Zavrieť

Porady

Rozvod, poradite mi?

Dobry den,
Chcem podat ziadost o rozvod, viem, ako mam postupovat, ale chcela by som pocut Vasu radu a nazor skor, ako sa do toho pustim.
Mame s manzelom vazne narusene vztahy, pred asi 5 rokmi mi bez slova zrusil pristup k uctu, tajne, vobec mi to nepovedal, doma robi schvalnosti, ohovara ma, kade chodi... je toho vela a bolo by zdlhave vsetko pisat.
Co ma ale trapi je, ak ja na sude poviem, ako sa spraval cele roky, ako sa venoval/nevenoval detom a on to poprie, ako budem dokazovat, ze mam pravdu a nic z toho som si nevymyslela. Bojim sa toho, ze vsetko poprie a nakoniec sa to otoci proti mne :-(
Raz mi povedal, ze bude suhlasit s rozvodom, ak mu podpisem u notara, ze nebudem nikdy pozadovat vyzivne a vyplatim ho z domu, kolko si on povie, na co nechcem pristupit, nemame rovnaky podiel, inak ma drzi v sachu tym, ze bude ziadat striedavu starostlivost :-( S vyzivnym pocitat ani nemusim, papierovo je v minuse, realita je vsak ina.
Pomohol by mi pravnik, ak by bol pri mne na sude ??
Poradte mi prosim, na co si mam dat pozor a ake chyby neurobit. Dakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad S výživným počítať musíš, nepatrí tebe ale detom. Aj keď je ako píšeš v mínuse, zo zákona im patrí minimálne výživné..
jslancik ako ťa môže držať v šachu "striedavou starostlivosťou"? veď na deti má rovnaké právo jeden rodič aj druhý. Takže to je jeho oprávnené očakávanie. Tým nechcem povedať, že striedavá starostlivosť je super vynález. To by bolo na inú diskusiu.
Baby Sofia tak, ze nechce platit vyzivne :-( ja mu nechcem branit v styku s dietatom, ale ma lahky mentalny postih, neznasa zmeny, je na mna fixovane a niekolkorocnym presuvanim hore dolu by trpelo. bohuzial, nie kazdy otec chce striedavku s cistej lasky a nezistne
Baby Sofia z cistej lasky..
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

anet je offline (nepripojený) anet

anet
Rozvodu sa vôbec neboj, napíš že vaše vzťahy sú trvalo rozvrátené z takých a takých dôvodov a nie je možná obnova spolužitia. Podľa mňa, vôbec na neho "nekydaj". Môj ex na mňa kydal hodinu a pol, je to psychicky náročné a pre mňa aj ponižujúce počúvať tie jeho nezmysli ... ale ja som sa vyjadrila 2 vetami a rozviedli nás na prvom pojednávaní.
Výživné ti bude platiť aj keď minimálne.
Zbielaj všetky bločky, strava, nákupy, lieky, náklady na bývanie ...
Striedavka? Ja som zásadne proti nej, dieťa má mať stabilný domov. A základom striedavky je aby rodičia komunikovali, mali jednotnú výchovu a nie robili si prieky.
Ten môj ex je tiež riadne "na mozog".
Ja mám malú zverenú do mojej starostlivosti, v styku s otcom jej vôbec nebránim, rozhodnutie súdu on nedodržiava a tak mu vychádzam v ústrety ako chce ... a i tak to môj ex používa proti mne, do vyjadrení na súd píše, že sa stará o dcéru nad rámec výživného. Tak ja ti teda neviem, väčšina sa sťažuje, že mu exmanželky bránia v styku s deťmi, môj sa sťažuje že je dcéra s ním.
V každom prípade práva dieťaťa zastupuje kolízna, a ona sa s tebou stretne aj porozpráva. Hlavne neodmietaj psychologicku pomoc, normálne si pokecajte.
Advokáta som mala, mne veľmi pomohol, mám takého ľudského, tri v jednom advokát, psychológ, kontrolór - skoro som na pojednávaní vybuchla, bez neho by som si neporadila a som mu veľmi vďačná.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Rozvod prijemny nebude, s tym rataj. Je jedno,na koho sa nakoniec "zvali vina". Na situacii to nic nemeni,ak ti ide o to,aby vas rozviedli.
Ak budes tvrdit, ze vase manzelstvo je dlhsie nefunkcne a ze nevidis do buducna zlepsenie vztahov, tak sud by vas mal rozviest,nebude vas spolu drzat nasilu.
vygoogli si par navrhov na rozvod,mozno ti to pomoze pri spisovani.

Vyzivne-to su peniaze pre deti,takze ho otec platit musi.Premysli si vopred,aku sumu budes pozadovat,aby to zohladnovalo vek a potreby deti.Radsej navrhni viac,aby bola nejaka mezera "na dohodu".

Co sa tyka vysporiadania BSM,nepises podrobnosti, takze tak vseobecne: veci,ktore ste nadobudli pocas manzelstva spolocne, by sa mali delit na polovicu.Do BSM nepatia veci nadobudnute pred manzelstvom,darovane a zdedene veci,ci peniaze /to patri iba tomu, kto ich zdedil/, osobne veci a pod. O rozdeleni BSM tiez najdes vela na gugli...Ak mas na spolocnom byte vacsi podiel, sud by to mal zohladnit.

Striedava starostlivost? Nie je to vzdy jednoduche,lebo sud zvazuje vek a potreby deti,bydliska rodicov,podmienky vhodne pre deti atd. Ty musis vediet urcit,ci sa manzel iba vyhraza,alebo ci by to muz naozaj zvladol. Na sude bude detom prideleny kolizny opatrovnik,aj ten sa vyjadruje,co je pre deti najlepsie v ich veku.

Nedaj sa zastrasovat.Hlavne kvoli detom sa skuste rozumne dohodnut.Ak sa na niecom dohodnete,tak to nezabudni uviest pri navrhu na rozvod.Sud akceptuje vase dohody,ale ak sa nedohodnete vy,rozhodne sud.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Baby Sofia My sme kupili pocas manzelstva dom, bez hypo, kde 2/3 vlastni moja mama, moj manzel 0,5/3 a ja 0,5/3. Nechce vyplatit moju mamu /nema dostatocnu ciastku/, mna uz vobec, vraj som sa na LV ocitla omylom, aby som vyplatila ja jeho nesuhlasi a s predajom domu uz vobec nie. Ja by som si dom chcela nechat pre mamu, deti a mna, ale on nechce, lebo vraj "preco by som sa ja mala mat dobre/
dmc pokial manzel robi taketo "naprieky" obradte sa na pravnika. Niekedy pomoze aj dobre skoncipovana vyzva na vyporiadanie majetku - mozno dostane rozum...a mozno nie. Pokial je vlastnikom iba 1/6 domu tak zase az tak vyskakovat nemoze.
arizona Ked muz nepritupi na odpredaj, moze matka a ty podat navrh na sud o vysporiadanie majetku, tzn. ze mu sud nariadi,aby majetok -svoj malicky podiel odpredal.Ako pise dmc, ozaj ma velmi maly podiel na to,aby moc vyskakoval a urcoval podmienky...
  zbaliť

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
rozvod nikdy nie je jednoduchý, je potrebné zhromaždiť čím viac dôkazov - kto čo platil, kto čo mal, koľko čo stálo, tých výhovoriek, ktorými bude argumentovať manžel, súd počul dosť, treba sa pripraviť psychicky na nátlak, ale súd v tom zvyčajne máva dosť jasno, do návrhu na rozvod treba napísať všetky problémy a nezhody, možno tam bude iná žena, o výživnom sa s ním tiež súd nebude dohodovať, možno by bolo dobré mať právnika, ale dobrého!!! právnika - nie je právnik ako právnik

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ja ked som sa....velmi dávno.....žiadosť som si písala sama....velmi stručnú,jasnú a výstižnú......začo sa mi bio moje decka-expodakoval.....nevidela som logiku...aby som sa zbytočne rozpisovala a dávala možnosť teátru......už je smutné to...že o tom či s daným chlapom budem alebo nie rozhodujú cudzí ludia...pre mňa choré
styk s deckom rozsudok neobsahoval...čiže dam-nedám moja vec.....nebránila som.....záujem bol "mega" každú druhú nedelu mu stačilo....okrem výživného nikdy na nič neprispel....je pravda,že som nepýtala..ani nikdy o zvýenie výživ...chcela som mať pokoj
rozvedená na prvý krat..decko malo 3r

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav
Neper si špinavé prádlo na verejnosti, napíš stručne, že ste sa odcudzili a že dieťa kvôli diagnóze žiadaš zveriť sebe. Stručne, fakty. K dieťaťu daj posudok lekára ako dôkaz postihu.

mareko je offline (nepripojený) mareko

mareko
Pri rozvode je to vždy tvrdenie proti tvrdeniu. Málokedy dotyčný súhlasí s druhou stranou. Preto sa to rieši súdnou cestou, súd "by mal" preskúmať skutočnosť. Súd mu istotne určí výživné na deti, vedia si zistiť, ako firma funguje na základe účtovných kníh, nie len na základe nulového daňového priznania. Ak máš takéto obavy, určite sa ti oplatí hľadať dobrého advokáta - tku. Pri výbere však musíš byť obozretná a hľadať na základe odporučení (odporučenie od ženy, nie od muža). V žiadnom prípade sa nenechaj zastrašovať a vydierať, pretože počas manželstva ste majetok získali spoločne, istotne si prispievala na jeho zveľadenie (nie len priamou sumou ale tým, že si prispievala do spoločného rozpočtu ... istotne si pracovala). Súd toto a ešte veľa iných vecí vezme do úvahy. Zastrašovanie a vydieranie (lebo aby si sa vzdala svojho podielu a majetku, to je vydieranie) je trestný čin. Držím palce a nenechaj sa opiť rožkom

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.