Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz - prechod zo štvrťročného na mesačné podávanie a vyrubená pokuta

Poprosím o potvrdenie alebo vyvrátenie správnosti podávania SV:

SV za 1.Q.14....11962,-€....podaný 25.4.14
SV za 2.Q.14....12894,-€....podaný 25.7.14
SV za 3.Q.14....26552,-€...podaný 24.10.14

SV za 10/14....24320,-€....podaný 23.1.15
SV za 11/14....25628,-€....podaný 23.1.15
SV za 12/14....14486,-€....podaný 23.1.15

Keďže v 12/14 sme prekročili limit 50000,-€ pre možnosť podávať SV štvrťročne, tak do lehoty na podanie SV za mesiac (12/14), kedy sme prekročili limit 50000-€ - do 25.1.15 - sme podali SV za každý mesiac 4.Q.14 zvlášť.

Pýtam sa preto, lebo nám dnes bolo doručené rozhodnutie o vyrubení pokuty za mesiace 10/14 a 11/14 z dôvodu oneskoreného podania SV.



Vyberám odôvodnenie z rozhodnutia:



"....podľa ustanovenia §80 ods.2 zákona 222/2004 Zz o DPH.......platiteľ môže podať SV za kalend. štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa ods. 1 písm. 1) až c) nepresiahne v príslušnom kal. štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kal. štvrťrokoch hodnotu 50000,-€; možnosť podať SV za kalend. štvrťrok prestáva platiť od skončenia kal. mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa ods. 1 písm. 1) až c) presiahne v prísl. kal. štvrťroku hodnotu 50000,-€ a platiteľ je povinný podať SV osobitne za každý mesiac prísl. kal. štvrťroka."

Tak sa pýtam, dopustili sme sa správneho deliktu??



Ďakujem za príp. rady.
Naposledy upravil Vlasta Č. : 20.07.17 at 12:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    presne toto riešim teraz aj ja. Tiež sme prekročili obratovú podmienku až v treťom mesiaci druhého kvartálu. A teraz neviem, či podať za 04, 05, 06 osobitne do 25.07. Lenže mne § 80 ods. 2 hovorí, že možnosť podania SV za kvartál prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov presiahla 50 000 €.
    mne to príde, že by som mala za druhý kvartál podať ešte kvartálne a až od júla mesačne. Keby som mala 50 000 v 04 a 05 - to je jasné - idem po mesiacoch, ale keďže je to tretí mesiac v kvartáli, tak mne to stále ide že ešte mám podať kvartálny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vlasta Č. Keďže mi tu nikto neodpovedal, písala som na FS a prikladám odpoveď - možno pomôže aj Vám :


    "Dobrý deň,

    platiteľ podá súhrnný výkaz za október 2014, november 2014 aj december 2014 osobitne do 25. januára 2015, nakoľko limit prekročil v decembri 2014.

    K uvedenej problematike dávame do pozornosti príklad na portáli FS: https://podpora.financnasprava.sk/67...platite%C4%BEa
    a metodický pokyn: https://www.financnasprava.sk/_img/p...01_10_2014.pdf

    Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti."
    Reina potom však nechápem, prečo vyrubili pokutu ....
    Vlasta Č. hm, to ani ja......napísala som odvolanie, tak uvidím, čo tým sledujú.
      zbaliť

    Súhrnný výkaz - prechod zo štvrťročného na mesačné podávanie a vyrubená pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.