Zavrieť

Porady

Moje dieťa pohrýzol susedov pes

Chcela by som sa opýtať resp. poradiť čo mám robiť v prípade, že môj sused má navoľno neustále vypusteného svojho psa (jazvečíka). Bývame spolu v dvojdome, ktorý nie je oddelený od seba plotom. Neustále zbierame po celej záhrade a pozemku psie výkaly, pes nám chodí pravidelne močiť na balkon. Keď sme to povedali susedovi inak "vysokointeligentnému" za akého sa on sám považuje z celej veci sa smeje. Vyvrcholilo to v nedeľu keď pohrýzol môjho 7 ročného syna do ruky. Pes je agresívny, keď sa ho snažím z môjho pozemku vyhnať vrčí do mňa. Videla som dokonca ako chcel zaútočiť na dcéru majiteľa keď ho chcela prekročiť. čo mám robiť? Mám podať sťažnosť na obecný úrad, s majiteľom dohoda neprichádza do úvahy. Ďakujem za odpovede.
buchač Osobne nechápem, že si nevieš dať rady. Respektíve, ak máš manžela priateľa, tak platí množné číslo.

Lebo ak by na mňa vrčal nejaký čokel, osieral mi balkón, ... a dokonca ZAÚTOČIL - POHRÝZOL dieťa ?
No ja neviem, v prvom rade by si to odniesol pes a následne aj sused...obaja by fásli lopatou po krížoch.

Ono síce záleží veľa od okolností, či sa niečo neudialo, že pes zaútočil. Ale ak je pravdou, že pes zaútočil aj na dcéru majiteľa, tak je to na uváženie.

Vystáva otázka v súvislosti so susedom. Ak je taký, aký vravíš bez ohľadu na psa, tak je na mieste opýtať sa...
PREČO nemáte postavený plot ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    1) Od suseda vypýtať očkovací preukaz psa. Ak ho nemá - kontaktovať najbližšieho veterinára s tým, že dieťa pohrýzol pes, o ktorom sa nevie, či bol očkovaný.
    2) Navštíviť lekára s dieťaťom, aby zistil, či náhodou od psa nebol infikovaný besnotou, prípadne inou pliagou.
    3) Obec by mala mať evidenciu psov - predsa sa za ne platia poplatky. Ak nie je na obci evidovaný - oznámiť.
    4) Rozmýšľať o tom plote. A keď bude plot a to zúrivé torpédo aj tak bude u vás - tak už potom riešiť právne - a od suseda žiadať náhrady škôd - on za svoj majetok (teraz majetok) - od budúceho roku zviera v plnej miere zodpovedá.
    A pokiaľ je ešte len "vec" (teraz) a napadne človeka - krajná núdza, zahlušiť ho...( i keď je to trochu barbarské - ale zviera je obrazom svojho pána!)

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Oliwa, Viera R., Žabinka, taiko, lubko6394, Soňa K, kopretinka, Terezia13
    Nevhodné (1)
    7
    misoft Hmmm.... niekto nevhodné dal - asi za to zahlušiť - veď som nenapísal KOHO
    Skúsil by taký onaký havkač skákať a hrýzť - jedna riadna rana do ňufáka a to by sa videlo, čo by stváral (prípadne už nestváral)....
    https://www.zalesactvo.eu/sebaobrana...rana-pred-psom

