Zavrieť

Porady

plastova vodomerna sachta,

v ilovitej pode mam zabudovanu vodomernu sachtu. pod dnom plastovej vodomernej sachty je betonovy poter, po pokoch je vrstva piesku, za tym je tazka ilovita poda. po velkych dazdovych zrazkach na dne sachty sa mi vytvorila vypuklina a pocujem akoby zurcanie vody. po roznych uvahach chcem pristupit k rieseniu navrtat dno a s vodotesnou redukciou, odvadzat vodu, ktora tlakom deformuje dno. chcem vas poprosit o radu, ci dobre uvazujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Základná, zásadná chyba je v tom, že pod plastovú šachtu sa nedáva žiaden betón !!!
Ani po bokoch by nemal byť nejaký piesok ... záleží od pojmu, čo je to v tomto konkrétnom prípade.
Šachta sa pokladá na urovnaný terén a vysype sa štrkom, cez ktorý spodná voda priteká a aj odteká.
Keďže pochybujem, že by si vyberal šachtu, tak hento spomínané riešenie je asi aj jediné.
Otvor urob taký väčší...alebo pár menších na rôznych miestach.

Ja Ti mám šachtu vybetónovanú, presnejšie steny. No na spodku je len ten prírodný matroš. Voda pritečie, zatopí šachtu...a aj odtečie.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Základná, zásadná chyba je v tom, že pod plastovú šachtu sa nedáva žiaden betón !!!
Ani po bokoch by nemal byť nejaký piesok ... záleží od pojmu, čo je to v tomto konkrétnom prípade.
Šachta sa pokladá na urovnaný terén a vysype sa štrkom, cez ktorý spodná voda priteká a aj odteká.
Keďže pochybujem, že by si vyberal šachtu, tak hento spomínané riešenie je asi aj jediné.
Otvor urob taký väčší...alebo pár menších na rôznych miestach.

Ja Ti mám šachtu vybetónovanú, presnejšie steny. No na spodku je len ten prírodný matroš. Voda pritečie, zatopí šachtu...a aj odtečie.
Piseok mal byť pod plastovou šachtou, práve preto, aby nepraskla pri klesaní.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
Piseok mal byť pod plastovou šachtou, práve preto, aby nepraskla pri klesaní.
No hej, šak v poriadku...ale ak vyššie dobre čítam, tak tam nebol použitý piesok pod šachtou.
Čo ja vravím, tak záleží od aj okolia pôdy...nie môj názor, ani internet...starí fotri tak vravia, podľa nich sa nie raz správam.
0 1
elpapcu elpapcu

elpapcu je offline (nepripojený) elpapcu

dakujem za vase nazory, pre nazornost prikladam nakres, myslite si deformaciu dna v tvare vypukliny mohla sposobit zatecena voda medzi dnom sachty a betonovym poterom?
sachta.jpg  
0 0
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

elpapcu
dakujem za vase nazory, pre nazornost prikladam nakres, myslite si deformaciu dna v tvare vypukliny mohla sposobit zatecena voda medzi dnom sachty a betonovym poterom?
Myslím si, že medzi dnom šachty a betónom je piesok.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať