Zavrieť

Porady

Ako zistiť bankový účet manžela v manželstve s BSM?

V 10-ročnom manželstve s BSM mi manžel neposkytuje žiadne financie. Ja mám vlastný účet, ktorý mi manžel kontroluje cez výpisy a na ktorý mi chodí moja výplata a financujem z neho domácnosť. Kam dáva on peniaze neviem. Mám podozrenie, že má tajný účet v banke. Ako to môžem zistiť? Môžem požiadať ako manželka v banke informáciu o tom? Nedávno som totiž zistila, že tajne finančne podporuje svoje dospelé deti z 1.manželstva napr. kúpou auta, bytu atď. Spýtať sa priamo jeho nemôžem, lebo pri akejkoľvek zmienke o tom, je agresívny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Podľa výpisu z banky,ak mu chodí poštou ;-)....
    ....prestaň sama financovať domácnosť,uhraď len polovicu a doklad o úhrade na svoje meno...
    Naposledy upravil Anika61 : 04.08.17 at 20:42

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Paann, blaupunktik, blaupunkto, branislavp, afrikánka, ŠtefanMedvecky
    Neužitočné (1)
    7
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka Rrada na dve veci.
    keby mala jeho výpisy,tak by tu nezakladala otázku.Ona ani nevie,či vôbec má účet v banke,má iba podozrenie.
    Anika61 No tisíce na auto a byt pod posteľou asi tiež nedrží :-) a z banky mu chodí určite aspoň sms.....ja by som veru vyňuchala"":-D
    korela Mne nechodia výpisy z banky na domácu adresu, pretože doručovatelia nie sú spoľahliví, a susedia nemusia byť informovaní.
    .
    Ak nevyňuchá ona, a veľmi jej to prekáža, nech si to nechá vyňuchať profesionálmi.
    .
    Veľa ľudí nemá peniaze v bankách, aspoň v našich, nedotiahnutá legislatíva o pôvode majetku.
    Anika61 Hmmmm... zvláštne vzťahy a manželstvá.....
    korela Celkom by ma zaujímalo, na ktorú z tých troch myšlienok si reagovala. Lebo ani jedna nemá súvis so vzťahmi a manželstvami. Ak si však reagovala na mňa.