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Postaviť plot.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    guerlain JA???
    Soňa K A kto ? Ja ?
    buchač Hm...
    - vypíšeme zbierku na materiál na plot ?
    - urobíme brigádu a postavíme ten plot ?
    - zoženieme právnika, ktorý podá žalobu na majiteľa psa?
    - .....
    lujza.j Keby som bola princezna arabela
    guerlain Nechápem dosť dobre a nerozumiem prečo by som mala stavať plot ja, keďže ja nikoho neohrozujem na jeho pozemku. Nemal by si majitel psa zabezpečiť svoj pozemok proti pripadnemu uniku jeho psa, keď ho chce chovať navolno a nie vo voliere?
    buchač guerlain (Dnes 19:46) Nechápem dosť dobre a nerozumiem prečo by som mala stavať plot ja, ..
    ======================
    Ale tu nejde o nejaké ohrozovanie alebo zabezpečovanie pred psom.
    Tu ide (výstavba plota) o niečo úplne iné.
    Poznám osobne X majiteľov nehnuteľností, ktorí majú so svojimi susedovcami vynikajúce vzťahy (medzi nich patrím aj ja - ďakujem šeckým svatým za nich ), no aj napriek tomu majú medzi svojimi pozemkami plot...a pritom nemá nik z nich psa.
    ------------------------
    Predsa ak sú vzťahy na trt, tak je úplne jedno, kto plot postaví...proste sa tým plotom obmedzí túlanie suseda sa po cudzom majetku.
    Lebo ak niekto plot preskočí čo i len po pierko ako dobrá gazdiná ?
    Nuž riskuje príslušné §§ podľa Trestného zákona...alebo vidly do chrbáta.
    Soňa K Mala by si si vybrať. Buď spravíš praktické opatrenie alebo si budeš dokazovať, že si v práve. Ja by som mala radšej pokoj s plotom ako pravdu bez plota.
    vicktor guerlain: "ja nikoho neohrozujem..." - ale chces sa CHRANIT.
    Žabinka Soňa K, moja reč.. žasnem nad takýmto prístupom, dokazovať si, že právo je na mojej strane.. to sa dá predsa popri postavení plota.. a pri takom susedovi, ak je napísané pravda, by som bola rada ohradená plotom..
    lujza.j Ludia radi minaju energiu a nervy....a robia si zbytocne stresy....ale ich to baví ja plot aj keby nemal psa....
    jslancik ploty sú smrrrrrť
    Oliwa Odhliadnuc od ostatného nechápem, v akej výške je ten balkón, keď naň jazvečík chodí močiť... to je ten balkón na zemi?
    guerlain Oliwa nerozumiem preco sa tu riesia take odveci capiny ale ked nechapes vysvetlim ti. Jedna sa o logiu ktora je cela otvorena di zahrady. Asi si nieco podobne v zivote nevidela, tak nechapes. Inak tvoj koment mi mimoriadne pomohol, dufam, ze sa zapajas do vsetkych diskusii a riesit jadro problemu. Diky.:-)
    vicktor guerlain, a nejaky koment ti aspon trochu pomohol?
    alaya1 Tu to nevyriesis, navody neakceptujes, obrat na na prislusny organ , poziadaj o pomoc tam, pripadne sud.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je niekoľko rád:
    Ako postupovať keď pes poraní človeka?

    Majiteľ alebo držiteľ psa zabezpečí na vlastné náklady veterinárne vyšetrenie psa na 1., 5. a 14. deň od poranenia. Počas tejto doby akúkoľvek zmenu zdravotného stavu zvieraťa je povinný okamžite hlásiť vyšetrujúcemu súkromnému veterinárnemu lekárovi.
    V prípade, že pes nebol vakcinovaný na besnotu, sa postupuje ako bolo popísané vyššie a pri negatívnom klinickom náleze zviera zavakcinuje veterinárny lekár na náklady vlastníka alebo držiteľa.
    Ak majiteľ resp. držiteľ zvieraťa nie je známy, v tomto prípade odchytené zviera sa izoluje, zabezpečí sa veterinárne vyšetrenie zvieraťa na 1., 5. a 14. deň od poranenia. V prípade akýchkoľvek podozrivých klinických príznakov a zmenách správania sa zviera usmrtí a bezodkladne zašle na laboratórne vyšetrenie. V prípade, že sa nezistí vlastník alebo držiteľ zvieraťa, vyšetrenia sú hradené zo štátneho rozpočtu.
    Súkromný veterinárny lekár po každom vyšetrení, vystaví potvrdenie o zdravotnom stave psa, ktoré poranená osoba odovzdá svojmu ošetrujúcemu lekárovi.
    Poranená osoba vyhľadá najbližšiu lekársku pomoc, kde službukonajúci lekár ošetrí poranenia. Po ošetrení pošle lekár poškodenú osobu na Infekčné oddelenie kde od takto poranej osoby budú požadovať lekársku správu od veterinárneho lekára, ktorý psa vyšetril na 1., 5. a 14. deň (tak ako je to popísané vyššie). Preto odporúčam ihneď po takomto incidente vypýtať si od majiteľa (držiteľa) psa potrebné údaje (meno, adresu trvalého pobytu, tel. číslo) aby ste sa vyhli možným problémom. Ak majiteľ (držiteľ) psa s vami nespolupracuje, je potrebné kontaktovať políciu.

    celý článok tu"
    http://www.psickar.sk/clanok/ine/pos...i-cloveka-psom

    a keďže s majiteľom nie je reč, postaviť plot

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    "...Videla som dokonca ako chcel zaútočiť na dcéru majiteľa keď ho chcela prekročiť. čo mám robiť?..." a cudujes sa tomu psovi, ze sa branil? ved v jeho reci to bol utok.

