Zavrieť

Porady

Neplatene volno

Ahoj, poprosim o informaciu k nasledovnemu pripadu. Pracujem u zamestnavatela v CR do konca augusta. Moj novy zamestnavatel v SR od 1.9.2017 ma potrebuje skor a preto som navrhol, ze si mozem zobrat dovolenku 1 tyzden a prist pracovat od 21.8. - 25.8. v ramci mojej dovolenky. Novy zamestnavatel v SR navrhol, ze v tom pripade by pozmenil zmluvu a dal nastup uz 21.8.2017. Ale kedze budem moct pracovat iba tyzden, tak ten tyzden 28-31.8.2017 si akoby zoberiem neplatene volno. Vidite nejake pracovno pravne uskalia? Ako je to zo socialkou alebo zdravotnou poistovnou?
Dakujem za informacie.
veronikasad Nedá sa dohodnúť s českým zamestnávateľom ukončenie pracovného pomeru k 20.8. s tým, žeby ti dovolenku preplatil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Problem vidim v tom, ze ak pracujes v CR, mas tam aj zdravotne poistenie, bude musiet byt urcene, do ktorej krajiny treba platit odvody a predpokladam ,ze to za august bude do CR.
    Cize tvoj slovensky zamestnavatel bude musiet prvy mesiac platit odvody do CR.
    (pripadne naopak, tvoj cesky do SR, ale predpokladam skor ten prvy pripad)
    Administrativne to nie je az take jednoduche a za tyzden prace sa to ani velmi neoplati.
    Novy SR zamestnavatel ti na ten tyzden moze dat aj dohodu - nemusite potom riesit neplatene volno, ale problem s odvodmi je rovnaky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.