    Mňa sa dokonca v banke pýtali, či si vôbec prajem zasielanie výpisov, nemusia vôbec zasielať. Výpis mi chodí k dcére, tam sa v živote nestalo, aby doručovateľ hodil niečo do schránky cudziemu človek za 35 rokov. Preto tam.
    .
    Ešte dodám, že láska má veľa podôb a tým aj vzťahy v manželstvách. Aj o tom je život. Česi natočili k téme film, celkom vydarený, Definice lásky, je na YT.
    branislavp Anika61, som toho názoru, že keby aj vyňuchala skutočnosť o manželových peniazoch na účte, by jej to nepomohlo, keď je manžel zvláštny.......,Je to problematické.
    hana2017 Presne tak. Je veľmi problematický a ako starne je to čoraz horšie. Nie každý sa chce hneď hádať, lebo môj manžel je agresívny a cholerický a hneď by sa "bil".tak s.o to tolerantnejšia, + som vnútorným založením submisívna a mám rada pohodu a kľud, preto s.radšej pre pokoj v rodine vždy ustupovala. Ale donekonečna sa to nedá a KONEČNE chcem a začínam veci riešiť. Preto uvítam KAŹDÚ radu a pomoc. Asi by to išlo ďalej takto, ale už to ozaj "vyšpičkova"l do absurdity - včera s.na nete zistila, že ten ním v tajnosti predo mnou kúpený byt je na k.ú.napísaný na jeho bývalú.!!!! Už CHÁPETE že to MUSÍM začať riešiť? Robí si, čo chce. Mňa využíva, chodím do práce, žijeme z peňazí,kt.ja zarobím a jeho exmanželka nepracuje a on jej za naše spoločné peniaze kupuje byt???!. PRETO MUSÍM zistiť o tom, čo najviac. Som rozhodnutá ísť aj do krajnosti - do rozvodu. A k tomu musím byť pripravená. lebo je podliak a navyše s právnickým vzdelaním. Už mu totiž neverím NIĆ, ani jedno slovo. Klamár podlý.
    mareko Škoda, že si toto všetko nenapísala hneď na začiatku. To výrazne mení situáciu. Ty si týraná žena ... takže to, čo som radila ako poslednú možnosť použi ako prvú a zásadnú.
    jslancik Ktovie, čo by tvoj manžel povedal na tvoju submisivitu... A na to kto koho živí... Mame primálo informácií na nejaké posudzovanie. A iba z jednej strany. Co konkrétne platíš ty vo vašej domácnosti? Máš na to správny pohľad? Poviem príklad: manželka platí zo svojej výplaty nákupy a energie. Možno jej to zhltne 3/4 platu. Trápi sa tým, chlap je sviniar atď. Ale zabúda, že žije v dome, do ktorého manžel vrazil desiatky tisíc do rekonštrukcie, vozí sa v aute písanom na manželovi firmu, naftu platí detto firma. Chodia na dovolenky, ktoré platí z veľkej časti manžel. Ale pani manželka môže zurit, že jej chlap nič neprispieva na domácnosť. U
    korela j. slančik, kde je tá doba, keď mali manželia spoločný účet, spoločné plánovanie, spoločné vízie. tú "demokraciu" vo všetkom bol čert dlžný, keď počujem o niektorých mladších dvojiciach, je to na zaplakanie. aký vzor si vezmú deti do svojich rodín? moje peniaze, tvoje peniaze, ale spoločné lôžko, choré.
    žena častejšie ťahá za kratší koniec, nikto jej nevráti investovaný čas do domácnosti, výchovy detí, prípravy do školy, lebo manžel si buduje kariéru. to si máloktorý chlap uvedomuje. keď deti vyrastú, príde s druhou mízou mladší model ...
    keď si myslíš, že byť doma je med lízať, vymeň si to, zmenil by si názor veľmi rýchlo.
    jslancik veru, kde je tá doba. ale keď tak sledujem súčasné vzťahy, asi by bolo najlepšie mať oddelené účty a vyjasnené, čo kto platí, aby boli obaja spokojní. Prečo? lebo ľudia sú sebci a svine, pardon. Muži aj ženy. A pri súčasných vzťahoch bez manželstva asi nie je iné riešenie. Iba zalamujem rukami, keď chce pár (nie manželia) kupovať dom či byt, rekonštruovať, atď. To nemôže dobre dopadnúť.
    Ja s manželkou máme spoločný účet (okrem toho môjho tajného, ale o tom tichúčko ).
    vicktor Pozoruhodne - rozviedol sa s jednou, ozenil s druhou, ale prednost dava tej exke ... hmmm

