem,ze dva krat vypalaj moja keramika je dva krat palena....lebo najprv na holo...potom s "farbickami"
Zatial potesila....dala som ju 250....drzi
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja niekedy používam toto:

A kurátko z nej je fajn upečené a šťavnaté...
Doplnenie: moja na tom nerada robí, pretože toto vyžaduje iný spôsob prípravy.
Aj čistenie sa robí odlišne.
Ale všetko som sa naučil . A slúži mi už 20 rokov.....
Naposledy upravil misoft : 29.07.17 at 20:23
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.sekulskakeramika.sk/
pekače by som si ja vedela tutok
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Držím palce, cena výborná. Tá sekulská mne nie, pripestrá, pozri ľubovniansku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja sekulsku nie pre farbu...ale pekace maju aj fakt na velku hus-kacku....a pre kupu blizo..mne....len este tu velku hus-kacku
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.... kúpiš tamtiež......
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Duško a ja keď mám čo piecť, tak v tomto. Mám aj menší. Niekedy takéto pekáče robil nejaký pán v Trnave, niekde blízko pošty.
http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1471703832
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Podaba sa na sekulsky+ dekel s chytatkom...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

babka - ježibabka
Duško a ja keď mám čo piecť, tak v tomto. Mám aj menší. Niekedy takéto pekáče robil nejaký pán v Trnave, niekde blízko pošty.
http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1471703832
Nemala by si jesť nezdravé jedlá, treba ich dať nepriateľovi alebo obetnému baránkovi , píšem adresu : Pavol........ atď, ja sa obetujem
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať