Zavrieť

Porady

Týka sa nás zrážková daň?

V minulom roku naša firma (s.r.o.) začala s výrobou rybárskych udíc.
Materiál na ich výrobu nakupujeme väčšinou zo zahraničia.
Nedávno sme sa skontaktovali s renomovanou americkou firmou XX na výrobu rybárskych prútov ale tiež aj polotovarov na ich výrobu.
Uzavreli sme dealersko - výrobnú zmluvu. T.j. americká firma nám bude dodávať polotovary (predávať za odplatu) a naša spoločnosť ich bude využívať pri výrobe hotových výrobkov - rybárskych udíc, ktoré budeme samostatne vo vlastnej réžii voľne predávať na území SR ale aj do zahraničia.

Za právo označovať naše hotové výrobky aj obchodnou značkou americkej firmy XX vedľa našej značky, požaduje americká firma od nás jednorázovú platbu za "Licenčný poplatok" vo výške cca. 3.000 €. Túto platbu sme vykonali minulý mesiac.

1. Je licencia nehmotným majetkom určeným na odpisovanie?
2. Podlieha 10% zrážkovej dani? (podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s USA)
3. Tlačivo Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou je podľa §43 ods.11?
4. Platí sa daň na účet zrážkovej dane s VS 1700062017? (bola uhradená v júni 2017)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Ak je licencia časovo viazaná, tak sa neodpisuje, ale účtuje sa ako Ostatné prijaté služby. Ak je licenčný poplatok jednorázový, tak sa odpisuje.

    2. Áno, podlieha zrážkovej dani.

    3. Áno, je to to tlačivo.

    4. Netuším..pre istotu si zavolaj na FR SR..
    Šípková Dakujem, ak by niekto potreboval, tak c.uctu treba pouzit pre zrazkovu dan a VS napr. 1700062017, kde 1700 je fixna hodnota, 062017 je mesiac a rok, v ktorom bola zrealizovana uhrada za licenciu do zahranicia.
    Šípková Dnes mi volali z DU, ze nemam vyplnenu druhu stranu tlaciva Oznamenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrazkou, zrejme ide o tu samostatnu stranu. Ale ak vyplnam r.01, tak samostatna strana sa predsa nevyplna, alebo sa mylim? Zaciarkla som, ze ziadam o vydanie potvrdenia o zaplateni zrazkovej dane, ale to sa asi tyka tej samostatnej strany, alebo nie? Alebo som mala vypisat r.2? A je možno daň povazovat za preddavok?

    Týka sa nás zrážková daň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.