    Ak pohryzol jazvecik dieta do ruky, zjavne mu tu ruku nastrcil, pes s takym typom trupu nevyskoci do tej vysky.Pes nie je hracka a polovnicky detto.

    Treba kontaktovat majitela, zistit,. ci ma pes ockovania, ak mi pes prekaza, postavim a ohranicim si svoj pozemok.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač "...Videla som dokonca ako chcel zaútočiť na dcéru majiteľa keď ho chcela prekročiť. čo mám robiť?..." a cudujes sa tomu psovi, ze sa branil? ved v jeho reci to bol utok.
    ===================
    Nehnevaj sa, ALE nie je pes členom svorky ?
    Nie je, nemala by byť, tým členom svorky aj dcéra majiteľa ?
    ...a útok na člena svorky by mal byť náležite potrestaný.

    Otázkou je, čo by sa dialo, ak by sa jednalo o iné plemeno psa...také väčšie, vyššie, silnejšie.
    Asi by mali o čom média písať.

    No darmo je tu otázka. Ono je to jedno, každý môže mudrovať (aj ja) do zblbnutia. Nik nevie, ako to vlastne bolo...teda okrem zúčastnených.

    Ako som vyššie písal...plot, múr, ohrada je riešenie pre takéto prípady.
    alaya1 tenbto koment nema ani hlavu, ani patu ...
    buchač Myslíš ?
    Písal som tak, aby nedošlo k nejakej zbytočnej polemike, bez nejakých atakov, takže som dumal nad slovami.
    Dalo by sa aj inak, ale výsledok by bol trochu iný..

    ...a čomu nerozumieš ?
    Že si mali/majú postaviť plot ? Lebo to je to najdôležitejšie.

    Alebo nerozumieš tomu, že pes mal byť potrestaný ?
    Ono v podstate som zašil význam príspevku do toho istého názoru,ktorý dal bodliak.
    Pes by fásol prvý, len by zavrčal na moje dieťa.
    Následne by dostal svoje majiteľ, že si nevie dať rady s čoklom...a to aj za cenu, že by som ja fásol podmienku za (LEN) ľahké ublíženie na zdraví.
    alaya1 kde som napisala,ze tomu nerozumiem? ty si napisal nieco, co nema ani hlavu, ani patu.
    buchač Hm...
    Sorry, ale s Tebou je ťažká debata. Vidíš a pozeráš sa na problém (nie iba ohľadom psov) až príliš jednoznačne, reaguješ len na jeden príspevok-komentár.
    Prečítaj si občas aj iné informácie, ktoré súvisia s danou problematikou.
    sito

    Vidíš ona tomu rozumie, všetkému. Len nevie kde to má hlavu a kde pätu.

    alaya1 buchac- a na co mam reagovat? ved tato stranka je o prispevkoch
    buchač alaya1 (Dnes 06:55) kde som napisala,ze tomu nerozumiem? ty si napisal nieco, co nema ani hlavu, ani patu.
    ===================
    Nerozumieš, nerozumieš....
    Porozumieš nasledovnému ?

    Každý a všetko navôkol je na vine, len ten pes, chudáčisko, je jak ľalia biela.
    Každý ho len trápi, deti najviac...nedovolia mu čúrať a kadiť kade tade.
    Raz darmo...tí majitelia sú ale onééé...a sťažovatelia ešte viac onééé.
    No videl to svet ?!?!?!
    Ešte dobre, že bude schválený ten zákon...psovi ani len na srsť nebude nik môcť šáhnuť...
    alaya1 A tento koment bol. k comu? Co tu pises o detoch, ze nedovolia mu kadit, kde sa to uvadza v otazke?? Co si vymyslas, ako ti pasuje.
    Ak nema plot, kludne mu tam mozu chodit kadit a curat aj tulave mackyaj psy.
    A ak ti prekaza, ze konecne zive tvory, ktore maju nervovu sustavu nebudu povazovane za veci mozes sa angazovat proti navrhu,.Ziadnu uzitocnu a realnu radu si zadavatelke nedal.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Co mas robit? Skor ako postavis plot, vypytaj psi ockovaci preukaz.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Duški, nový zákon ešte nebol schválený, nezavádzaj a nekonšpiruj. To kde čítaš?

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    taiko, afrikánka, alaya1
    Otázka, nie odpoveď (1)
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...

