Zavrieť

Porady

Výživné na deti

Mám otázku,aké výživné mám pýtať na dcéru má 12 rokov.Syn žije s otcom.Syn má 18 rokov študuje.Budem musieť platiť aj ja na neho výživné? Bojím sa,že keď budem musieť platiť výživné na syna ja nedostanem výživné na dcéru lebo moj ex je nespolahlivý.Viete mi poradiť? ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Áno, ty budeš platiť výživné na syna a otec na dcéru. Ak sa na výške výživného nedohodnete, rozhodne súd.

    Keďže syn je už plnoletý, o výživné by mal požiadať sám.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako bolo napísané - plnoletý syn si musí sám požiadať o výživné od teba. Ty požiadaš o výživné na dcéru od ex- súdne - súd určí výšku (alebo zohľadní tvoj návrh) a ex- bude povinný platiť. V prípade, že by nechcel platiť, neplatil pravidelne, alebo v plnej výške súdom určenej - môžeš potom na neho podať TO pre tr.č. zanedbania povinnej výživy - zze/2005-300/207/1
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Fasa rada dat ho na sud, ked ona sama nedodrziava zakon.
    misoft Možno len teraz sa tento stav navodil. A jej syn (dospelý) si musí sám požiadať o výživne od nej. A keď mu to súd odklepne - aj one sa bude musieť držať zákona - inak tiež vyššie uvedené ju postihne....ale to už nebude dávať jej ex- (ktorý už je mimo). Naopak - 12-ročné dieťa - má svojho právneho zástupcu, matku a ex- platí potom jej....
    Anicka1980 Ďakujem za odpovede. Mám ešte jednu. Zmenila sa situácia a môj syn nechce bývať ani u mňa ani u otca.Tak v tom prípade musí požiadať o výživné od otca aj odomňa? Vicktor a ty sa k čomu vyjadruješ keď nepoznáš situáciu? Ja sa starám o dcéru a platím aj synovi len chcem aby aj ex platil lebo všetky peniaze preslope a na deti ani euro!!!
    vicktor Poznam situaciu iba do tej miery ako si ju popisala - citujem: "Budem musieť platiť aj ja na neho výživné?" - z toho vyplyva, ze teraz neplatis.
    ivka70 ano, syn by mal poziadat o vyzivne od oboch rodicov, pokial studuje a nie je schopny sa sam zivit. Moze s rodicmi uzavriet aj dohody o vyske vyzivneho, ktore sud len potvrdi.
    Vyzivne od oboch rodivcov moze poziadat aj v pripade, ze bude u niektoreho z nich byvat.
    vicktor Toto (poslednu vetu) ked si precitaju studenti, budu sa masovo na sude dozadovat zvysenia vreckoveho.
    ivka70 su taki, ktori vdaka tomu, ze maju od rodicov sudom potvrdene minimalne vyzivne, maju narok na socialne stipendium ... casto sa to teda vyuziva/zneuziva ...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.