Zavrieť

Porady

chcem darovat byt vnucke 10 rokov ako mam postupovat

bo12bo

bo12bo je offline (nepripojený) bo12bo

bo12bo
chcem darovat 10rocnej vnucke byt v OV aky je postup dakujem pripadne poprosim nejaky vzor darovacej zmuvy v zmluve by malo byt aj vecne bremeno
na moje dozitie v tomto byte
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo nechceš aby dedili tvoje deti?
vicktor Mozno uz nie su a mozno su nepodarene.
Katy a R a prečo by mal majetok rodičov pripadnúť automaticky deťom? podľa mňa je aj dobre, keď si niekto sám porieši, čo bude s jeho majetkom .
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Soňa K

  Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

  Soňa K
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať

  Hlasovalo 9 pouzivatelov

  Užitočné (9)
  korela, Terezia13, lubko6394, Jarka 1, arizona, branislavp, Anika61, Kvaka, misoft
  9
  korela

  korela je offline (nepripojený) korela

  korela
  Ak máš dobrý zdravotný stav, neunáhli sa. Vnučka je ešte pred pubertou. Byť tebou, vypýtam si súhlas jej rodičov, resp. tvojho dieťaťa (jej rodiča). Ideš ho vydediť. Dúfam, že vnučka nemá ďalších súrodencov, tety, ujov alebo bratrancov či sesternice.
  Uvedomujem si, že ti neodpovedám priamo na tvoju otázku, a nič ma do toho nie je, ide o tvoj život, verím v karmu aj dharmu, božiu spravodlivosť, etiku, takže pre niečo táto situácia vznikla. Ale svojím zamýšľaným krokom môžeš v budúcnosti rozmlátiť celú rodinu, takže tento dar sa vnučke môže aj vypomstiť.
  Okrem toho sa stávaš cez vecné bremeno jej rukojemníkom.
  Ak sa rozhodneš predsa takto situáciu s bytom riešiť, veľmi dobre si v darovacej zmluve ošetri svoju osobu s platením poplatkov, údržby majetku, a hlavne, aby sa byt nikdy nepredal ešte počas tvojho života. Aj to je totiž legálne a ,žiaľ, stáva sa to. Dožiješ v byte s cudzími ľuďmi.
  Rovnako, aby sa nestal zábezpekou pre banku a pod. Takže odporúčam veľmi dobrého právnika so skúsenosťami, a ešte pre istotu konzultovať aj s inými. Ak sa raz vzdiališ okrem pobytu v nemocnici, návštevy kúpeľov a pod., napr. bývaním u svojho partnera, strácaš nárok na vecné bremeno.
  Zabezpeč si v zmluve právo bývania v celom byte, nie iba v jednej, dvoch miestnostiach.

  Hlasovalo 6 pouzivatelov

  Užitočné (6)
  lubko6394, mareko, branislavp, Kvaka, Mária27, misoft
  6
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  dmc Citujem: Ides ho vydedit ????

  ... ale no tak...... Zo svojim majetkom si moze robit co len chce. o ziadne vydedenie nejde.

  Citujem:
  "Ak sa vzdialis okrem pobytu v nemocnici, navstevy kupelov alebo pod.....napr.byvanim u svojho partnera stracas narok na vecne bremeno ?"
  - Na zaklade akeho zakona stati narok na vecene bremeno ????
  Nepiste tu HOVADINY

  Vecne bremeno dozivotneho uzivania bytu je PRAVO a nie POVINNOST - Ak by aj mal iny byt - vecne bremeno by nemusel vyuzivat a moze byvat v inom byte. Pocas jeho zivota ju nemoze delozovat ani vlastnik nehnutelnosti.

  Pred smrťou oprávnenej osoby môže byť právo doživotného užívania zrušené iba na návrh súdom, a to vtedy, ak zmenou pomerov dôjde k vzniku hrubého nepomeru medzi vecným bremenom a výhodou oprávneného. Ak súd vyhovie návrhu, právo na doživotné užívanie nehnuteľnosti v prospech oprávneného zruší

  zdroj:http://www.porada.sk/archive/index.php/t-252825.html
  alebo https://reality.etrend.sk/byvanie/pr...ania-bytu.html
  alebo
  korela dmc, nazývať sa to môže ako chce, aj obchádzať forma vydedenia, ale v podstate ide o vylúčenie svojho dieťaťa, ak je žijúce, z dedičstva.
  Po druhé, viem, že existuje možnosť straty bývania vecného bremena v darovanej nehnuteľnosti, niekto informáciu určite doplní a vysvetlí.

