Zavrieť

Porady

Priemer za dovolenku

Nastupila som teraz od jula do neziskovej organizacie - sukromnej zakladnej umeleckej skoly. Chystam si vyplaty za jul a zistila som, ze sa dovolenka neprepocitava priemerom za predosly stvrtrok. Ako som si zistila v inych skolach, tak to vo verejnej sprave neplati. Patrime vsak do toho aj my, ked sme sukromna skola? A este jedna vec ma zarazila, neplatime garancne poistenie. Nemali by sme aj to platit? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Ak ste v pôsobnosti zákona č. 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme, tak ste odmeňovaní podľa zákona 553/2003 o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Vtedy dovolenku platíš funkčným platom a neplatíte garančné poistenie. Zisti si, či sa na vás vzťahujúe tento zákon (552/2003). To by Ti v škole mali vedieť povedať.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    V zákone č. 552/2003 v § 1 máš presne popísané, ktorých oganizácií sa tento zákon týka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.