Zavrieť

Porady

Prepis hmotneho majetku na SZCO

Dobry den prajem,
chcem sa spytat, kupil som si zvaracku v hodnote cca 780e, o mesiac na to som rozmyslal ze s nou mozem zacat podnikat a tak som si otvoril Zivnost popri zamestnani, ako prevediem teraz tuto zvaracku na hmotny majetok potrebny k podnikaniu aby som si v buducnosti mohol davat nakupy dratu, plynu a veci potrebnych k zvaraniu na vydavky? Tj. odovzdavat blocky a faktury z nakupu plynov, dratu, pomocok atd. mojej uctovnicke? Staci nejaka kupnopredajna zmluva medzi mnou ako SZCO a kamaratom ako FO, ktora mi ju "akoze" preda a dam to nasledne overit notarovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Môžete si to zúčtovať do nákladov, aj keď ste to zakúpili pred založením živnosti - inak je to možné riešiť aj osobným vkladom do majetku, žiadna zmluva, len v evidencii drobného majetku sa to uvedie ako obchodný majetok vkladom podnikateľa. Potom ak by ste to chceli predávať, tak to musíte predávať ako obchodný majetok, t.j. zdaniť príjem z predaja.
    MartinDCA Takze ak chapem spravne, v prvom rade si zalozim Evidenciu drobneho majetku, v druhom rade tam zaevidujem tuto hnutelnu vec ku ktorej prilozim fakturu na ktorej je cena daneho stroja, a potom to iba odovzdam uctovnicke ked mi bude robit dane?
    Orsz Evidenciu majetku vám spraví aj účtovníčka - to je tabuľka v exceli .Faktúru - aj keď je na Vás ako FO- súkromná osoba, ale zakúpili ste ju krátko pred živnosťou a používate ju na účely živnosti - môže sa zúčtovať do nákladov.

    Prepis hmotneho majetku na SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.