Zavrieť

Porady

Faktúry z roku 2014 - duplicitne

Urobím storno faktúr z roku 2014??? Zistovala som , prisla mi odpoved ze su urobene duplicitne. Jednoducho cez ID urobim minusovym zapisom? Alebo nejako inac to vysporiadat?
veronikasad Inventúra pohľadávok za rok 2014 a 2015 ti ako sedela?
Lienka1111 Inventúra za rok 2014 a 2015 mi nemohla sedieť, keďže pracujem pre danú firmu od roku 2016
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    ID mínusovým zápisom v ktorom roku myslíte? Ja by som t riešila urobením dobropisov - prišli ste na to teraz, že ide o duplicitu, tak by som urobila dobropisy a spárovala zápočtom aktuálne teraz v r. 2017.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lienka1111 ....ale tie dobropisy si potom nechám len sama pre seba? Danej firme to už posielať nebudem? Kežde oni nemajú tie duplicitne zaúčtované...len ostali u nas vysieť...
    Orsz Spoločnosť je platcom DPH? Ak áno, ešte je riešenie - urobiť storno cez ID teraz aktuálne v r. 2017 s tým, že podáte dodatočne DPH za konkrétne mesiace 2014 ktorých sa to týka, aby sa Vám vrátila DPH. A nakoľko sa znížia aj výnosy, máte právo urobiť dodatočné DPPO za rok 2014 (len DPPO bez závierky - lebo tá bola určite schválená, takže knihy sa už neotvárajú). Tie dobropisy by vám stiahli DPH teraz - a pokiaľ to nemá opačná strana, asi by bol problém.
    Lienka1111 Ved práve ta druha firma ich nema, lebo som si to najprv preverila ...
    Orsz pokiaľ sumy nie sú významné, tak by ste mohli vykonať túto opravu v r. 2017 - neviem o aké sumy sa jedná. pokiaľ by významnými boli, ale nechcete zasahovať do r. 2014, čo asi v prípade, keď učtovníctvo robíte až od r. 2016, bude trošku problém, tak zúčtujete DPH ktoré naviac odviedli na účet 54899 - ako pripoč.položku a zníženie výnosov voči účtu 428 alebo 429 - nakoľko ste poškodili seba, tak nie ste povinní podať dodatočné DPPO.
    Lienka1111 Položky nie sú významne, jedna je tuším 144EUR a druhá je 200EUR....ďakujem veľmi pekne za radu
      zbaliť

    Faktúry z roku 2014 - duplicitne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.