Zavrieť

Porady

Zamestnavatelom zrusena celozavodna dovolenka

Dobry den.
Zamestnavatel nam v marci ohlasil terminy letnej celozavodnej dovolenky. Ja som si samozrejme odvtedy urobila svoje plany na tieto terminy. Nejedna sa o vopred zaplatenu vec (cestovanie, dovolenka, ubytovanie,...), cize nemam na to doklad o zaplateni. Zamestnavatel nam dnes oznamil, ze nam celej firme musi zrusit jeden den z tohto ohlaseneho volna. Nemam vsak "vazny" dovod neprist do prace, kedze nemam doklad, ale je to pre mna dost dolezita osobna vec a velmi mi na tom zalezi, pretoze uz to mam od marca naplanovane. Moze ma zamestnavatel prinutit ist v tomto termine do prace, hoci to bolo niekolko mesiacov riadne vystavene na informacnej tabuli vo firme?
buchač Hm....len uvažujem.

Dovolenku môžeš mať aj takú, kde neplatiš nič....povedzme, že Ti niekto poskytol bezplatne chatu.
To zamestnávateľ bude požadovať prerušenie a cestovanie ? Náklady vyššie ako zárobok.
To len ako príklad ohľadom zaplatenej dovolenky.
------------------------------
Môžeš mať aj osobné (ako vravíš) veci...účasť na svadbe, na rodinnej oslave mimo miesta bydliska.
-----------------------------
Ale nič Ti predsa nebráni vysvetliť situáciu šéfovi....či ?
Tiež Ti nič nebráni vypísať si dovolenku.
Kuwa...a čo v prípade, ak práve vtedy "ochorieš"...?

Furt je cesta z kola von...ono ale záleží na vzťahoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zamestnavatelom zrusena celozavodna dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.