Zavrieť

Porady

Výzva na opravu výkazov, storno prihlášok

Dobrý deň,

klient mi práve preposlal list od zdrav. poisťovne UNION...V júni, júli a auguste 2016 bola na dohodu zamestnaná pani, ktorá je poberateľom invalidného dôchodku. Z-ľ o tom nevedel, takže som ju prihlásila pod kódom 2D. V liste sa píše, že treba stornovať prihlášky, a opraviť mesačné výkazy.

Ale veď to predsa u mňa zahŕňa oveľa viac práce. Mám opraviť mzdy, prehľady, výkazy do ZP aj do SP, podať dodatočné ročné hlásenie, a taktiež dodatočné daňové priznanie za rok 2016? Prosím Vás ako ste to riešili vy?

Toto je jedna katastrofa, VŠZP vie poslať chybový protokol, tak som rátala s tým, že aj Union je toho schopný, a upozorní ma na to. Ale že oni po roku pošlú výzvu? Tak toto ma ani vo sne nenapadlo

Prosím poraďte ako postupovať, a či ozaj musím poslať to dodatočné daňové priznanie...Ďakujem všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JML79 je offline (nepripojený) JML79

    JML79
    Odporucam vam poslat opravne vykazy do ZP UNION, v ktorych zamestnankyna nebude, kedze z dohody invalidi ZP neplatia. Potom vratit vyplatu do povodneho stavu, teda s odvodmi, aby sa nepohla dan, kedze danove priznanie uz mate podane. No a teraz pri najblizsom spracovani miezd jej to treba dat do vyplaty ako zdanitelny prijem, kedze v zmysle zakona o dani z prijmov, ide o vratenie poistneho za predchadzajuce zdanovacie obdobie. Vstupi jej to aj do potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2017. Napr. v programe OLYMP je na to zlozka mzdy 985, z ktorej sa odvedie dan, ale poistne na ZP a SP sa z nej.neodvadza.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka2121 Ďakujem za odpoveď, problém je v tom, že ona už nie je zamestnaná, pracovala iba tri mesiace v roku 2016. Program ma ani nepustí nejako ručne si ju tam pridať k novým mzdám. Pracujem v POHODE, neviem či máte s týmto skúsenosť. Myslíte, že môžem interným dokladom vytvoriť predpis pre zamestnávateľa -524/-336 a pre zamestnanca -331/-336 so sumou rozdielu, ktorý mi vznikol?
    JML79 Janka, nie som uctovnicla, tak neporadim. A ani program Pohoda nepoznam. Ale isto aj vnom to pojde. Ako vysporiadavate napr. RZD, ak uz u vas zamestnanec nepracuje, aaalebole poziadal vas o jeho vykonanie, alebo vam zamestnanec skonci a zamestavatel mu chce nieco vyplatit po skonceni HPp? Lebo ide o zdanitelny prijem, z ktoreho sa odvadza dan a teda vstupuje aj do mesacneho prehladu, ktory posielate na DU. Inak budete musiet prehlad a aj rocne hlasenie upravit rucne.
    janka2121 Jaaj, musím to nejako vytelefonovať, tak snáď sa mi podarí to uzavrieť, ďakujem pekne za reakciu pekný víkend
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie je to jednoduchšie opraviť MV do Unionu, výplaty nechať tak, veď boli vyplatené a rozdiel dodaniť a vrátiť zamestnancovi teraz ? nenarúša to DP zamestnávateľa, výplaty, potvrdenia, prehľady, hlásenia a čo ja viem čo ešte.........
    pretože ak by to tak Union urobil sám, vrátil by preplatok na RZZP znížený o zrážkovú daň.....a zamestnávateľovi všetky poistné....nie je to takto jednoduchšie????
    janka2121 Jasné, že je to jednoduchšie, len som zvažovala všetky možnosti, a hlavne tak, aby bolo všetko v rámci zákona

    Výzva na opravu výkazov, storno prihlášok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.