Zavrieť

Porady

dodatok k HPP zmena doby urcitej?

dobrý deň, je možne spraviť dodatok k PZ kde povodna pracovna zmluva bola do 31.03.2018 ale dodatkom spravit len do konca augusta 2017 ? môže sa to
Naposledy upravil alex5896 : 30.06.17 at 08:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex5896 takze tym dodatkom sa môze zmenit vsetko aj cas, mzda aj pracovna doba a aj zmluva na dobu urcitu ? blizsie to ZP nespecifikuje..... a keby je zamenstnanec na PZ na dobu neurcitu ?
    Tweety áno tak, dodatkom vieš zmeniť PZ
    alex5896 napísala som len do konca augusta ale myslela som tohto roka . povodna zmluva je do 2018 ale chceme ju spravit len do augusta 2017 bude to v sulade s legislativou?
    Tweety veď odpoveď som ti už dala, samozrejme za predpokladu, že be strany so zmenou súhlasia
    veronikasad Zamestnanec s tým súhlasí?
    alex5896 obe strany suhlasia nie je to nejak napadnutelne staci uviest do dodatku §54
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak zamestnanec s ukončením pracovného pomeru súhlasí, nemusíš robiť žiadny dodatok. Stačí obojstranné podpísaná dohoda o ukončení pracovného pomeru v zmysle pár.60 Zákonníka práce
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex5896 je to zlozitejsie ..k 01.07 robime dodadok ide z HPP na pol uvazok, zmena prac. casu a aj mzda + doba trvania len do augusta 2017(pôvodna zmluva bola 8h. a zmluva na urcitu na rok do 2018)
    veronikasad Zamestnanec s tým súhlasí? lebo tu nejde o dodatok, ale Dohodu o zmene pracovnej zmluvy, menia sa podstatné náležitosti ...
    ivka70 A zamestnanec s tym suhlasi?
    veronikasad Pomernú časť dovolenky k 30.6. má vyčerpanú? Inak bude zamestnanec finančné ukrátený na náhrade mzdy.
    alex5896 ano suhlasi s tym a dovolenku nema vycerpanu nakolko mal skusobnu dobu do dnes a vyssie mi bolo odpovedane ze je mozne spravit ten dodadok kde sa menia nalezistosti podla§54
    veronikasad Čo keď mal skúšobnú dobu? Keď ste vedeli že budete chcieť meniť pracovnú zmluvu, tak ste mu mali nariadiť čerpanie. Dovolenka sa považuje za výkon práce. Tak mu aspoň nahraďte mzdu pri čerpaní v juli nejakou odmenou
    alex5896 dozvedeli sme sa to uz neskoro ... navyse zamestnanec nemusel suhlasit s dodatkom a mohol odíst hned
    veronikasad A čo vám bráni v tom, aby ste sa zachovali ako seriózny zamestnávateľ? Zrejme ho na tie dva mesiace potrebujete, inak by došlo k ukončeniu pracovného pomeru v skúšobnej dobe zo strany zamestnávateľa
    alex5896 po spravnosti za tie tri mesiace co bola skusobna doba ma narok na 5 dni dovolenku tu mu preplatit a tie dalsie mesiace bude mat dalsi narok to bohuzial bude nizsie ?
      zbaliť

    dodatok k HPP zmena doby urcitej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.