Zavrieť

Porady

Neprávom odomňa domáca pýta cudzí nedoplatok za plyn.

Zdravím pora´dáci.Bývam v cudzom podnájme od roku 2014 a poctivo platím nájomné každý mesiac 400 eur.Aké bolo moje prekvapenie, ke´d mi domáca oznámila, že dlhujem za plyn 500 eur a nech ho zaplatím.Šetrením sa zistilo, že nedoplatok vznikol ešte v r.2013, ke´d som tam ja ešte nebývala.Mám teda tento nedoplatok zaplatiť? Domáca sa mi rešte vyhráža, ze ke´d nezaplatím, tak mi dá 2 mesačnú vypove´d z bytu....Čo mám robiť.? Poraďte mi prosim....
7 komentárov     zbaliť
misoft Nie. Oznám jej, že ak to urobí, budeš to riešiť inak - ale zároveň - hľadaj si iný podnájom, pretože keď je tohto schopná, bude schopná ti naúčtovať ešte aj vydýchaný vzduch.
Horak63 ´Dakujem za odpoveď.No len ako to budem riešiť inak...Ako sa mám brániť.Nemože ma dať na súd? Ja by som ju mohla dať na súd za neoprávnené vymáhanie dlžnej sumy.Samozrejme, že si už hľadám nový podnájom.
taiko .
1. mas najomnu zmluvu ?
2. mas stav plynomeru k datumu, ked si sa nastahovala ?
3. na zaklade coho domaca vymaha dlznu sumu od Teba ?
4. kto urobil one setrenie a co bolo jeho predmetom ?
5. ake je fakturacne obdobie za plyn ? Neprekryva december ? Kedy je vyucotvanie plynu ?
6. videla si na vlastne oci vyucotvanie plynu ?
Horak63 Najomnu zmluvu mám..Stav plynomeru je v najomnej zmluve,zmluvu vymaha odomna na zaklade nedoplatku za r. 2016, setrenie robil odpoctovy technik , predmetom bol odpocet teraz, koncom maja prisla faktura za plyn,videla som na vlastrne oci vyuctovanie plynu
buchač Nedoplatok 500€ ???
Ešte z roku 2013 ???

Nuž sorry...ALE za oveľa menšie sumy a za oveľa kratšiu dobu nezaplatenia SPP pristupuje k radikálnym krokom :
- odpojí odberateľa od prístupu
- vec po prvej výzve od nezaplatenia postupuje exekútorovi.

Takže teraz ako ?
veronikasad Juraj, myslím že jedna vec je výška nedoplatku (nepíše či používa plyn na kúrenie, varenie, ohrev vody), kde problém môže byť aj v odpočte (nebol sprístupnený byt...)
Ďalšia vec je výška mesačných preddavkov. Nič nepíše o tom, ako má energie ošetrené v nájomnej zmluve...
taiko veru veru informacie su neuplne, ci matuce. Nepise sa napr. ako prebehlo vuctovanie za 2014 a 2015.
Ked pani prisla do podnajmu v 2014, uz predsa musela absolvovat odpocet plynu v 2015 a 2016
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predpokladam, ze pri zaciatku najmu ste si spisali stavy meracov, teda aj plynomeru.
    Ked pises, ze sa setrenim zistilo,kedy vznikol dlh,tak ma zaplatit ten, kto dlh urobil.Predpokladam tiez, ze si dostala k nahliadnutiu fakturu od plynarov.Darmo sa ti domaca vyhraza.Aj ked nechapem, ze dlh z r. 2013 ziadaju planyri az teraz,po par rokoch.Ved vyuctovanie sa robi kazdorocne...
    Naposledy upravil arizona : 22.06.17 at 18:53 Dôvod: preklep
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Horak63 asi sa dohodli plynari s domacou.....kazdopadne to budem cez pravnika. dakujem za odpoved. ste zlati......nezaplatim. pekny vecer.
    arizona Plynarom je jedno, kto dlh zaplati.Oni automaticky poslu zuctovaciu FA majitelovi byt / ak nie je dohodnte inak/
    taiko nezaplatit nemusi byt to spravne riesenie. Ano sa z domacej moze stat celkom lahko opravneny a z Teba povinna. Treba vec urovnat, logicky, podla zakona, podla zmluv, odpoctov a dokazov.
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Snáď nebudeš platiť spotrebu plynu za rok 2013, keď si tam nebývala. Nech si domáca vymáha nedoplatok od toho, kto ho spôsobil.
    A čo vyúčtovanie za rok 2014 a 2015 - to bolo v poriadku?
    Ak áno, ako sa mohol preniesť nedoplatok z 2013 odrazu preniesť do 2016?
    Už tých 400 € je zderstvo... ak ide o nejakú jednu izbu...
    Naposledy upravil Oliwa : 23.06.17 at 13:26
    taiko nevieme o aky druh podnajmu sa jedna, ergo nemozeme vraviet, co je zderstvo a co nie nie. Ono to moze naozaj byt tak, ako pise Veronika a teda mozno je nedoplatok opravneny.
    Ono je take lakave priklanat sa na stranu poskodeneho, problemom je, ze nemame vsetky info

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vo vyúčtovaní za rok 2016 nemôže byť nezaplatený nedoplatok z roku 2013, to by už boli byt alebo dom plynári dávno odpojili. Problém môže byť v tom, že pri odpočtoch nebol sprístupnený plynomer ( v minulosti alebo tento rok) a nebola vyfakturovana skutočná spotreba za príslušný rok a plynári použili náhradný výpočet.
    Skontroluj si stav plynomeru k aktuálnemu dátumu, porovnaj s pociatocnym a konečným stavom na fakture. Alebo bol meneny plynomer a boli zle odpísane stavy
    kopretinka 22.06.17 20:20 priradil do Porady
    kopretinka 22.06.17 20:20 odstránil(a) z Porady

    Neprávom odomňa domáca pýta cudzí nedoplatok za plyn.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.