    Manzelka ma 2 ucty neviem kolko tam ma ulozene ale moc teda nie, ja mam 4 ucty, manzelka neviem kolko mam nasporene (tiez nie moc), kto kolko zaraba navzajom nevieme, platim za byvanie, stravu, auto, hypo,... kurnajz kam dava peniaze ked ich furt nema, pricom sa oblieka v sekacoch, nikam (za nikym) nechodi...
    hana2017 Anika61 - prosím poraď - ako by si "vyňuchala"??? Čo ak nemá v banke? Kde ešte môže mať?
    korela Odpoveď od Ing. Ľubomír Janoška.
    mareko Dnes už väčšina ľudí nedostáva bankové výpisy v papierovej podobe (vrátane mňa). Nemá kde "vyňuchať".
    Anika61 hana2017 aj som si myslela,že k rozvodu to potrebuješ,zistiť jeho príjmy...ono by bolo pekné od neho,že podporuje svoje deti aleeee nie na úkor teba a terajšej rodiny....ak je "šikovný""môže mať hocikde....môže dávať na účet nie na vlastné meno....na svoje deti,ženu...kamaráta....a to nedokážeš,že sú to jeho peniaze....na súde pri rozvode bude musieť dokladovať nejaký prijem,ale podľa vlastnej skusenosti z rozvodom viem,že stačí napísať smiešnu"sumu a súd neskuma...keď som argumentovala,že to je nie pravda mňa žiadali aby som to dokázala....
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Nie, v banke informáciu o manželovom účte Ti neposkytnú. Ak by Ti manžel dal splnomocnenie k účtu, tak áno. Ale podľa toho, čo píšeš, to nehrozí. Keď manžel financuje svoje dospelé deti je to v poriadku. Každý starostlivý rodič pomáha svojim deťom, ako sa len dá. A v normálne fungujúcom manželstve by si o tom mala aj Ty ako manželka vedieť a nebrániť mu v tom. Ale na druhej strane manželove správanie sa vo financovaní vo Vašej domácnosti nie je v poriadku. V takom vzťahu sa nie dobre žije.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hana2017 Presne tak. Som rovnakého názoru, že aj dospelým deťom sa má pomáhať a ja aj maximálne pomáham, ako môžem. Aj obetavo opatrujem ich deti, keď potrebujú.
    Ale nie tak, že ja ako manželka o ničom nesmiem vedieť a klamať ju a žiť na jej účet. Žijeme výlučne z mnou zarobených peňazí, manžel si svoje dáva "na tajnáša" bohviekde a z nich financuje svoje koníčky a svoje dospelé deti a ja NESMIEM o tom vedieť. Ja som vlastne len neplatená slúžka.
    ivka70 to si si ale vybrala sama a sama to zjavne roky trpis. Si svojpravna, tak s tym nieco rob, stazovanie na porade ta z takej situacie nedostane
    hana2017 ivka70 evidentne s.sa rozhodla s tým konečne niečo ROBIŤ preto sa snažím poradiť so šikovnými ľuďmi na porade - viď môj komentár vyššie pred chvíľou. Apropo - ako ste to mysleli s tými "profesionálmi"? To ako detektívi,??? to niečo také je aj pre normálnych ľudí a ako by s. to zaplatila, veď to musí byť drahé? A to ako by zvládli "vyňuchať"? Či ste si len robili srandu zo mňa? Topiaci sa aj slamky chytá.
    branislavp hana2017, keď to je také na "prasknutie" oátranie po účttoch nič nepomôže. nemá význam dať do toho prachy, nie je to lacná služba. Sama musíš zvážiť ako ďalej. Keď v manželstve nie je dôvera, nemá význam dať sa trápiť a poniižovať. Naviac, keď roky pribúdajú človek potrebuje na starobu vedľa seba partnera, ktorému veríš. Daj si výplatu posielať na účet v banke, žiadne kompetencie manželovi nedaj, Výpisy si daj posielať na Tvoj e-mail, ošetrené heslom, tak ťa nebude môcť manžel kontrolovať. Dp domácnosti vkladajte každý 1/2-cu, to mu oznám, nech to príjme ako chce. Drž sa,
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dnes už väčšina ľudí nedostáva bankové výpisy v papierovej podobe, nie je kde "vyňuchať". Mala by si požiadať súd, napr. o určenie výživného na seba, vtedy súd vyžiada všetky manželove príjmy a účty. Ak ti nič nedáva, tak máš na to nárok . Je to síce asi posledná cesta...predposledná, dať to vyňuchať profesionálom, ako už ktosi radil.

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Ty financujes domácnosť a on platí bývanie ? Prispievate na domácnosť cca rovnakou sumou ? Prečo sa financiami zaoberas po takej dlhej dobe ? V banke Ti nepovedia nič, on Ti prístup k svojim financiám nedal a bsm na to nestačí. Nechala si sa zatlacit do podriadeného postavenia a teraz s tým veľa neurobis. Neviem, ako veľmi Ti na manželstve záleží, či je muž ochotný spolupracovať. Ak nie, buď to prijmes tak, ako to je alebo odíď preč. Minimálne by som ho odstrihla od Tvojich výpisov z bu. Ale Ty si musíš zvážiť, ako s ním chceš ďalej fungovať.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Terezia13, afrikánka, kukučka, lujza.j
    Neužitočné (1)
    Spam (1)
    2
    Ing. Ľubomír Janoška
    Očko zistí. Ak je zamestnaný, tak mu pravdepodobne posielajú výplatu na účet. Ak podniká, tak má nahlásený účet na daňovom úrade. Ak nemá účet, hotovosť si ukladá do trezoru. Očko má kamarátov, očko má metódy, očko zistí.