  Z druhého linku z etrendu je poučné toto "On ako vlastník má teda právo byt nielen užívať, ale ho aj predať či darovať. Na druhej strane musí rešpektovať zriadené vecné bremeno."

  Ide o to, že ak sa ľudia ocitnú v dlhoch, alebo iných nepríjemných situáciách, vidia riešenie záchrany strechy nad hlavou v darovaní s vecným bremenom, avšak vôbec si pritom neuvedomujú riziká vzhľadom ku svojej osobe.
  Nemusí to byť zadávateľkin prípad, môže mať iný dôvod. Ale teraz vôbec netuší, čo jej môže priniesť budúcnosť. Preto treba veľmi dobre zvážiť tento životný krok.
  A preto som aj písala, aby sa v zmluve zakotvili všetky možné podmienky užívania iba vecným bremenom a nikým ďalším. Darcovia sa ukracujú aj o možnosť prenajímania, keby sa im zhoršila v budúcnosti ich ekonomická situácia, napr. v dôchodku, aby si prilepšili finančne, možno aj zadarmo stálou prítomnosťou opatrovníka a pod. v závislosti od ich zdrav. stavu.
  O všetkom už bude rozhodovať nový vlastník.
  dmc ked vies...tak daj zakonne ustanovanie..pretoze to je blbost. Porada by mala drzat vecnej a odbornej roviny. Na podobne nazory..." pocula som, vraj,,, asu fora ako je "modry Zlobor, , filaova macicka a ine
  korela dmc, určite to nezostane iba pri doterajších príspevkoch a odpovede sa rozšíria.
  Načo je tu dobré spomínať fiktívne weby,... proste skutok sa nestal. Nestačí?
  mareko Korela, napísala si to perfektne. Možno to nie je právne úplne presné (viď. vydedenie) ale upozornila si na veľa skutočností, ktoré môžu nastať a človeka také niečo ani nenapadne. Taktiež môže nastať situácia, že vnučka (jej zástupca) umožní prenajať byt rodičom alebo niekomu úplne inému .....
  dmc este stale cakam na blizsie vysvetlenie tohoto:

  Citujem:
  "Ak sa vzdialis okrem pobytu v nemocnici, navstevy kupelov alebo pod.....napr.byvanim u svojho partnera stracas narok na vecne bremeno "
  bo12bo s vnuckinou mamou teda mojou dcerou vychydzam veľmi dobre som chora ona sa omna stara druha dcera nema o mna zaujem
  takze tak to by sme to chceli osetrit aby po mojej smrti neboli komplikacie o dedictvo dcera ma krasny najomny byt ale podla noveho zakona nesmie vlastnit ziadnu nehnutelnost lebo by sa muslela z bytu vystahovat takze preto to chcem tako riesit
  bo12bo co v tomto pripade staci overenie podpisu zakonneho zastupcu u notara alebo traba ist s tym na sud dakujem
  vicktor Jedna dcera si je zrejme vedoma ze sa nebude chciet vystahovat, tak o dedictstvo asi nebude mat zaujem. Otazne je co ta druha.
  Ale odpovedi (nielen k tejto tvojej otazke) sa tu najde spusta - darovanie, predaj (akoze predaj) a vecne bremeno - pohladaj, vpravo dole je zoznam podobnych tem.
  Zmluvy asi sama nezostavis, tak treba zajst za notarom.
    zbaliť
  Katy a R

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  vnučka má zákonného zástupcu - môže ju zastupovať ... a takisto úkon schvaľuje súd..
  doplnenie - z priloženého linku: že k návrhu na vklad treba okrem zmluvy (darovacej) priložiť aj rozhodnutie o súhlase súdu https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...0xFI0Pcdj_O8MA

  https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...fBPGpmbOAX0p7g
  Naposledy upravil Katy a R : 19.07.17 at 07:31

  chcem darovat byt vnucke 10 rokov ako mam postupovat

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.