Zavrieť

Porady

Čo tvorí čiastkový základ dane pre výpočet odvodov do ZP a SP?

Dobry den,

prosim vas co je ciastkovy zaklad dane pre vypocet odvodov do ZP a SP?

Su to iba prijmi minus vydavky (napr. 60 % pausalne pri SZCO)? Odpocitava sa z toho este "Nezdaniteľná časť na daňovníka" (3 803,33 €) alebo ta sa da odpocitat iba pri vypocte dane z prijmu?

Dakujem pekne
veronikasad Aký príjem=tržby predpokladás v roku 2017?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Darcy B Ja este len zacinam podnikat, takze sa snazim vypocitat, kolko budem musiet odvadzat. Takze v mojom pripade zatial neexistuje ziadny 43. riadok DP :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ešte len zacinas podnikať, pre vznik povinnej registrácie v SP je dôležitý príjem=tržby. Až keď presiahnu 12-nasobok minimálneho vymeriavacieho základu _ bez ohľadu na počet mesiacov podnikania, stanes sa povinným platiteľom odvodov do SP.
    Darcy B Dakujem, to viem a uz sa to blizi, preto chcem vediet kolko budem musiet odvadzat zo svojich príjmov, takze poprosim zodpovedat moju otazku. Dakujem.
    veronikasad Ak nebudeš viesť účtovníctvo, tak vymeriavacím základom bude príjem - 60 % paušálne výdavky (neznižuje sa o zaplatené poistné), najmenej minimálny vymeriavací základ, aktuálne pre budúci rok 462.50€ mesačne.

    Čo tvorí čiastkový základ dane pre výpočet odvodov do ZP a SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.