    A čo potom?
    korela Buď sa manželka nad takého človeka, i keď partnera, povznesie, alebo to začne riešiť. Ono ho ten špás i tak raz dobehne. Ev. teraz dobehla minulosť zadávateľku. Môže si vybrať, žiť v pokore k životu, alebo ako to pochopí, resp. cíti. Srdce je najlepší navigátor. Funguje to nemilosrdne na každom. Na svete totiž nefungujú iba svetské zákony.
    Iba jedno nechápem, tvoja odpoveď je najlepšia a diskutuje sa tu dokola o nesmrteľnosti chrústa. Hlboko nepochopený reálny prístup k riešeniu.
    Mať doma právnika a začať vychádzať z bankových výpisov ..., čo k tomu dodať.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Odpoveď:
    Môžeš banku požiadať, kvôli bankovému tajomstvu odpoveď nedostaneš, Jedine cez súd, ako píše buchač.
    Komentár:
    Agresívny? Nemáš iné východisko? Ty ho ešte stále máš rada? Máš svoje deti?
    Keď si nevieš ináč pomôcť, čítaj aspoň Plzáka.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    vraj " tajný účet", to je čo?

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    buchač, korela, afrikánka
    Otázka, nie odpoveď (2)
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -1
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hehe...šak bočák pre bočné účely ..
    bettylou 1000, o ktorej žena nevie, má oveľa väčšiu nominálnu hodnotu, ako tá, o ktorej vie.
    korela nemusí mať vôbec v banke
    kukučka Alebo ich môže mať aj viac...
    duves Plnoletý občan si može otvoriť v bankach stovky účtov.
    korela duves, mala som na mysli napr. notársku úložku.
    buchač korela (Včera 19:07) duves, mala som na mysli napr. notársku úložku.
    ========================
    By som chcel vidieť notára, čo by si vzal na triko 10ky tisíc éčiek.
    By som chcel vidieť debila, čo by položil notárovi 10ky tisíc éčiek na spôsob bankového účtu.
    korela Mám to chápať ako provokáciu? Alebo o notároch ešte veľa nevieš.
    alaya1 My sme dali do notarskej uschovy , ked sme kupovali chalupu- kym neprebehol prepis na katastralnom urade.
    buchač korela (Dnes 22:49) Mám to chápať ako provokáciu? Alebo o notároch ešte veľa nevieš.
    ==================
    Čítaj ma poriadne. Takže ešte raz.

    - Pri kúpe nehnuteľností bežnejšia prax....
    - Dať notárovi do vysokú čiastku na dobu neurčitú - ako forma účtu miesto do banky predsa nie je celkom kóšer.
    Notár by možno aj riskoval pranie peňazí.
    Zákazník keby potreboval peniaze a notár by bol niekde mimo, ako by sa k nim dostal ?
    Prisámfakt, vynikajúca voľba by bola tá notárska úložka.
    korela Zákazník v prvom rade potrebuje prachy niekam upratať. A je mu úplne jedno, kde notár a koľko trávi svoj čas.
    kukučka Buchačov zbalený príspevok sa nedá komentovať, dávam tu: šiesti mínuskári zrejme súhlasia s postupom Haninho manžela??? Idem napísať odpoveď, môžete sa realizovať.
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    kukučka, bettylou, korela, afrikánka
    Neužitočné (3)
    Nevhodné (4)
    -3
    ivka70 co ma pozadovat na sude? vratenie darov, ktore dal otec vlastnym detom? to moze ziadat zapocitat do dedicskeho podielu, ak by doslo k dedeniu po manzelovi/otcovi, ale na "nalezite" narok nema ....
    buchač Ivka...žeby nejaké výživné ? Spolupodieľanie sa na financovaní domácnosti ?

    Mne je jedno...ale ak také niečo (tajnosti vo financiách) funguje, tak je to cesta do konečnej stanice.
    Ja som Ti mal svoje fondy...a v solídnej výške.
    Lenže z nich som financoval darčeky pre rodinu, svoje koníčky...a domáci rozpočet bol nedotknutý.
    Tweety hm...aj tie tvoje fondy patrili do rodinného rozpočtu, veď si k nim prišiel počas manželstva
    ivka70 vyzivne ziadat moze, ale s darmi, ktore dal jej manzel svojim detom, aktualne neurobi nic ...

    Ako zistiť bankový účet manžela v manželstve s BSM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.