    Čo nie je, to teda BUDE. Na to vezmem jed.
    ...a len potom to začne.
    Po schválení zákona si poniektorí majitelia (hlavne psíčkari) budú myslieť a správať sa tak, že pes bude postavený nad človeka....hlavne ich pes.
    kukučka Nech sa dajú všetci čipovať, psov až po nich.
    alaya1 hodnotila som ja, nakolko tento prispevok a komenty nemaju absolutne nic spolocne s otazkou.
    guerlain Takže zhrniem to čo som sa tu dozvedela. Ja ako sused psíčkara si MUSIM postaviť plot, a moje dieťa by nemalo natŕčať ruku psovi. Myslela som si, že chovateľ psa má nejaké povinnosti vyplývajúce mu z toho nielen to, že si raz ročne zaplatí smiešnu daň za psa. Vyšla som z toho ako úplná obeť, ktorej z toho vyplývajú povinnosti a môj sused ako človek ktorý je v práve a bude mať zadara nový plot. :-) Je mi z toho zle.
    alaya1 susedske vztahy maju byt o kompromise, ak nie je mozny, musis uvazit, co je pre teba a dieta dolezitejsie.A ruku psovi , ktoreho nepozname, by sme naozaj nemali natrcat,. Je to predsa l zviera a kona instinktivne.Ak sa citi byt ohrozeny.
    vicktor guerlain: "Ja .... si MUSIM postaviť plot..." - nie, nemusis, ale je v tvojom zaujme nemat problemy = mat plot.
    kukučka To mimotémy ti nebije do očí? Neodpovedala som na otázku. Mne to neublíži, mínuskári majú večerníček.
    alaya1 mala si to umiestnit niekde do komentu, nie do odpovede. Si moderatorka, mala by si dodrziavat pravidla ako prva.A nema vecernicek, vyuzivam to, co stranka ponuka a co je aj v etikete Porady. "...Odpovede ktoré sú pre zodpovedanie otázky neužitočné, alebo sú viac komentárom ako odpoveďou posúvam smerom dolu...."-
    Dav Poprosím kľud, lebo to zmením na debatu a uzamknem
    sito

    Už na seba štekajú!

    alaya1 DAV- ja tu ziadny nepokoj nevidim.
    sito
    A už ani nevidí!
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Nie nadarmo sa hovorí, aký pán, taký krám. Jedine Ti pomôže celú túto skutočnosť, ktorá sa Ti stala oznámiť všade, kade sa len dá. To že pes pohrýzol Tvoje dieťa nasvedčuje tomu, že pes sa pohybuje bez vodítka, t.j. bez majiteľa. A aj keď pes je na vodítku a majiteľ :pripečený: musíš Ty ako osoba, ktorá nikoho neohrozuješ musíš utekať kade ľahšie, alebo si stavať dvojmetrové ploty, aby si neutržila ujmu na zdraví. Veď je to choré, aby taký majiteľ psa mal v držbe psa a sám si nevie s ním poradiť, nevie ho chudáka prevychovať, nepozná nič, čo pes potrebuje, veď je to živý tvor. Toto nahlás na obecný úrad, na políciu, na životné prostredie, nečakaj na tragédiu, aby Tvoje dieťa pes znetvoril. Na hygiene, či životnom prostredí Ti povedia, aké sú škodlivé a nebezpečné pre zdravie človeka výkaly - od psa a moč, ktoré sa nachádzajú na verejných priestranstvách, pieskoviskách pre deti, následkom dažďa sa dostávajú do zeme a takýto "humus" sa dostava nielen do zeme, ale aj do vzduchu. Čo ja poznám ačo sa mi s takými pripečenými psíčkarmi v živote stalo a aké mám poznatky o tzv miláčikov a majiteľov psov - česť výnimkám - je ich málo, ich kultúra a vedomostná úroveň o psoch je alarmujúca.
    bodliak Napísal si "nečakaj na tragédiu" a potom "nahlás na obecný úrad, na políciu, na životné prostredie", a info o škodlivosti psích sračiek....
    Hahaha, koľko bude čakať, pol roka ? A čo získa, popísaný papier ?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Oznamil by som susedovi, ze akonahle pes zautoci na mna alebo clena mojej rodiny, zautocim ja nanho. Samozrejme, s fatalnymi nasledkami pre psa a jeho majitela. Nech sa zariadi podla toho.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Semetrika1, kukučka, taiko, buchač
    Neužitočné (3)
    Nevhodné (2)
    -1
    bodliak Hahaha, mínuskovači, idete chrániť očipované zviera a neviete si uchrániť vlastné decko...

    Moje dieťa pohrýzol susedov pes

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.