Zavrieť

Porady

Premlčaná faktúra-paušálne výdavky

Účtujem v JU skutočné výdavky. Som platiteľ DPH do VIII./17-ukončenie z dôvodu nízkeho obratu. V r.2017 chcem prejsť na paušálne výdavky. V evidencii mám premlčanú pohľadávku na 15000 EUR asi10 rokov- majiteľ zomrel,neuplatnili sme si náš nárok, túto pohľadávku chcem vyradiť..
Môžem na konci roka dať do prímu 15000,- a výdavky 60 % t.j.9000,-+ odvody.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Neuhradené pohľadávky sa dodaňujú pri ukončení podnikania, to nie je Tvoj prípad. Ako zdôvodníš, že dodaňuješ v roku 2017 pri 60 perc. pauš. výdavkoch ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maria.kl Chcem zrušit živnosť v r.2018.Chcela som znížiť daň aspoň výdavkami 60%.
    Takže mi to vychádza, že vždy zaplatím daň z celej faktúry pri ukončení podnikania, na zníženie nieje už žiadny spôsob?
    Ďakujem.
    Soňa K Nepisala si o ukončení podnikania. Keď koncis v 2018, dodanujes v 2018 s paušál výdavkami. Je k tomu dobrý článok na FS, najprv treba hľadať tam.
    maria.kl Dúfam,že som to dobre pochopila:Ak zvyšujem základ dane o pohľadávku,zvyšujem príjmy a zo súčtu uplatňujem aj percentuálne výdavky, teda aj z tejto pohľadávky.
    Ďakujem a prosím potvrďte mi správnosť uvažovania.
    Soňa K Aj z tejto pohľadávky, ale ZD zvyšuješ o neuhradené pohľadávky pri ukončení podnikania, na FS sa tomu venujú - to je autorita na overovanie správnosti uvažovania.
      zbaliť

    Premlčaná faktúra-paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.